Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pesymista
1 godzinę temu, Gość Olo napisał:

Prorok czy to Ty?hahaha.

Najwięcej do powiedzenia w kwestii dopłat mają ci co nabrali najwięcej w poprzednich programach .

Oooo Wiśniowy potentat ...witam

Wszystko zmarzło czy coś zostało???

Co tam w biznesie?drożeje jabluszko? schodzi jak ciepłe bułeczki???

Bo podobno zdycha i będzie patelnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość podniecony

3 tyg temu ostra podnieta

Olaboga co to będzie

Białoruś grasuje ,Koniec ramadanu w Egipcie

Przymrozki nadchodzące

Za chwilę będzie 2 z przodu

I co???

 

Wielki stolec

Za chwilę będzie wielkie sypanie

Bo WAPa jak zwykle sie myli i zabraknie jablek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niepodniecony
19 godzin temu, Gość podniecony napisał:

3 tyg temu ostra podnieta

Olaboga co to będzie

Białoruś grasuje ,Koniec ramadanu w Egipcie

Przymrozki nadchodzące

Za chwilę będzie 2 z przodu

I co???

 

Wielki stolec

Za chwilę będzie wielkie sypanie

Bo WAPa jak zwykle sie myli i zabraknie jablek

Nie podniecaj się. Jeszcze 3 miesiące handlu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość pesymista napisał:

Oooo Wiśniowy potentat ...witam

Wszystko zmarzło czy coś zostało???

Co tam w biznesie?drożeje jabluszko? schodzi jak ciepłe bułeczki???

Bo podobno zdycha i będzie patelnia

Potentat nie potentat.kilka ha jest.ale przynajmniej nie wstydzę się jak Ty.co trzeci wpis twój i każdy pod innym Nickiem.czego się wstydzisz?głupot które wypisujesz?kiedyś pisałeś że nie za często na forum wpadasz .tylko czasem żeby się pośmiać A jak widzę siedzisz cały czas i szukasz zaczepki przez głupio produkujące wpisy.coz.....taki charakter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość srolo
50 minut temu, Gość Olo napisał:

Potentat nie potentat.kilka ha jest.ale przynajmniej nie wstydzę się jak Ty.co trzeci wpis twój i każdy pod innym Nickiem.czego się wstydzisz?głupot które wypisujesz?kiedyś pisałeś że nie za często na forum wpadasz .tylko czasem żeby się pośmiać A jak widzę siedzisz cały czas i szukasz zaczepki przez głupio produkujące wpisy.coz.....taki charakter

 

Wy mogliście hejtowac 3 tyg temu ja mogę teraz polewac

Taki kabaret;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość realista
Godzinę temu, Gość niepodniecony napisał:

Nie podniecaj się. Jeszcze 3 miesiące handlu...

Chyba rzodkiewką

Zaraz zaczyna się truskawka, potem czereśnie 

I po jabluszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość srolo
54 minuty temu, Gość Olo napisał:

Potentat nie potentat.kilka ha jest.ale przynajmniej nie wstydzę się jak Ty.co trzeci wpis twój i każdy pod innym Nickiem.czego się wstydzisz?głupot które wypisujesz?kiedyś pisałeś że nie za często na forum wpadasz .tylko czasem żeby się pośmiać A jak widzę siedzisz cały czas i szukasz zaczepki przez głupio produkujące wpisy.coz.....taki charakter

I nic o jabluszkach???

Bo jak drożało to pytałes gdzie jest prorok czy jak mu tam;)

Popatrz jaki ten rynek jest nieprzewidywalny I wszyscy byli pewni że zabraknie

A można było rzeczowo i spokojnie wymienić poglądy ale większość musiała pokazać rogi

A teraz trzeba połknąć żabę;)

Czekam na pana anal ityka i jego eseje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sylwek
18 minut temu, Gość srolo napisał:

 

Wy mogliście hejtowac 3 tyg temu ja mogę teraz polewac

Taki kabaret;)

 

 

Stylu pisania nie zmienisz. Bywalcy wiedzą dokładnie kto jest kto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Olo napisał:

Potentat nie potentat.kilka ha jest.ale przynajmniej nie wstydzę się jak Ty.co trzeci wpis twój i każdy pod innym Nickiem.czego się wstydzisz?głupot które wypisujesz?kiedyś pisałeś że nie za często na forum wpadasz .tylko czasem żeby się pośmiać A jak widzę siedzisz cały czas i szukasz zaczepki przez głupio produkujące wpisy.coz.....taki charakter

3 tyg temu napisałem że jest 600 k ton

400  k na patelnię

Żeby za 200 coś zarobić

Wtedy to była głupota i zostałem zhejtowany

Jak to brzmi dziś????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zenon
44 minuty temu, Gość Marek napisał:

Kabaret? 1.4 1.5 w karton zależy od odmiany. Zle? Uważam że lepiej niż 80 groszy miesiąc temu. XD 

Waga 1.1 1.2

Dziękuję:)

Odlicz przygotowanie,ususzke,stary,prąd.

