Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gość Piotr napisał:

Grojec i okolice do sortu

Idared 75gr

Princ 1zl

Ligol 1zl

Golden 1.5 od 7

 Czyżby już ceny na nowy sezon się klarowaly?

 

Całkiem przyzwoite ceny...

Wszystko do produkcji do góry Jabłko do dołu.

Brawo my ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Prorok napisał:

Nie ogłasza się bo nima japka.

A no tak. Nie ma bo punki zmarzli. W tym tyż. Myślę że w obecnym sezonie to nikt nie sprzeda taniej niż równowartość tony mocznika tzn. 2000zl t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj na jakim ludzie świecie żyjecie,  najpierw jak w lutym  sprzedawalem prinsa za 1,6 i goldena za 1,9 bo takie były ceny to każdy skrzeczał że to zaniżanie ceny a teraz 0,8 i jest OK 

W przyszłym sezonie to zaczniemy od ceny 0,8 a idared czy gloster to lepiej  już przestać chronić będzie taniej 

Koszta produkcji do góry mocno cena na dół,  Ekonomia wejdzie do produkcji jabłek.mocno , bardzo mocno ,za rok dwa działki z sadem nikt nie będzie chciał.kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
23 minuty temu, Michał S napisał:

Oj na jakim ludzie świecie żyjecie,  najpierw jak w lutym  sprzedawalem prinsa za 1,6 i goldena za 1,9 bo takie były ceny to każdy skrzeczał że to zaniżanie ceny a teraz 0,8 i jest OK 

W przyszłym sezonie to zaczniemy od ceny 0,8 a idared czy gloster to lepiej  już przestać chronić będzie taniej 

Koszta produkcji do góry mocno cena na dół,  Ekonomia wejdzie do produkcji jabłek.mocno , bardzo mocno ,za rok dwa działki z sadem nikt nie będzie chciał.kupić 

a jabłka nie było i taka dobra cena.Nie ma co narzekać 3 zł nie przekroczyło w lutym dobrą kasę się wzieło.I kasa na kole.A kto był ciekawy ceny 3zł za wagę to jeszcze może na kilówkę wystartować.l co tu marudzić .Jego towar .Jest wolny rynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Ludzie nie panikujcie. Jest chwilowy zastój ale tylko dlatego że grupy sortują swój towar. Zejście jest cały czas bardzo dobre wschód idzie pełną parą, ramadan się skończył więc i Egipt bierze, Holender jeździ kupuje za wagę, Węgry, Rumunii też chcą mieć jabłko na sklepach... Baltona jedzie trochę dalej w lepszych pieniądzach... Tydzień góra dwa i będą się prosić o nasze jabłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał S napisał:

Oj na jakim ludzie świecie żyjecie,  najpierw jak w lutym  sprzedawalem prinsa za 1,6 i goldena za 1,9 bo takie były ceny to każdy skrzeczał że to zaniżanie ceny a teraz 0,8 i jest OK 

W przyszłym sezonie to zaczniemy od ceny 0,8 a idared czy gloster to lepiej  już przestać chronić będzie taniej 

Koszta produkcji do góry mocno cena na dół,  Ekonomia wejdzie do produkcji jabłek.mocno , bardzo mocno ,za rok dwa działki z sadem nikt nie będzie chciał.kupić 

Tak, tak, nikt nie kupi. Oprócz tego co mu będzie pasowała lokalizacja i sąsiada, który też będzie ostrzył sobie na to zęby. ?

Takie gadki to są od X lat i jakoś nie mają przełożenia na rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Ludzie nie panikujcie. Jest chwilowy zastój ale tylko dlatego że grupy sortują swój towar. Zejście jest cały czas bardzo dobre wschód idzie pełną parą, ramadan się skończył więc i Egipt bierze, Holender jeździ kupuje za wagę, Węgry, Rumunii też chcą mieć jabłko na sklepach... Baltona jedzie trochę dalej w lepszych pieniądzach... Tydzień góra dwa i będą się prosić o nasze jabłka.

No i zachód się wysprzedal i umowy mają z marketami.

