Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Plon ziemniaka 2021


Gość Ashh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal_mazowieckie

U mnie w mazowieckim zależnie od odmiany. Soraya dała 55+, Agata świeżą 40+, roczna 25+, Konstancja świeżą 60+ (aż szczęka mi opadła), roczna 50+, Melody 50+, Colombo 45+, ale bez wody. Co zalalo to zalalo. Gnije bardzo sporadycznie, ale pole gleboszowane przed jedzeniem na 55 cm i chemia dobra. No i podlewane2-3 razy. Więcej nie trzeba było. Ja jestem zadowolony w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tu widzę że niezli są pisze jakaa wydajność jak ma deszczownie podlewa i pisze jak jest deszczownia to nawet się nie pisze co ile leci bo zawsze lecino chyba że coś spier...,cena ziemniaka głównie zależy to co z gruntu jaki rok bo są rejony deszczowanie ale analogicznie to pewnie że 10  procenti to podałem na wyrostJa mam dużo pyry nie podlewane nic bo nie ma u nas wody pod ziemią i plon w tym paskudnym roku ok 28 ton w zeszłym miałem ok 43 tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemniaki moze i ladnie plonowaly. Z gliny ziemniak wygnije... Piaski powinny byc ok. Nadmiar wody swoje zrobil... Nie pamietam tak duzo zgnitych ziemniakow... Cena bedzie okolo stycznia ale jak towar zostanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość perkins
W dniu 18.09.2021 o 22:52, Gość Rolnik napisał:

Raz pryskane na zaraze i na takiej klasie ziemi to 40 ton nigdy nie uwierzę. 6 zabiegów od zarazy nawadnianie po 3-4 razy zależy od pola i kopiemy 25-30 Max. Bajki bajki

Napisałem ile mi wyszło miałem dwie odmiany winieta i satina. Jakbyś był kumatszy jak ktoś ma ziemie gliniastą i mało przepuszczalną to duże opady deszczu nie są wskazane i ziemniaki chorują od nadmiaru wody  a u mnie może padać i padać i się nic nie dzieje jak na piasku masz wodę jak w tym roku to ziemniaka mam ładnego. ziemniaki tylko były raz pryskane a i tak santina nadawała się dopiero od 12 WRZEŚNIA do kopania bo była zielona. A tez się trafiało ze było 15 ton z hektara jak była susza,  jak około 15 lipca sprawdzałem to nic specjalnego nie było zapowiadało się słabo a przy kopaniach bardzo miłe zaskoczenie szczególnie satina i sadzona 2 lata po centrali. A znajomy 3-4 razy pryskał na zaraze i nic dłużej nie były zielone. I w okolicy co wiem to nikt nie narzeka ze ma małą wydajność każdemu urosły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Gość perkins napisał:

Napisałem ile mi wyszło miałem dwie odmiany winieta i satina. Jakbyś był kumatszy jak ktoś ma ziemie gliniastą i mało przepuszczalną to duże opady deszczu nie są wskazane i ziemniaki chorują od nadmiaru wody  a u mnie może padać i padać i się nic nie dzieje jak na piasku masz wodę jak w tym roku to ziemniaka mam ładnego. ziemniaki tylko były raz pryskane a i tak santina nadawała się dopiero od 12 WRZEŚNIA do kopania bo była zielona. A tez się trafiało ze było 15 ton z hektara jak była susza,  jak około 15 lipca sprawdzałem to nic specjalnego nie było zapowiadało się słabo a przy kopaniach bardzo miłe zaskoczenie szczególnie satina i sadzona 2 lata po centrali. A znajomy 3-4 razy pryskał na zaraze i nic dłużej nie były zielone. I w okolicy co wiem to nikt nie narzeka ze ma małą wydajność każdemu urosły

Po ile sprzedajecie ziemniaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...