Ile zostanie???

80???

Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sylweriusz
34 minuty temu, Gość Sylwek napisał:

 

 

Stylu pisania nie zmienisz. Bywalcy wiedzą dokładnie kto jest kto.

Szerloku

Tu nie chodzi o styl tylko przyszłość branży Czego dalej nie rozumiesz

Zasralismy jabłkami całą Polskę a wy piszecie że braknie

Cud covidowy ta się zdarzy i starczy

Trzeba zacząć strategicznie myślec

Większość jednak nie umie policzyć kosztów produkcji więc mamy co mamy

Naprawdę bawią mnie te personalne wycieczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość sylweriusz napisał:

Szerloku

Tu nie chodzi o styl tylko przyszłość branży Czego dalej nie rozumiesz

Zasralismy jabłkami całą Polskę a wy piszecie że braknie

Cud covidowy ta się zdarzy i starczy

Trzeba zacząć strategicznie myślec

Większość jednak nie umie policzyć kosztów produkcji więc mamy co mamy

Naprawdę bawią mnie te personalne wycieczki ;)

Wyrwij swoj sad łącznie z gruszkami i na rynku się lżej zrobi.tylko nie pisz że dopóki zarabiasz to będziesz to robił bo to już nudne.daj przykład.

Może zniknie jedno gospodarstwo i wraz z nim ten bywalec forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość srolo
5 minut temu, Gość Olo napisał:

Wyrwij swoj sad łącznie z gruszkami i na rynku się lżej zrobi.tylko nie pisz że dopóki zarabiasz to będziesz to robił bo to już nudne.daj przykład.

Może zniknie jedno gospodarstwo i wraz z nim ten bywalec forum

Zacznij od swoich nierentownych wiśni do trzepania

Nie mów mi co mam pisać;)

Nudny to jest twój brak argumentów i kiepskie odbijanie piłeczki

Więcej finezji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemysłowiec
1 godzinę temu, Gość Japko napisał:

Ceny jak na razie nie spadły, ale pewnie spadną w tym momencie 1.2-1.4 na sortowanie i odsort bez zginłych 90 gr na wycofanie

Jeszcze jest 130 tys. ton na wycofanie, wykorzystano 70 tys. ton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość incognito
4 godziny temu, Gość realista napisał:

Chyba rzodkiewką

Zaraz zaczyna się truskawka, potem czereśnie 

I po jabluszku

Pisałem o eksporcie... Market bierze 40-50 tyś. ton miesięcznie, w okresie maj-sierpień spadek volumenu jest nawet na poziomie 50% czyli 20-25 tyś x 4 = 80-100 tyś.

Zakłady przerobiły 35% jabłek z 200 tyś. = 70 tys. t, czyli na wycofanie zostało 130 tys. ton

 

incognito

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
W dniu 21.05.2022 o 20:50, Gość incognito napisał:

Pisałem o eksporcie... Market bierze 40-50 tyś. ton miesięcznie, w okresie maj-sierpień spadek volumenu jest nawet na poziomie 50% czyli 20-25 tyś x 4 = 80-100 tyś.

Zakłady przerobiły 35% jabłek z 200 tyś. = 70 tys. t, czyli na wycofanie zostało 130 tys. ton

 

incognito

 

130 + 80 to te 210 tys o których pisałem,że da się na nich zarobić

Reszta  do Piotrka

Dajcie na tace żeby ceny nie obniżył bo w czerwcu zrobi wam psikusa i po przerobieniu 200 k z dopłatą zrobi obniżkę na 40 gr ;)

Incoguto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
W dniu 4.05.2022 o 10:09, Gość Analityk napisał:

Wystarczyło kilka dni, żeby obalić teorie niektórych pesymistycznych wieszczy. Bazując na mało realnych danych WAPA, pomyliłeś się już o miesiąc, 600k było 1 kwietnia, a nie 1 maja.