Jeszcze 2,3 tyg...tak mówią od marca

Za tyle to będzie truskawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kupiec napisał:

Tak, tak, nikt nie kupi.,aleOprócz tego co mu będzie pasowała lokalizacja i sąsiada, który też będzie ostrzył sobie na to zęby. ?

Takie gadki to są od X lat i jakoś nie mają przełożenia na rzeczywistość.

Wszystko jest kwestią ceny,ale chłopu wiecznie malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dron
Godzinę temu, Prorok napisał:

Wszystko jest kwestią ceny,ale chłopu wiecznie malo

A ja myślę że to faktycznie może się stać.wiadomo że w naszej branży jakiekolwiek zmiany nastepuja latami ale podejrzewam że za 10 lat poprawi się w sadownictwie.koszty rosną w bardzo szybkim tempie.nąie wszyscy będą w stanie zbilansowac to wszystko.a młodzi których jest coraz mniej ....większość inaczej liczy pieniądze i koszt niż obecni 60 latkowie.

Druga kwestia to taka za za 10 lat,przynajmniej w mojej okolicy nie będzie następców w połowie gospodarstw.z różnych powodów. Dobra praca w mieście,zbyt mały areał z którego ojciec całe życie ledwo wiązał koniec z końcem. A młody nie chce tak żyć.w kilku przypadkach po prostu brak potomka.

Mój sąsiad ma 65 lat.pracuje ma etacie i ma 3 ha.syn ma dobra robota w mieście.sasiad jest świadomy że nie przyjdzie mu na 3 ha klepać biedy, bo bez dodatkowej pracy brakło by na rachunki.i już wspominał ostatnio że za dwa lata mogę od niego kupić maszyny jakieś bo on to pierd....żeby do śmierci robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Dron napisał:

A ja myślę że to faktycznie może się stać.wiadomo że w naszej branży jakiekolwiek zmiany nastepuja latami ale podejrzewam że za 10 lat poprawi się w sadownictwie.koszty rosną w bardzo szybkim tempie.nąie wszyscy będą w stanie zbilansowac to wszystko.a młodzi których jest coraz mniej ....większość inaczej liczy pieniądze i koszt niż obecni 60 latkowie.

Druga kwestia to taka za za 10 lat,przynajmniej w mojej okolicy nie będzie następców w połowie gospodarstw.z różnych powodów. Dobra praca w mieście,zbyt mały areał z którego ojciec całe życie ledwo wiązał koniec z końcem. A młody nie chce tak żyć.w kilku przypadkach po prostu brak potomka.

Mój sąsiad ma 65 lat.pracuje ma etacie i ma 3 ha.syn ma dobra robota w mieście.sasiad jest świadomy że nie przyjdzie mu na 3 ha klepać biedy, bo bez dodatkowej pracy brakło by na rachunki.i już wspominał ostatnio że za dwa lata mogę od niego kupić maszyny jakieś bo on to pierd....żeby do śmierci robić.

W Holandii w ciągu 50 lat liczba gospodarstw zmniejszyła się o 90 procent a produkcja jablek o 50.

Nas też to czeka o czym mówię od 20 lat i każdy patrzy się na mnie jak na idiotę.

Produkujemy najtańsze jabłko na świecie.jak długo można konkurować tylko cena???

W 2018 r pokazalismy,że nie ma dla nas ceny za którą nie oddamy towaru.

Jak długo można pracować za darmo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gość Sebastian napisał:

Kiedy te podwyżki jabłka? Miało rosnąć a spadło. 

Proroku co robic,? Trzymać do sierpnia czy zamawiac u kaski i Roberta bdfy?

Fachowcy z Ingrid mówią,że za 2,3 tygodnie ale ja słabo to widzę bo truskawka bedzie.

Co robić?

Wszyscy mówią,że wszystko zmarzlo s co zostało to sypie się jak z choinki po 3 królach....jeśli to prawda to trzymaj do nowych.

