Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Gość 1200 ton w KA napisał:

Wapa podała że na 1 czerwca zapasy w Polsce to 237 tyś ton. A w Europie 788 tyś ton. Jutro mamy 1 lipca jeśli weźmiemy zejście na poziomie 160 tyś ton przez czerwiec to analogicznie 237-160=77 tyś ton . PRZEZ LIPIEC TO WYSYPIĄ I SPRZEDADZĄ a na 1 sierpnia w Polsce nie ma jabłka. Ja czekam do sierpnia myśle że się jeszcze zarobi , Ci co macie jeszcze jabłko zastanówcie się trochę za ile oddajcie swój towar??

Proszę o kulturalne i merytoryczne komentarze nie lubię chamstwa i prostactwa.

Poczekaj do września.sprzedasz stara galę z nowymi zbiorami gali

Będzie ostre ssanie bo na zachodzie i południu wszystko zmarzlo.

a tak poważnie...Dolicz to tego nowe jabłko w sierpniu ,które jest chętniej kupowane niż stare i twój misterny plan może iść w pissdu

Nic oprócz nadziei i czekania tobie nie pozostało.

W lipcu to mogą wysypać te tony bo zejścia praktycznie nie ma.w sierpniu cudów też nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn. A to
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Poczekaj do września.sprzedasz stara galę z nowymi zbiorami gali

Będzie ostre ssanie bo na zachodzie i południu wszystko zmarzlo.

a tak poważnie...Dolicz to tego nowe jabłko w sierpniu ,które jest chętniej kupowane niż stare i twój misterny plan może iść w pissdu

Nic oprócz nadziei i czekania tobie nie pozostało.

W lipcu to mogą wysypać te tony bo zejścia praktycznie nie ma.w sierpniu cudów też nie będzie

Dlaczego do września, jabłko z2018 bardzo dobrze sprzedawało się na wiosnę 2020 i nikt nie narzekał ze stare. A cena nie  0,35 tylko 1,5 i dawaj, a co do ubytków były mniejsze niż po sortowaniu rok wcześniej. Jeszcze wszytko możliwe jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gość Nnnn. A to napisał:

Dlaczego do września, jabłko z2018 bardzo dobrze sprzedawało się na wiosnę 2020 i nikt nie narzekał ze stare. A cena nie  0,35 tylko 1,5 i dawaj, a co do ubytków były mniejsze niż po sortowaniu rok wcześniej. Jeszcze wszytko możliwe jest 

Z pewnością jeszcze będzie po 5 za wagę i 6 mln przytuli czego życzę z całego serca

Tylko rozum mówi coś innego.bedzie tasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość 1200 ton w KA napisał:

Wapa podała że na 1 czerwca zapasy w Polsce to 237 tyś ton. A w Europie 788 tyś ton. Jutro mamy 1 lipca jeśli weźmiemy zejście na poziomie 160 tyś ton przez czerwiec to analogicznie 237-160=77 tyś ton . PRZEZ LIPIEC TO WYSYPIĄ I SPRZEDADZĄ a na 1 sierpnia w Polsce nie ma jabłka. Ja czekam do sierpnia myśle że się jeszcze zarobi , Ci co macie jeszcze jabłko zastanówcie się trochę za ile oddajcie swój towar??

Proszę o kulturalne i merytoryczne komentarze nie lubię chamstwa i prostactwa.

To nie jest wszystko takie proste problemy z jabłkami zaczęły się od momentu wojenki z Białorusią na sankcje o Protasiewicza . I cały czas rynek Białoruski nic nie pobiera z tąd cały problem się zrobił z zejsciem ,i jak się to nie poprawi Pana plan może nie wyjść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

Hej.

Jaka cena idareda na sortowanie?

Jak Pan Jan pisał cierpliwi będą wynagrodzeni...0,55 do sortu.I od poniedziałku przemysł w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz Nosacz

Niektórym to sytuacja z zeszłego sezonu rozum odebrała. W mojej wiosce mistrzowie opalają się pod palmami i przeliczają hajs jaki wezmą po powrocie za towar Smart fresh sranie sadymianie jedrność 8 plus. Poprostu uparcie trzymają bo cena musi się odbić i koniec. ?. Trzymają po kilka komór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nnnn. A to
26 minut temu, Gość Janusz Nosacz napisał:

Niektórym to sytuacja z zeszłego sezonu rozum odebrała. W mojej wiosce mistrzowie opalają się pod palmami i przeliczają hajs jaki wezmą po powrocie za towar Smart fresh sranie sadymianie jedrność 8 plus. Poprostu uparcie trzymają bo cena musi się odbić i koniec. ?. Trzymają po kilka komór

A jaki jest sene sprzedawac teraz za 0,5 gr, komur na jonagoldy na obecny sezon sporo będzie pustych więc nowe zbiory się zmieszczą. Głupota jest trzymać jak cena oscyluje około 2 zł a większą sprzedawac jak 0,5 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
48 minut temu, Gość Nnnn. A to napisał:

A jaki jest sene sprzedawac teraz za 0,5 gr, komur na jonagoldy na obecny sezon sporo będzie pustych więc nowe zbiory się zmieszczą. Głupota jest trzymać jak cena oscyluje około 2 zł a większą sprzedawac jak 0,5 zł. 

Jak było po 1,5-2 to najmądrzejszy czekały na 3 za wagę...No to teraz taśma.Koniec cwaniakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Prorok napisał:

I dlaczego nie sprzedałeś kolejnej??

