Skocz do zawartości

stawki Ukrainców


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kropa

Najgorsi są Ukraińcy obiboki, którzy nie zasługują na żadną stawkę. Myślą że w Polsce wszystko spada z nieba i jak sami mówią trzeba tak robić żeby się nie narobić. Ale co zrobić jak trafi się taka grupka, która stoi i udaje że coś robi pomimo obecności gospodarza na polu. Akurat taka trafiła się u sąsiadów... najgorsze jest to że widzą to Ukraińcy dookoła i skłania ich to do nieuczciwej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość.ania.

Wy sadowniki, powinniści płacić po 20zl/h mało tego całodzienne wyżywienie, ubranie, fajki i piwko zapewnić ukraińcom bo tego sami nauczyciliście ich przez ostatnie 10 lat!!!! Polaków nie ma kto zatrudnić tylko te  ukraińskie!!! Jak zaczniecie w samych majtkach w zimę latać i chodzić głodni to się może rozumu nauczycie!!! A tak ukrainiec bogaty i wesoły a chłop???

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr

Wy sadowniki, powinniści płacić po 20zl/h mało tego całodzienne wyżywienie, ubranie, fajki i piwko zapewnić ukraińcom bo tego sami nauczyciliście ich przez ostatnie 10 lat!!!! Polaków nie ma kto zatrudnić tylko te  ukraińskie!!! Jak zaczniecie w samych majtkach w zimę latać i chodzić głodni to się może rozumu nauczycie!!! A tak ukrainiec bogaty i wesoły a chłop???

Podniosłem Polakowi do przepisowych 13 zł,to zaczął przychodzić do pracy co 3 dzień,a w końcu zaczął pić w pracy.Ukraińcy których mam tego nie robią. Dodam ,że po tego Polaka wysyłałem samochód z kierowcą(8 km).....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mimi

Zarówno Ukraińcy jak i Polacy to tylko ludzie, są lepsi i gorsi zależy jak się trafi. A co do stawki dla Ukraińców szanujmy swoje pieniądze i nie przesadzajmy ze stawką. Nawet jeśli im damy 20zł na godzinę oni bedą chcieli więcej i więcej taka ich mentalność. Jednak wróćmy do realnych stawek, 7zł/godz to jest max z wyżywieniem, 8zł/godz bez wyżywienia.

 

Czy są tu producenci truskawek? Niech się ktoś wypowie ile placiliście za łubiankę Ukraińcowi i ile zamierzacie płacić w tym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mieciu2

Dzis czytałem artykuł o pracy Polaków w Francji . Komentarze pod artykułem na Money.pl.bija taka nienawiścią i glupota ze nie dziwie się Polacy to tania sila robocza. Jeszcze straszą ze Polaków zastąpi ukry bo maja ruch bezwizowy....

A nikt z tych oszołomów komentujących nie wie ze kara dla pracodawcy za zatrudnienie pracownika na czarno w Francji to 50tys euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość botanik

1,5 zł / za łubiankę, łubianki muszą ważyć, truskawki zrywane z szypułką, jak są upały to muszą zwozić do przechowalni + zakwaterowanie: kuchnia, łazienka, wc itd. 

Wyżywienie mają we własnym zakresie. Jeden raz w tygodniu wyjazd do sklepu .... 

W związku z uczestnictwem w akcji "Dobre, bo Polskie" będę płacił prawdopodobnie więcej jeżeli będzie wymagane układanie wierzchniej warstwy w łubiance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrz

Za lubianke to max 1 zł lub 7 zł/h bez życia płaciłem i płacić będę, nie ważne czy to Ukrainiec czy Polaczek, ludzi nie brakuje, nie przyjdą polaki bo 500+ dostają, to przyjdzie Ukrainiec i będzie zadowolony, nie ma co za dużo płacić bo w głowach im się przewraca. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Willy

Za lubianke to max 1 zł lub 7 zł/h bez życia płaciłem i płacić będę, nie ważne czy to Ukrainiec czy Polaczek, ludzi nie brakuje, nie przyjdą polaki bo 500+ dostają, to przyjdzie Ukrainiec i będzie zadowolony, nie ma co za dużo płacić bo w głowach im się przewraca. Tyle w temacie

 

Uważaj żebyś za "Polaczka" w mordę nie dostał. Jeśli nie wiesz  o co mi chodzi to poszukaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Widzę że ktoś tu trafił na pseudo pracownika, który to nic nie robi a tylko się mądrzy, nie chcesz to nie pracuj za tyle! Proste. Jeśli dziennie zerwiesz 150-200 lubianek to takie masz wynagrodzenie. Nie dziwne że przez takich ludzi gospodarze wolą zatrudniac cudzoziemców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jane

Jak czytam te komentarze to widać że stawki powyżej 8 zł to piszą osoby które tyle by chciały zarabiać albo nie znają realiów produkcji. A 6-8 zł/h to normalna cena i nie powiem Polak dostaje 1zl więcej pod warunkiem że nie mieszka u pracodawcy i nie dostaje nic, może poza butelka wody w gorący dzień. Chętnych do pracy nie brakuje. No i faktycznie te 500+ psuje ludzi, kiedyś w firmie było 20 Polaków, a teraz max 10 bo kasę za nic dostają i pozostali tylko ci co pracować chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrz

Uważaj żebyś za "Polaczka" w mordę nie dostał. Jeśli nie wiesz o co mi chodzi to poszukaj.

Hahaha... :-) już nie jeden ode mnie dostał, możesz być kolejny nierobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Willy

Hahaha... :-) już nie jeden ode mnie dostał, możesz być kolejny nierobie.

