Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ROBERT WWL
5 godzin temu, Gość jaro napisał:

Co dziś na Broniszach bo wczoraj marnie szło . było z 40 aut a kupca mało. Chyba za gorąco się zrobiło. Cena 14-15 irga i żółty 12 był.

Chyba się nie mył. Piszesz te bzdury a te z republiki łykają jak pelikany i jadą. Łapa chłopu płaciła po 8 zł za pyre 5+, z republiki po 7 przywiozła a po 9 podała ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto wyzwisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Buła
12 godzin temu, YOGI napisał:

Poprzednia jesień obfitowała w buraki, wszystkie cukrownie (głównie niemieckie) produkowały go bez żadnych przerw. To że teraz nie ma cukru, to proste wytłumaczenie:
- głównie w Biedronce się zaczął problem - bo weszła w spór z pracownikami i teraz nie mają rak do pracy
- sezon kompotowy / zaprawowy  - wzmożone potrzeby
- fake news że cukru nie ma - i ludzie robią zakupy jak na węglu, czyli 3 zimy do przodu ..

Dokładnie tak bo ile tego cukru potrzebujesz 1÷2 na miesiąc?? Ludzie  pokupowali na pandemie mąki i ryżu inych produktów na 2 lata o teraz co wyzucają bo po teminie. Podobnie z węglem moi sąsiedzi jeden peletu ma 7 palet a na sezon potrzebuje 3,5 drugi 10 ton ekogroszku a też wiecej jak 4÷5 t na sezon nie spali. To też napedza ceny.

Ale jak to mówią od przybytku glowa nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziałeś łapa tyle pewno płaciła. Ale akurat ja byłem i stałem w alei prawie cały dzień i tak podawałem jak pisałem 14-15. A kupcy wracali od łapy i mówili że mają drobnicę więc twoja cena pewno jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
Godzinę temu, Gość ROBERT WWL napisał:

Chyba się nie mył. Piszesz te bzdury a te z republiki łykają jak pelikany i jadą. Łapa chłopu płaciła po 8 zł za pyre 5+, z republiki po 7 przywiozła a po 9 podała ...

Misiu A Ty to jesteś Rolnik producent czy pasozyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi
51 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Tak , tak kilka postów wcześniej też się ładowales....... ? . Poniżej 12 nie chcą sprzedawać i mówią że tylko w górę będzie także ...

Informuje o faktach, 12 to mogą wołać tacy co sądzą hektar i myślą że się fenda dorobią w jeden sezon. Każdy chłopek powinien jechać na giełde i nabrać pokory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Dziś ładowałem się. 8,5 zł w slomkowie suchym.

Po 8,5 to syf kiła mogiła i korniki  a nie ziemniaki.

Godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Dziś ładowałem się. 8,5 zł w slomkowie suchym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gość Scania esi napisał:

Informuje o faktach, 12 to mogą wołać tacy co sądzą hektar i myślą że się fenda dorobią w jeden sezon. Każdy chłopek powinien jechać na giełde i nabrać pokory.

Jeżdżę na giełdę co prawda z innym towarem ale obserwuje co się dzieje i powiem tak póki nie będzie 1zł za ziemniaki w hurcie to nie kopìę, nie będę targał handlarzy z miodem w uszach na swoim garbie , też umię sprzedać na targu po 3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Piotr
15 godzin temu, Gość Gkpr napisał:

Kraków od ręki po 15.  Alejki  puste, po 2-3 auta, pół godziny i sprzedane. Oby taka cena została, bo teraz to minimum.

chlopki proste  nie kopac nie stac  na gieldzie  jak bedzie potrzeba to beda  zamawiac z domu cena odrazu pojdzie do gory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kick off
W dniu 20.07.2022 o 10:30, Gość Jaro handel napisał:

Pisałem dziś że znajomym Ukraincem co zajmuje się uprawa ziemniaka u nich. Mowil że mają mało bulw pod krzakiem 5-6 I jeszcze do tego susza ich też dotyka. Więc plonów się nie spodziewają wielkich mimo nawodnienia.

5-6 to dobry wynik u nich tak zawsze stary sadzeniak to wydajność mniejsza ale przynajmniej wszytko do handlu, a co  tego że u nas masz 8-12 jak reszta z 6 to odpad drobny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROBERT WWL
W dniu 20.07.2022 o 21:35, Gość Henryk napisał:

Misiu A Ty to jesteś Rolnik producent czy pasozyt?

Hyniu, z pracy rak moich masz siłę w palcach pisać. Republika wczoraj puściła po 6 zł za wór także przyszło parę po 900 wora i było po 8.... Powinni ta republikę odrodzić płotem razem z mędrcem, krzyczy, krzyczy, krzyczy a u koryta miejsc i tak nie będzie. Gdzie jesteś chłopie, przyjedź pod wiate na Bronki i poznaj twarze sąsiadów i zapytaj czemu po 8 oddają????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość Kick off napisał:

5-6 to dobry wynik u nich tak zawsze stary sadzeniak to wydajność mniejsza ale przynajmniej wszytko do handlu, a co  tego że u nas masz 8-12 jak reszta z 6 to odpad drobny !

U kogo odpad u tego odpad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROBERT WWL

Tu są takie bampry, że jak Bronki są zamknięte na czas sprzątania to ani mru mru na tym forum, ?????? po 15 i 17 biorą ale za 2 worki to już nie wspomną????? Repuplika z mędrcem, wstyd, wstyd, wstyd!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal
14 godzin temu, Gość ROBERT WWL napisał:

Tu są takie bampry, że jak Bronki są zamknięte na czas sprzątania to ani mru mru na tym forum, ?????? po 15 i 17 biorą ale za 2 worki to już nie wspomną????? Repuplika z mędrcem, wstyd, wstyd, wstyd!!!! 

Robert ...

Edytowane przez IGRiT
wyzwisk nie publikujemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek
1 godzinę temu, Gość Szzone napisał:

Zależy gdzie ten urodzaj. Ja mam na Dolnym Śląsku podlewane to płony 40-60t a koledzy 5 km dalej kopią nie podlewane 15 t śrutu.

60 t to musi być rok nie wiadomo jaki. Nie plecie głupot takie plony osiągnąć to jest mało realne. Sam uprawiam 20 ha i wszystko nawadniane pola też dosyć dobre i takich wydajnosci jest ciężko osiągnąć. A ile jeszcze z tych 60 ton odbierzesz handlowego bo ziemniak dobrze pszesortowany zawsze da odpad. A nawet przy suszy i nawadnianiu to Max wydajnosci nie realne. U nas ziemniak szału nie ma, mało pod krzakiem i nie będzie cudow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...