Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karmel
14 minutes ago, Guest Lepiej zorientowany said:

Będą sypać, ale z powodu czekolady której jest masa na sortowniach

Pojawilo sie troche zielonego, wszystko pootwierane a niektorych odmian maja ciezko sie dokupic?

Na czym ta czekolada? Na Jonagoredzie chyba tylko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5 zł za wagę
30 minut temu, Gość Marek napisał:

Wycofanie trwa dalej kolego. 

To jesteś mądry ciesz się wycofaniem.Trzymać jabłko pół roku zapłacić wszystkie wydatki i sprzedać po 0,80 groszy to jest prawdziwy sukces !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kolega Marka
57 minutes ago, Guest Marek said:

Wycofanie trwa dalej kolego. 

no trwa tylko juz sa zapisany na za 2-3 tygodnie, a do tego momentu moze sie okazac ze te 200k japka juz zostalo przerobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
Godzinę temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

To jesteś mądry ciesz się wycofaniem.Trzymać jabłko pół roku zapłacić wszystkie wydatki i sprzedać po 0,80 groszy to jest prawdziwy sukces !!!

Ty jesteś jakiś niepełno sprytny czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem? napisałem tylko że trwa dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szwagier Marka
Godzinę temu, Gość Kolega Marka napisał:

no trwa tylko juz sa zapisany na za 2-3 tygodnie, a do tego momentu moze sie okazac ze te 200k japka juz zostalo przerobione

Sadów ubywa

Produkcja spada

Nie ma nadprodukcji tylko mamy kiepskich handlowców

Ten rok jest nasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5 zł za wagę
5 godzin temu, Gość Marek napisał:

Ty jesteś jakiś niepełno sprytny czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem? napisałem tylko że trwa dalej. 

Ten rok juź jest przegrany dla sadownika.A najwięcej przegrali Cierpliwi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szwagier Marka
43 minuty temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

Ten rok juź jest przegrany dla sadownika.A najwięcej przegrali Cierpliwi 

Marek zarobił,mówił przy wódce

W dobrych cenach goni na Białoruś

Ten rok też dobrze się zapowiada bo sądów ubywa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kupiec
W dniu 26.04.2022 o 17:05, Gość Marek napisał:

Białoruś otwarta :)

Propozycja z dziś 1.3 w karton za wszystko czerwone od 7. Jedziemy dalej. Ssanie ogromne. A twea dawajcie komentarze kupcy "będzie 5 zl"

Jak tam Scanie?

Jedziesz czy już stoisz????

Jaka dziś propozycja w karton ????

Dajemy... będzie po 5zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 28.04.2022 o 20:26, Gość Gość napisał:

 

 

Teraz jabłko się dobrze sprzeda beż sparcjia Rządu.Kto miał lichy towar to wysypał.Teraz towar jest exstra.l jabłka w czerwcu braknie

No i brakło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcinek
W dniu 27.04.2022 o 14:11, Gość Marcin napisał:

Białorusini już daja 1.4 w karton za czerwone

Gdzie prorok? Gdzie prorok? Cena 40gr do góry w dwa dni

Gdzie Marcin? gdzie Marcin??

 

Zaraz będzie 40 gr do dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brawo ty
W dniu 28.04.2022 o 13:22, Gość Wytrwaly napisał:

Tylko głupi teraz sprzedaje. W końcu maja spokojnie będzie 1,80-2 zł za wagę. 

Czas na nagrodę za wytrwałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Jestem. Sprzedane prawie do konca. Została jakas niewielka ilość Prince, może ze 100 skrzyń. 1.4 w karton w tej chwili ale jeszcze chwilkę poczekam :) 1.4 1.5 robione do teraz na Białoruś.

Na szczęście wytrzymałem do 12 maja i 200 tonek prawie przesortowne. Sortowanie, prąd, coś odeszło jakieś 5-7%. Ogólnie na 200 tomach względem marca jakieś 60 tysięcy złotych do przodu. 