Nie strasz nie strasz bo się....    ;)  taaaa pewnie Sam dostałeś i teraz figo fago  :)   :) nie wiem po czym wnioskujesz że jestem nierobem. Akurat tak się składa że mam jabłonie i śliwy i zatrudniam Ukraińców. Śmiechu co nie miara z Ciebie dzieciaku, mówili  Ci już sąsiedzi że słoma z butów Ci wystaję?  Widać nie zrozumiałeś nic z mojej wypowiedzi. Polaczek to jest określenie obraźliwe dla obywateli Polski. Cwaniak w necie ******* w świecie  :) A tak już zupełnie na temat to u nas są stawki 7-8zł na godzinę . W sadzie już u Nas nie robią żadni Polacy, ten który chce pracować to znajdzie pracę na cały rok a leń pozostanie leniem i  nie pójdzie pracować za takie pieniądze. Będzie wolał przestać pod sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gregor

Chłopy.. I wy się dziwicie że za 7 zł polacy u was nie robią ?? Weź za to godnie żyj... Jałmużna...

Inna sprawa że za produkt też chu**wo płacą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prawdziwy gospodarz .

Chłopy.. I wy się dziwicie że za 7 zł polacy u was nie robią ?? Weź za to godnie żyj... Jałmużna...

Inna sprawa że za produkt też chu**wo płacą..

Polski nierobie 27 jak ktos uczciwie pracuje dni biorac pod uwage ze i w soboty bedzie robil to masz na czysto 1890zł. Dom Cię nie obchodzi, rachunki cie nie obchodza, ciepla wode masz, prysznic, kuchenke co ty bys chcial 3 tysiace na reke i drinka z slomka? najnizsza krajowa jest chyba cos w granicach 1500zł i tyle ludzie na kasach w biedronce zarabiaja i maja rodzine do utrzymania, rachunki do poplacenia, do czego ty sie porownujesz patalachu, bylo sie uczyc a nie piwska walic pod sklepem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pff heh

odezwał sie uczony z Koziej Wólki  :D  chłopie za kogo ty sie uważasz ?  sadzisz jakąś kapuche albo buroki i masz czelność ludzmi pomiatać ?  nie każdy dostal w spadku gospodarke po ojcu i nie każdy ma łeb do nauki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Ja płaciłem od 8 do 10 zł za godzinę za wyrywanie chwastów to i tak większość pracownice spędziły na fajce i kawie. Każdy myśli ile to ten co ma plantacje truskawek czy inną zarobi. Nikt nie liczy że trzeba kupić sadzonki , paliwo ogrodzić plantacje, przypilnować żeby ludzie nie zrobili większej szkody niż sarny. A ludzie mimo że im się zapłaci uczciwie nawet za przerwy (tyle samo dostajesz u dużych pracodawców ) to jeszcze pod ściółkę potrafią wsunąć większość owoców.


 


pozdrawiam tych którzy dają innym pracę i uczciwych pracowników


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja płaciłem od 8 do 10 zł za godzinę za wyrywanie chwastów to i tak większość pracownice spędziły na fajce i kawie. Każdy myśli ile to ten co ma plantacje truskawek czy inną zarobi. Nikt nie liczy że trzeba kupić sadzonki , paliwo ogrodzić plantacje, przypilnować żeby ludzie nie zrobili większej szkody niż sarny. A ludzie mimo że im się zapłaci uczciwie nawet za przerwy (tyle samo dostajesz u dużych pracodawców ) to jeszcze pod ściółkę potrafią wsunąć większość owoców.

pozdrawiam tych którzy dają innym pracę i uczciwych pracowników

tu się zgadzam że czesto pracownik więcej krzywdy zrobi niż dobrego, np złamie gałązkę i powie"a przecież i tak będziesz szedł ciąć drzewka"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzecie sami pijaków spod sklepu żeby zapłacić 1 czy 2 zł mnniej na godzine a potem wielkie zdziwienie że ktoś średnio pracuje. Nie lepiej dac 2 zł więcej komuś kto zrobi 30 % roboty wiecej ? przecież to już po twrazy zazwyczaj widac czy sie ktoś nadaje i jest kumaty czy przyszedł zarobić na fajki i ćwiartke i to wszystko. wezmiesz kogoś kto sie zgodzi taniej pracowac to zrobi połowe roboty. Ale jak sie szuka ochotników za 7 zł na godzine to nic dziwnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Polak pójdzie pracować za 7/8 zł do chłopa, przy zrywaniu truskawek, czy ich pieleniu.... Co wy chłopki wypisujecie.. Szkoda słów..

Arystokrata się odezwał panicz z koziej wólki idżna kasę do biedronki zarobisz więcej albo za ciecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burak ze wsi

Arystokrata się odezwał panicz z koziej wólki idżna kasę do biedronki zarobisz więcej albo za ciecia

 

 

70 zł dniówki to ma być dla polaka dobra stawka za robote w upale na polu ? chyba kpisz, frajerów to sobie poszukaj pod sklepem, a potem postękaj że zle pracują, bo nawet pijakom sie nie chce za tyle pracować. W biedronce akurat sie dostaje 1800 na ręke i jest ubezpieczenie i zaręczam że sie człowiek mniej narobi niż w polu więc co to za porówanywanie do biedronek w kółko. 

 

sam pracuj jeden z drugim jak żescie tacy pracusie i nie najmuj nierobów i po problemie. Ciekawe jak chętnie byscie szli do kogoś do roboty za te 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT featured, pinned, unfeatured i unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...