Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek
39 minut temu, Gość Henryk napisał:

Oczywiście że siedza handlarze i tu wypisują głupoty, wszystko zrobia aby zbić cenę. Niektóre wpisy są tak idiotyczne że aż śmiać się chce, jeden przez drugiego aby cenę niższą podać haha. Nie ma sensu pytac tu o ceny, wejdź se jeden z drugim na giełdę w necie i tam są ceny realne, nie słuchajcie tych banialukow co pasożyty tu wypisuja. Ziemniaka nie będzie za wiele nie liczcie na to. Zaraz wracają upały.

W takim razie po ile są te ziemniaki? Tak realnie, luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopolska

Już wcześniej pisałem że na giełdach kupuje i sprzedaje drobnica. Tam jest cena dnia. Raz jest 8 czasami 12 i 18. Niby słaba cena zgadzam się. Ale czy wiecie że pakowalnie płacą 45gr po spakowaniu. Odpadu sporo. To jest dopiero cena. Przy tych kosztach. Mam ziemniaków sporo. Nie sprzedałem nic a planowałem że trochę sprzedam. Coś musi się zmienić tak nie może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Może

Jak tam stan waszych plantacji oczywiscie niedeszczowanych !, bo moje fatalne te niekieljowane taka dobra ziemia niby opryskane a zero opadow kak jiz to jakies minimalne jak nie spadnie jakis potezny opad w ciagu 10 dni to chyba po mnie jest bo to 80 % odpad a jeszcze te upaly zapowiadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek
1 godzinę temu, Gość Może napisał:

Jak tam stan waszych plantacji oczywiscie niedeszczowanych !, bo moje fatalne te niekieljowane taka dobra ziemia niby opryskane a zero opadow kak jiz to jakies minimalne jak nie spadnie jakis potezny opad w ciagu 10 dni to chyba po mnie jest bo to 80 % odpad a jeszcze te upaly zapowiadaja

No nie ciekawie, ogólnie mało bulw pod krzakiem. Nawet bywa ladny krzak A tam tylko 5 szt masakra. Liście podpieczone od ostatniego upału. Szału nie ma ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemniak dojdzie do ceny
5 godzin temu, Gość Jarek napisał:

No nie ciekawie, ogólnie mało bulw pod krzakiem. Nawet bywa ladny krzak A tam tylko 5 szt masakra. Liście podpieczone od ostatniego upału. Szału nie ma ogólnie.

Z ziemniakiem , nie będzie źle, teraz płacą 9 zł na miejscu , a myślę że zaraz będzie 10 na zimę bedzie 15 zł, w tym roku zapłaci lepiej późny niż wczesny, plantacje nie podlane to jest jakaś masakra , nie będzie nic grobego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik...

U mnie późne odmiany będą gorzej z wczesnym odmianami... Ziemniaków nie jest dużo nawiązane bo brakowało troszkę wilgoci i trochę późno sadzilem ale teraz wlało dużo deszczu i to ruszy moim zdaniem, ale rekordowych plonów nie będzie 30 ton u mnie to max. Zresztą ja mam nie duzo raptem niecałe 20 ha a może Ci wielcy plantatorzy będą mieli rekordowe plony... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Z tego co słyszę, nawet od tych większych producentów, późny ziemniak ma słabo pod krzakiem. Mała ilość bulw. Krzaki może i wyglądają okazale, moja Soraya sięga mi po pępek, lecz bulwy ograniczone. Gala jaz zwykle miała około 30, tak w tym roku 18-22, więc jest szansa na wyrównany plon. 

Cena podobno też idzie w górę. Wczesne się kończą, a były ładne i wydajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik2
16 godzin temu, Gość Rolnik... napisał:

U mnie późne odmiany będą gorzej z wczesnym odmianami... Ziemniaków nie jest dużo nawiązane bo brakowało troszkę wilgoci i trochę późno sadzilem ale teraz wlało dużo deszczu i to ruszy moim zdaniem, ale rekordowych plonów nie będzie 30 ton u mnie to max. Zresztą ja mam nie duzo raptem niecałe 20 ha a może Ci wielcy plantatorzy będą mieli rekordowe plony... 

U nas to po 5-7 Max pod krzakiem. Totalna porażka, plonu nie będzie mimo nawet nawadniania, teraz trochę popadalo ale już się robi sucho. Nawet chęci już odeszły do inwestowania w nawadnianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Piotrek Błonie
2 godziny temu, Gość jaro napisał:

Panowie jaka cena za jasną irgę na Broniszach i czy jest kupca. Może ktoś był w niedzielę?

14-15 rampa płaciła ruch rano o 7 był słaby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj złotówka za kilogram, przy przeciętnym płonie, jest nie po to żeby zarobić a po to żeby mieć za co odtworzyć produkcję w przyszłym roku. Także zdrowego rozsądku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...