Jeśli to nie jest prawdą i jablka są to masz problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
55 minut temu, Prorok napisał:

Fachowcy z Ingrid mówią,że za 2,3 tygodnie ale ja słabo to widzę bo truskawka bedzie.

Co robić?

Wszyscy mówią,że wszystko zmarzlo s co zostało to sypie się jak z choinki po 3 królach....jeśli to prawda to trzymaj do nowych.

Jeśli to nie jest prawdą i jablka są to masz problem....

Trzeba trzymać ceny nima to nie sprzedawać .Bedzie cena to dopiro sprzedawąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cenowy
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Trzeba trzymać ceny nima to nie sprzedawać .Bedzie cena to dopiro sprzedawąć?

Teraz to trzeba trzymać  do sierpnia.Jabłka zabraknie i będzie w reszcie  tę marżone 3 zł za wagę. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość ZH
2 godziny temu, Gość 2zl napisał:

Czas reaktywować akcje NIE SPRZEDAJE PONIŻEJ 2 ZA KG

Witam, myślę że nikt nie wymaga nawet tego  2 zł, które jest adekwatne  o tej porze i zrozumiałe, ale sprzedawać poniżej   1 zł  to chyba też przesada. Czy ktoś analizuje jak ceny wszystkiego dookoła galopują z tygodnia na tydzień? Szok!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz
9 godzin temu, Gość Sebastian napisał:

Kiedy te podwyżki jabłka? Miało rosnąć a spadło. 

Proroku co robic,? Trzymać do sierpnia czy zamawiac u kaski i Roberta bdfy?

Patrząc na olx jak Robert i kasia wyprzedają tabor to lepiej sprzedać tam gdzie są pieniądze bo widocznie im nie styka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Janusz napisał:

Patrząc na olx jak Robert i kasia wyprzedają tabor to lepiej sprzedać tam gdzie są pieniądze bo widocznie im nie styka... 

Chyba wymiana na ciągniki patelniami żeby wozić wasze zgnitki z Grójca na zachod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość gość ZH napisał:

Witam, myślę że nikt nie wymaga nawet tego  2 zł, które jest adekwatne  o tej porze i zrozumiałe, ale sprzedawać poniżej   1 zł  to chyba też przesada. Czy ktoś analizuje jak ceny wszystkiego dookoła galopują z tygodnia na tydzień? Szok!!!

Dzięki PiSS mamy najwyższą inflację w Europie.

Wreszcie najlepsi.

Wstajemy z kolan

Tanie państwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr
3 godziny temu, Prorok napisał:

Styki trzymaczom kontrolerom puszczają

Licytacja kto taniej odda bo o sprzedaży mowy nie ma.

Wziąć stoperan....jeszcze 2,3 tyg i ostro w górę...zachód się wysprzedal i u nas też jablko się kończy

W końcu mądre słowa napisałeś. Brawo proroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ceny

Do galopujących cen. Przecież to Wy sadownicy głosujecie na obecną partię rządzącą. Do kogo macie teraz pretensje? Handlarz, który prowadzi działalność ani nikt normalny samozatrudniony na nich nie zagłosuje, bo trzepią nas aż tylko, żeby jak Robin Hood oddać kasę wedle kryterium masz dzieci to Ci się należy, albo masz mało to masz trochę od nas i nie ważne że nie pracujesz. Co zrobiono w dziedzinie rolnictwa, oświaty, służby zdrowia w ciągu ostatnich lat co miałoby jakiś głębszy sens? Nic. Ja nie widzę żadnej poprawy w wyżej wymienionych dziedzinach. Za chwilę będziemy żyli w kraju w którym rozwydrzone niewychowane bachory będą pluć na pracę sadowników, lekarzy, nauczycieli itp. Naczytają się bzdur o nadzwyczajnych kastach i będą wiecznie w pozycji pokrzywdzonych leniuszków-ćwierćinteligentów, którym coś się należy. Chcecie takiej Polski??? Bo właśnie w tym kierunku zmierzamy.

PS. Ceny minimalne w sadownictwie podobnie jak dożywotnie zakazy działalności dla niepłacących kupców to pownien być standard w cywilizowanym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...