Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek
39 minut temu, Gość Henryk napisał:

Oczywiście że siedza handlarze i tu wypisują głupoty, wszystko zrobia aby zbić cenę. Niektóre wpisy są tak idiotyczne że aż śmiać się chce, jeden przez drugiego aby cenę niższą podać haha. Nie ma sensu pytac tu o ceny, wejdź se jeden z drugim na giełdę w necie i tam są ceny realne, nie słuchajcie tych banialukow co pasożyty tu wypisuja. Ziemniaka nie będzie za wiele nie liczcie na to. Zaraz wracają upały.

W takim razie po ile są te ziemniaki? Tak realnie, luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Wielkopolska

Już wcześniej pisałem że na giełdach kupuje i sprzedaje drobnica. Tam jest cena dnia. Raz jest 8 czasami 12 i 18. Niby słaba cena zgadzam się. Ale czy wiecie że pakowalnie płacą 45gr po spakowaniu. Odpadu sporo. To jest dopiero cena. Przy tych kosztach. Mam ziemniaków sporo. Nie sprzedałem nic a planowałem że trochę sprzedam. Coś musi się zmienić tak nie może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Może

Jak tam stan waszych plantacji oczywiscie niedeszczowanych !, bo moje fatalne te niekieljowane taka dobra ziemia niby opryskane a zero opadow kak jiz to jakies minimalne jak nie spadnie jakis potezny opad w ciagu 10 dni to chyba po mnie jest bo to 80 % odpad a jeszcze te upaly zapowiadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek
1 godzinę temu, Gość Może napisał:

Jak tam stan waszych plantacji oczywiscie niedeszczowanych !, bo moje fatalne te niekieljowane taka dobra ziemia niby opryskane a zero opadow kak jiz to jakies minimalne jak nie spadnie jakis potezny opad w ciagu 10 dni to chyba po mnie jest bo to 80 % odpad a jeszcze te upaly zapowiadaja

No nie ciekawie, ogólnie mało bulw pod krzakiem. Nawet bywa ladny krzak A tam tylko 5 szt masakra. Liście podpieczone od ostatniego upału. Szału nie ma ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemniak dojdzie do ceny
5 godzin temu, Gość Jarek napisał:

No nie ciekawie, ogólnie mało bulw pod krzakiem. Nawet bywa ladny krzak A tam tylko 5 szt masakra. Liście podpieczone od ostatniego upału. Szału nie ma ogólnie.

Z ziemniakiem , nie będzie źle, teraz płacą 9 zł na miejscu , a myślę że zaraz będzie 10 na zimę bedzie 15 zł, w tym roku zapłaci lepiej późny niż wczesny, plantacje nie podlane to jest jakaś masakra , nie będzie nic grobego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik...

U mnie późne odmiany będą gorzej z wczesnym odmianami... Ziemniaków nie jest dużo nawiązane bo brakowało troszkę wilgoci i trochę późno sadzilem ale teraz wlało dużo deszczu i to ruszy moim zdaniem, ale rekordowych plonów nie będzie 30 ton u mnie to max. Zresztą ja mam nie duzo raptem niecałe 20 ha a może Ci wielcy plantatorzy będą mieli rekordowe plony... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal_mazowieckie

Z tego co słyszę, nawet od tych większych producentów, późny ziemniak ma słabo pod krzakiem. Mała ilość bulw. Krzaki może i wyglądają okazale, moja Soraya sięga mi po pępek, lecz bulwy ograniczone. Gala jaz zwykle miała około 30, tak w tym roku 18-22, więc jest szansa na wyrównany plon. 

Cena podobno też idzie w górę. Wczesne się kończą, a były ładne i wydajne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik2
16 godzin temu, Gość Rolnik... napisał:

U mnie późne odmiany będą gorzej z wczesnym odmianami... Ziemniaków nie jest dużo nawiązane bo brakowało troszkę wilgoci i trochę późno sadzilem ale teraz wlało dużo deszczu i to ruszy moim zdaniem, ale rekordowych plonów nie będzie 30 ton u mnie to max. Zresztą ja mam nie duzo raptem niecałe 20 ha a może Ci wielcy plantatorzy będą mieli rekordowe plony... 

U nas to po 5-7 Max pod krzakiem. Totalna porażka, plonu nie będzie mimo nawet nawadniania, teraz trochę popadalo ale już się robi sucho. Nawet chęci już odeszły do inwestowania w nawadnianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek Błonie
2 godziny temu, Gość jaro napisał:

Panowie jaka cena za jasną irgę na Broniszach i czy jest kupca. Może ktoś był w niedzielę?

14-15 rampa płaciła ruch rano o 7 był słaby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Panowie dzisiaj złotówka za kilogram, przy przeciętnym płonie, jest nie po to żeby zarobić a po to żeby mieć za co odtworzyć produkcję w przyszłym roku. Także zdrowego rozsądku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...