A teraz dalej o WAPA i ich kuriozalnych danych - sprzedaż w marcu zaraportowali na poziomie ponad 10% wyższym niż w ubiegłym roku. Czyli zamrożenie eksportu na kierunku wschodnim i praktycznie całego handlu na co najmniej 2 tygodnie (idealnie to obrazuje liczba ofert kupna na igrit w marcu) skutkowało jeszcze szybszym upłynnianiem zapasów...

Ciekawe co napiszą o kwietniu, gdzie popyt przewyższył już podaż. Rok temu kwiecień to 200k, jeżeli zejdą o tą samą wartość to wyjdzie na 1 maja 400k, tyle samo co rok temu, a towaru ewidentnie brakuje. Jak wyglądał ubiegły maj każdy dobrze wie...

Jedynie można pogratulować im jednego, bez tych zawyżonych szacunków nie byłoby dotacji do wycofania i tej zwyżki cen na koniec sezonu. Ale przyczynili się też do zbicia cen w pozostałej części sezonu, więc większość osób nie ma za co dziękować.

Finalnie, kto zdawał sobie sprawę z jakości tych danych, ma szansę zamknąć sezon z lepszym bilansem niż inni. Może o to właśnie chodziło...

 

Wystarczyły 3 tygodnie, żeby obalić teorie niektórych optymistycznych anal itykow.

Bazując na mało realnych danych zbyt optymistycznie oszacowałes zejście i zapasy

A teraz pewnie piszesz kolejna analizę żeby udowodnić,że miałeś rację a ja pisałem herezje

Nie będę się nad tobą pastwić

Daj głos,że żyjesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
W dniu 4.05.2022 o 00:11, Gość Ernest napisał:

Mamy dane zapasów jabłek w Polsce  pomimo że żaden polski portal jeszcze nic nie napisał ale ... 

Do meritum na dzień 1 kwietnia 2022 w PL było 617 tys ton jabłek . A więc od 1 marca 2022r  kiedy stany wynosiły około 900 tys zeszło około 280 tys ton .

Prosty rachunek 900-617 w przybliżeniu 280 tys ton tyle ubyło z polskich chłodni przez 1 miesiąc. Przypominam że mamy 4 maj a więc zapasy są mniejsze o ile tego nikt nie wie .

Radzę się wszystkim tym którzy mają jabłko dobrze zastanowić bo w czerwcu naprawdę może go przybraknac. Jeśli na 1 maja teoretycznie było 400. Tys ton to jabłek nie starczy do nowych zbiorów. 200 tys zabierze przemysł.

Do tego ogromne straty po przymrozkach we Francji już potwierdzone. Zarówno w pestkowych jak i ziarnkowych.

To teraz czekamy niech się wypowiedzą ci którzy już mają ale puste skrzynie . I oczywiście nasi zacni handlowcy bez których byśmy przymierali głodem gdyby nie zdobyte kontrakty handlowe na bardzo zadowalajacych warunkach.

Do meritum Erni

Z pewnością przybraknie na 1 czerwca....ale patelni do sypania

Zaiste straszne straty we Francji i w polsce.kleska wręcz

 

To teraz poczekamy na Erniego,żeby mnie zhejtowal bo ma pełne skrzynie i czeka do lipca na odbicie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
W dniu 30.04.2022 o 06:54, Gość Optymista napisał:

Przy tym zbiegu okoliczności myślę,co calkiem moźliwa powtórka z 2020 roku.Może nie 5,a 3 za wagę to będzie napewno. 

Będzie 3 za wagę

Jeszcze nie ustalono za ile kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany
3 godziny temu, Gość pesymista napisał:

Będzie 3 za wagę

Jeszcze nie ustalono za ile kg

 

Kto zdążył sprzedać jabłko do 12 maja ten wyczuł moment, a teraz to już po ptakach. Patelka.....Cierpliwi będą wynagrodzeni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skupiorz
8 godzin temu, Gość Zorientowany napisał:

Kto zdążył sprzedać jabłko do 12 maja ten wyczuł moment, a teraz to już po ptakach. Patelka.....Cierpliwi będą wynagrodzeni ?

Jako kupczyk jest mi niezmiernie miło,iż zaczynamy być utożsamiani jako skupiorze z patelniami a nie z bdfami obitymi deskami zza stodoły. Wszędzie dotarła cywilizacja i wszyscy potrafią koszty liczyć. Oczywiście poza chłopami,którzy w maju dostali przez dwa tygodnie za jabłuszko koło zeta i cieszy się jak murzyn blaszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...