Dziękuję, pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
Godzinę temu, Gość Marcin napisał:

Jestem. Sprzedane prawie do konca. Została jakas niewielka ilość Prince, może ze 100 skrzyń. 1.4 w karton w tej chwili ale jeszcze chwilkę poczekam :) 1.4 1.5 robione do teraz na Białoruś.

Na szczęście wytrzymałem do 12 maja i 200 tonek prawie przesortowne. Sortowanie, prąd, coś odeszło jakieś 5-7%. Ogólnie na 200 tomach względem marca jakieś 60 tysięcy złotych do przodu. 

Dziękuję, pozdrawiam :) 

Nieustające pasmo sukcesów

Gratuluję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bajki przy wódce
1 godzinę temu, Gość Marcin napisał:

Jestem. Sprzedane prawie do konca. Została jakas niewielka ilość Prince, może ze 100 skrzyń. 1.4 w karton w tej chwili ale jeszcze chwilkę poczekam :) 1.4 1.5 robione do teraz na Białoruś.

Na szczęście wytrzymałem do 12 maja i 200 tonek prawie przesortowne. Sortowanie, prąd, coś odeszło jakieś 5-7%. Ogólnie na 200 tomach względem marca jakieś 60 tysięcy złotych do przodu. 

Dziękuję, pozdrawiam :) 

Chłopie chociaż jest sobota,ale nie tak od rana zaczynaj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co te uszczypliwości. Ekscytowanie się, że ktoś zarobił kilka lub kilkanaście groszy na kilogramie więcej lub mniej. Trzeba spojrzeć na sytuację szerzej, z perspektywy lat. Mamy za mały eksport na możliwości produkcji jabłek w Polsce. Trzeba zacząć przyzwyczajać się do tanich jabłek. Tyle. Mniej podniety bo tanie jabłka czekają wszystkich w branży w kolejnych sezonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
1 godzinę temu, Gość xxx napisał:

Panowie, po co te uszczypliwości. Ekscytowanie się, że ktoś zarobił kilka lub kilkanaście groszy na kilogramie więcej lub mniej. Trzeba spojrzeć na sytuację szerzej, z perspektywy lat. Mamy za mały eksport na możliwości produkcji jabłek w Polsce. Trzeba zacząć przyzwyczajać się do tanich jabłek. Tyle. Mniej podniety bo tanie jabłka czekają wszystkich w branży w kolejnych sezonach.

Chociaż jedne rzeczywiste słowo na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Uwielbiam ten wasz jad, tą waszą zawiść. Jakie to polskie :)

czy nieustające pasmo sukcesów? Wątpię. Sukces by był jakbym co roku wychodził 2zl średnio. W tym mam tylko 1.3 na 500 tonach ale spoko, przeżyje. Zamiast do Meksyku polecimy w tym roku do Hiszpanii, trudno.

Potem wpadną dopłaty, zaraz z wnioskiem do gminy i tak sie żyje:) 

Borówka odda trochę za ta jabłka bo ogólnie są spore straty po mrozach patrząc w skali kraju wiec będzie sporo droższa niż smieszne 8-10 zł w tamtym roku 

Ten kraj budowany przez takich właśnie ludzi jak wy, idzie na dno. Nawet mi Was nie żal, smutni ludzi wylewajacy swoje frustracje w Internecie. Ciaooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość xxx napisał:

Panowie, po co te uszczypliwości. Ekscytowanie się, że ktoś zarobił kilka lub kilkanaście groszy na kilogramie więcej lub mniej. Trzeba spojrzeć na sytuację szerzej, z perspektywy lat. Mamy za mały eksport na możliwości produkcji jabłek w Polsce. Trzeba zacząć przyzwyczajać się do tanich jabłek. Tyle. Mniej podniety bo tanie jabłka czekają wszystkich w branży w kolejnych sezonach.

