Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export Deser 2021 - notowania!


IGRiT

Rekomendowane odpowiedzi

Na ten moment jabłko jest tańsze niż na jesieni . Całe komory pogradowego towaru są dostępne po 60 gr a na jesieni przemysł był po 55 także Polak potrafi. Cena już Nie wzrośnie  mamy 1 mln to w chłodniach za chwile zamkną całą Europę idzie 3 fala pandemi . Z ceną jabłek będzie tylko gorzej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
41 minut temu, Gość Adam napisał:

A zegar tyka, czasu co raz mniej a jabłek jakoś nie ubywa w chłodniach.. Więc exporterzy to wykorzystują i nie podnoszą ceny.. 

Spokojnie. Cierpliwie zostaną nagrodzeni. 4 zł za wagę nie będzie ale 2.50 spokojnie osiągnie jabłko typu gala, golden, Prince. Idared przekroczy 2zl. Jeszcze półtora miesiąca i wspomnienie moje słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Igrit dwa tygodnie temu był na zielono a dziś jak patrzę jest na czerwono.

Każdy chce 2zk za wagę ale chyba to nie realne na ten rok...

I jak proroku to widzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gość Jan napisał:

Spokojnie. Cierpliwie zostaną nagrodzeni. 4 zł za wagę nie będzie ale 2.50 spokojnie osiągnie jabłko typu gala, golden, Prince. Idared przekroczy 2zl. Jeszcze półtora miesiąca i wspomnienie moje słowa.

Odważne słowa, zwłaszcza z tym idaredem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Igrit dwa tygodnie temu był na zielono a dziś jak patrzę jest na czerwono.

Każdy chce 2zk za wagę ale chyba to nie realne na ten rok...

I jak proroku to widzisz?

Niezmiennie od dłuższego czasu ...dobra jakość wszystkiego dobrej odmianie zapłaci.nie będzie wielkich podwyżek a po świętach może być lekka obniżka.

Marketowe i kartofle (gloster idared) bez zmian.

Jedyna możliwośc większej podwyżki gdy połowa komór wyląduje we kozietulach...

Tak to widzę.

Ja skończyłem i nie czekam na 2,5.tonaz,jakość i ceny zadowalające w tym sezonie.

Zdrowia i udanego handlu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

Spokojnie. Cierpliwie zostaną nagrodzeni. 4 zł za wagę nie będzie ale 2.50 spokojnie osiągnie jabłko typu gala, golden, Prince. Idared przekroczy 2zl. Jeszcze półtora miesiąca i wspomnienie moje słowa.

2,50 ha ha ha.Jabłko od jesieni za pół roku nie zdrożało, a za półtora miesiąca zdrożeje.......Opamiętajcie panie.....Aby po świętach nie spadła cena,kiedy wszyscy zaczną otwierać...A jak zacznie cena spadać, to będzie panika i poleci na łeb.....2,50 za 2 kilo raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec

Ta będą zaraz masowo otwierać bo po co dłużej ten grad i grzyba trzymać . Czas najwyższy tą baje sprzedać . W komorach jest więcej przemysłu jak exportu , taka jest prawda . A cena to zależy jakie będzie zapotrzebowanie na ładny towar a nie na przemysł , przemysl ostro idzie na zachód i dlatego cena wzrasta . Jak by nie ssanie z zachodu to by był 0.3 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

Ta będą zaraz masowo otwierać bo po co dłużej ten grad i grzyba trzymać . Czas najwyższy tą baje sprzedać . W komorach jest więcej przemysłu jak exportu , taka jest prawda . A cena to zależy jakie będzie zapotrzebowanie na ładny towar a nie na przemysł , przemysl ostro idzie na zachód i dlatego cena wzrasta . Jak by nie ssanie z zachodu to by był 0.3 zł .