 

Za tanio było??czy zahibernowales się na pół roku?

Bo uważam że sprzedaż jabłka po tej cenie to kpina z sadownika. W każdy normalnym kraju ludzie dostają minimum 2 zł za jabłko tylko u nas jest du+ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Jan napisał:

Bo uważam że sprzedaż jabłka po tej cenie to kpina z sadownika. W każdy normalnym kraju ludzie dostają minimum 2 zł za jabłko tylko u nas jest du+ka

To jak nazwiesz obecne ceny skoro 1,2 to kpina??

W każdym normalnym kraju ludzie zarabiają więcej więc mogą płacić więcej.

To tylko jabłko.nie jest niezbędne do życia choć niektóre są nawet smaczne.

Podjąłeś ryzyko i oczywiście winni są oni a nie ty.

Niestety musisz połknąć te żabę i zacząć myśleć biznesowo a nie roszczeniowo

P.s. Ja uważam,że ludzie nie powinni kraść i mordować ale niestety nie mam na to wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Cierpliwy napisał:

Spokojnie. Jeszcze dwa tygodnie i jabłko cena mocno w górę. Zachód jest pusty.Jabłko zapłaci.Zobaczycie.

Myślę,że to może być 3 tygodnie.zachod jest pusty od 2 m-cy .tak pisali na ingrid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil

co z tego że zachód pusty jak  i tak od nas nie wezmą .Białoruś zablokowana i to nas powinno interesować.W kończącym się sezonie jabłek nie było wiele bo przymrozki bo grad a kończy się fatalnie.Ciężko o dobre perspektywy na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gość kamil napisał:

co z tego że zachód pusty jak  i tak od nas nie wezmą .Białoruś zablokowana i to nas powinno interesować.W kończącym się sezonie jabłek nie było wiele bo przymrozki bo grad a kończy się fatalnie.Ciężko o dobre perspektywy na przyszłość.

Będzie dobrze.wszystko znowu zmarzlo.

Co nas Białorus interesuje.mamy globalne odmiany rozpoznawalne naswiecie,które zdobędą każdy rynek.

Nikt nie produkuje takiego idareda,glostera i ligola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Prorok napisał:

Będzie dobrze.wszystko znowu zmarzlo.

Co nas Białorus interesuje.mamy globalne odmiany rozpoznawalne naswiecie,które zdobędą każdy rynek.

Nikt nie produkuje takiego idareda,glostera i ligola

Prorok mówi że nie będzie ceny to nie będzie. Swoje wie kiedy sprzedać. 

Mądrego to aż miło posłuchać. 

I chlopina wiedział 15 lat temu żeby sądzić galę goldeny i Red delicious a idareda to ma na szarlotkę dla dzieci. 

Mądry facet z tego proroka. 

Aby więcej takich w Grójcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość kamil napisał:

Prorok ;za kilka lat będziemy mieli naszą globalną odmiane -''POLAND GALA'' powychodzą takie mutacje że zachód się za głowe złapie.

Za kilka lat to będziemy jeść jabłka ze wschodu bo tu już nic opłacać się nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Wfr napisał:

Prorok mówi że nie będzie ceny to nie będzie. Swoje wie kiedy sprzedać. 

Mądrego to aż miło posłuchać. 

I chlopina wiedział 15 lat temu żeby sądzić galę goldeny i Red delicious a idareda to ma na szarlotkę dla dzieci. 

Mądry facet z tego proroka. 

Aby więcej takich w Grójcu.

Pierwszy goldeny i galę posadziłem w 98  Red delicious 2009.

Idareda nie mam od 15 lat.

Zawsze szedłem pod prąd bo tłum się myli .

Masz jaja by tak zrobić i mieć swoje zdanie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Prorok napisał:

Pierwszy goldeny i galę posadziłem w 98  Red delicious 2009.

Idareda nie mam od 15 lat.

Zawsze szedłem pod prąd bo tłum się myli .

Masz jaja by tak zrobić i mieć swoje zdanie????

Tak mam jaja, robię pod prąd. Od 3 lat sadzę kwatery idareda i glostera. 

A dlaczego? Dowiesz się w przeciągu 2-3 lat. Gdzie te wasze kwatery po 5k drzewek gali schnico Red Bull , Red veloxow i innych potraktuje zima. Gdy o poranku zobaczysz temperaturę minus 30 kilku stopni poniżej zera .

I faktycznie wtedy ze wschodu będą targać nam jabłuszka po kilka złotych za kilogram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Wfr napisał:

Tak mam jaja, robię pod prąd. Od 3 lat sadzę kwatery idareda i glostera. 

A dlaczego? Dowiesz się w przeciągu 2-3 lat. Gdzie te wasze kwatery po 5k drzewek gali schnico Red Bull , Red veloxow i innych potraktuje zima. Gdy o poranku zobaczysz temperaturę minus 30 kilku stopni poniżej zera .

I faktycznie wtedy ze wschodu będą targać nam jabłuszka po kilka złotych za kilogram.

Gratuluje wizji.

chcialem tylko powiedzieć,że przy tej temperaturze w bezśnieżna zimę moze zmarznac m9 i twoj misterny plan może nie wypalić.

Pewnie jesteś przezorny i sadzisz na antonówce bez kółka.

Miałem -31...żyją i mają jabłka.

Takie strachy to na Marszałkowskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...