Proponuje ciągle zwiększać nasadzenia

Wykonczymy wszystkich dumpingowymi cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gnuj

Ja bym rozumiał te uszczypliwości jakby by było podobnie co w tamtym roku kiedy była możliwość sprzedać jabłka w dobrych cenach ale w tym to przez cały rok ceny są do uja... wytrwały, niewytrwały każdy tak samo na tym wyszedł, wszyscy są tak samo przegrani, teraz 90gr za wagę na wycofanie, marzec 80-90 do sortu ... także tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bajki Marcina
2 godziny temu, Gość Gnuj napisał:

Ja bym rozumiał te uszczypliwości jakby by było podobnie co w tamtym roku kiedy była możliwość sprzedać jabłka w dobrych cenach ale w tym to przez cały rok ceny są do uja... wytrwały, niewytrwały każdy tak samo na tym wyszedł, wszyscy są tak samo przegrani, teraz 90gr za wagę na wycofanie, marzec 80-90 do sortu ... także tak 

Tylko Marcin sprzedał 500 ton po 1,30 za wagę. Gratuluje prawdziwego zawodowca.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista

Chyba jesteście przewrażliwieni na swoim punkcie

A ego macie wielkości Himalajów

Jakie tam uszczypliwości

Zwykle dowcipasy i nic personalnie

Nikt oprócz was nie odpowiada za interpretację cudzych słów

Dystans i luz

Tylko to nas może

Bo sadownictwo jest ugotowane przez nas samych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
2 godziny temu, Gość Marcin napisał:

Uwielbiam ten wasz jad, tą waszą zawiść. Jakie to polskie :)

czy nieustające pasmo sukcesów? Wątpię. Sukces by był jakbym co roku wychodził 2zl średnio. W tym mam tylko 1.3 na 500 tonach ale spoko, przeżyje. Zamiast do Meksyku polecimy w tym roku do Hiszpanii, trudno.

Potem wpadną dopłaty, zaraz z wnioskiem do gminy i tak sie żyje:) 

Borówka odda trochę za ta jabłka bo ogólnie są spore straty po mrozach patrząc w skali kraju wiec będzie sporo droższa niż smieszne 8-10 zł w tamtym roku 

Ten kraj budowany przez takich właśnie ludzi jak wy, idzie na dno. Nawet mi Was nie żal, smutni ludzi wylewajacy swoje frustracje w Internecie. Ciaooo

Fiu fiu Meksyk

No mówię,że nieustające pasmo sukcesów:)

Gratuluję i cieszę się,że tacy są wśród nas

Ogólnie straty w borowce dotyczą tylko niektorych odmian(zwłaszcza chandler) i lokalizacji więc nie byłbym takim optymista bo Borówa obsadzono wszystkie łąki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fan Proroka
1 hour ago, Guest pesymista said:

Chyba jesteście przewrażliwieni na swoim punkcie

A ego macie wielkości Himalajów

Jakie tam uszczypliwości

Zwykle dowcipasy i nic personalnie

Nikt oprócz was nie odpowiada za interpretację cudzych słów

Dystans i luz

Tylko to nas może

Bo sadownictwo jest ugotowane przez nas samych

 

Znając niektorych to nie wiem czy takie zwykle dowcipasy to sa w niektorych przypadkach :P

Czemu teraz piszesz pod pesymista a nie pod Prorok :( ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość pesymista napisał:

Fiu fiu Meksyk

No mówię,że nieustające pasmo sukcesów:)

Gratuluję i cieszę się,że tacy są wśród nas

Ogólnie straty w borowce dotyczą tylko niektorych odmian(zwłaszcza chandler) i lokalizacji więc nie byłbym takim optymista bo Borówa obsadzono wszystkie łąki

 

jak mogli obsadzić wszystkie łąki borowka skoro cały czas twierdziles że to jabłkami obsadzone .zdecyduj się prorok bo robisz się mało wiarygodny. I nie wstydź się swojego niku .miej jaja.

co dziwnego jest  że kolega do Meksyku jeździ.stac to to jeździ.proste?

Dla Ciebie jak ktoś sprzedaje towar drożej niż Ty to już bajki pisze.a niech sprzedaje nawet po 2 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...