Raz przyznam Ci rację...prawdę napisałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymek
10 godzin temu, Prorok napisał:

Raz przyznam Ci rację...prawdę napisałeś ;)

Bo na zachodzie gówno mają nie sady.Po co im sadzić.Jak taniej u nas kupią A u siebie muśieli by za rwanie tyle zapłaćić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kupiec napisał:

Tylko, że to nie ja pisałem. :)

 

Swoją drogą to skoro mam zarejestrowanego nicka to jakim cudem dalej ktoś może tego samego używać?

Bo Ty jesteś z wielkiej litery a on z małej....zasadnicza różnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Szymek napisał:

Bo na zachodzie gówno mają nie sady.Po co im sadzić.Jak taniej u nas kupią A u siebie muśieli by za rwanie tyle zapłaćić

No...kupią u nas....po dursbanie i wszystkim co wycofane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kilim

Doszły mnie słuchy, że podobno ceny jabłka deserowego mają iść w dół ,bo zejścia nie ma? Czy to prawda czy ktoś specjalnie sieje panikę , aby masowo otwierać komory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
18 minut temu, Gość Kilim napisał:

Doszły mnie słuchy, że podobno ceny jabłka deserowego mają iść w dół ,bo zejścia nie ma? Czy to prawda czy ktoś specjalnie sieje panikę , aby masowo otwierać komory?

Wcale bym się nie zdziwił. Wiele towaru z chłodni KA ma jędrność około 5-5,5kg więc daleko nie pojedzie więc i handel jest ograniczony.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
1 godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Wcale bym się nie zdziwił. Wiele towaru z chłodni KA ma jędrność około 5-5,5kg więc daleko nie pojedzie więc i handel jest 

I nie wspomnę że jeszcze 1mln ton w chłodniach ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Wcale bym się nie zdziwił. Wiele towaru z chłodni KA ma jędrność około 5-5,5kg więc daleko nie pojedzie więc i handel jest ograniczony.. 

Plotki...nima japka.wszyscy to wiemy

Będzie drożeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenek
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Plotki...nima japka.wszyscy to wiemy

Będzie drożeć...

Japko jest tylko cena jeszcze nie ta każdy czeka na 3zł to się będzie otwierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s

Powielanie fake newsów o ilościach jabłek w komorach,taniejących jabłkach,słabym zejściu to miód na uszy wszelkiej maści kombinatorów,pośredników,troli z naszego forum i niestety sadowników którzy sprzedali swoje jabłka.Jabłko się sprzeda w niezłych cenach i pisanie pierdół tego nie zmieni.Od poniedziałku za sektory panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość NewAge

No to ładne wzrosty.. ładne 3zł.. obiecanki, że ładny towar będzie płacił.
Prince 1,4 7+, Gala w dół, tyle co golden fajnie schodzi. Masakra. Po co robić dobrą jakość jak sąsiad połowa zabiegów i te same pieniądze dostaje :), tyle że wynik na sortowaniu inny ale nie wiele gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Gość s napisał:

Powielanie fake newsów o ilościach jabłek w komorach,taniejących jabłkach,słabym zejściu to miód na uszy wszelkiej maści kombinatorów,pośredników,troli z naszego forum i niestety sadowników którzy sprzedali swoje jabłka.Jabłko się sprzeda w niezłych cenach i pisanie pierdół tego nie zmieni.Od poniedziałku za sektory panowie.

Oczywiście,że dobre jabłko zawsze się sprzeda, kwestia za ile.

Szrot  po gradzie na bronki lub na bdfa.

 

Ci co sprzedali źle nie zrobili i pisanie o lepszym jutrze tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość s
1 godzinę temu, Prorok napisał:

Oczywiście,że dobre jabłko zawsze się sprzeda, kwestia za ile.

Szrot  po gradzie na bronki lub na bdfa.

 

Ci co sprzedali źle nie zrobili i pisanie o lepszym jutrze tego nie zmieni.

Wszyscy wiemy co było,nie wiemy co będzie.Chodzi mi o zwykłe sianie popeliny źe od poniedziałku to,od wtorku tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...