Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Gość Maro napisał:

To już chyba ich piaty ^ostatni sezon^ także martw sie o siebie a nie o innych

Ale ostatnie 5 sezonów ceny środków do produkcji rolnej były na jednym poziomie,  a teraz nawóz już drożeje, zboża i rzepak tanieje więc życzę powodzenia . Nie martwię się o innych tylko o siebie bo dopóki cymbały sprzedają po kosztach to normalny rolnik nie ma szans na jakikolwiek zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Esk napisał:

Ale ostatnie 5 sezonów ceny środków do produkcji rolnej były na jednym poziomie,  a teraz nawóz już drożeje, zboża i rzepak tanieje więc życzę powodzenia . Nie martwię się o innych tylko o siebie bo dopóki cymbały sprzedają po kosztach to normalny rolnik nie ma szans na jakikolwiek zarobek.

Ale przecież przy tych kosztach juz w tym sezonie mieli nie wystartować bo po 5 ziemniaki dawali. 

A Po drugie to myślałem ze w przeddniu zniw  zboza i rzepak beda drożec ? 

Dawali wysokie kontrakty trzeba bylo podpisać przecież zawsze mówicie ze trzeba miec zbyt zapewniony a nie podpisaliscie ? To jak to w końcu jest ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myslacy

Już prognozują na zachodzie Europy mniejsze zbiory ziemniakow z powodu suszy i upalow, A teraz jeszcze ma tam dobrze przygrzac. Rumunia Mołdawia to całkiem tragedia, export ruszy. Trzymac cenę bo i w PL wielkie plony się nie szykują. Na UA wojna A ich też tam suszy od Zachodu A tu ponoć sporo pyry sądzą więc jeszcze wszystko może się wydarzyć. Szacunek Panowie. Włączyć myślenie pasozytow , po co opuszczać nawóz jak i tak chłop kupi" tak samo my nie opuszczać ceny i tak kupia bo co będą jeść?? Chyba że korę z drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rowerzysta
20 godzin temu, Gość Esk napisał:

To rób ,tylko nie zapomnij podatków płacić ,chwytaj chwilę bo to ostatni taki rok , ci co teraz sprzedają po 8 to ich ostatni sezon i tego im życzę z całego serca.

 Za 8 to talatjstwo nie towar pół wyrzucisz towar zaczyna się od 15-18 o ile handlarz nie ochrzci tego za 8 ?a na Broniszach Ci w klapkach to potrafią oj potrafią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cukru brakuje w sklepach . Chodzą słuchy , że ma być po 8 zł za kg albo jakiś przydział . Na jesieni może być ciekawie . Bo podobno mają być braki w dostawach prądu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
5 godzin temu, Gość Karol napisał:

taki artykuł o paszportach dla eksportu ziemniaków niech eksperci od eksportu się wypowiedzą 

https://igrit.pl/artykul/korzystne-zmiany-w-prawie-ue-dla-producentow-ziemniakow-2426

Czyli następna kłoda pod nogi aby całkiem zahamować eksport, przedtem wystarczył kwit na partię ziemniaków a teraz paszport do każdego worka, oczywiście tylko dla ziemniaków z PL i RO reszta może wozić jak chce i gdzie chce. Niemce i Holendry mają silne lobby w pieprzonej KE. Najlepszy jest tytuł artykułu "Korzystne zmiany w prawie ue dla producentów ziemniaków", albo to pisał jakiś idiota albo ma na myśli korzystne zmiany dla producentów spoza PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
7 godzin temu, Gość Lolo napisał:

Cukru brakuje w sklepach . Chodzą słuchy , że ma być po 8 zł za kg albo jakiś przydział . Na jesieni może być ciekawie . Bo podobno mają być braki w dostawach prądu .

Kołodziejczak już wywołał panikę z paliwem to teraz płacisz, po twoim głupim wpisie ludzie i ty zapłacą za twój żart. Zawsze mówiłem że internet nie może być użytkowany przez takich jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Europa płonie i niebawem na kolankach poprosi i naszą żywność !!!

Dokładnie, produkować, produkować, produkować!!! Nie dajcie się zmanipulować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość elzbieta napisał:

Kołodziejczak już wywołał panikę z paliwem to teraz płacisz, po twoim głupim wpisie ludzie i ty zapłacą za twój żart. Zawsze mówiłem że internet nie może być użytkowany przez takich jak ty.

Poprzednia jesień obfitowała w buraki, wszystkie cukrownie (głównie niemieckie) produkowały go bez żadnych przerw. To że teraz nie ma cukru, to proste wytłumaczenie:
- głównie w Biedronce się zaczął problem - bo weszła w spór z pracownikami i teraz nie mają rak do pracy
- sezon kompotowy / zaprawowy  - wzmożone potrzeby
- fake news że cukru nie ma - i ludzie robią zakupy jak na węglu, czyli 3 zimy do przodu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość elzbieta napisał:

Kołodziejczak już wywołał panikę z paliwem to teraz płacisz, po twoim głupim wpisie ludzie i ty zapłacą za twój żart. Zawsze mówiłem że internet nie może być użytkowany przez takich jak ty.

Ciekawe jest to dlaczego podpisujesz się Elżbieta a piszesz w sensie płci męskiej ? Ja wiem , że teraz świat stanął na głowie i różne rzeczy się widuje . To co napisałem jest prawdą ! I tak będzie kto ma rozum to umie dotrzeć do wiadomości . NWO wkracza nawet w życie prostego człowieka a jest tak dlatego , że ludzie oddalili się od Boga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Lolo napisał:

Cukru brakuje w sklepach . Chodzą słuchy , że ma być po 8 zł za kg albo jakiś przydział . Na jesieni może być ciekawie . Bo podobno mają być braki w dostawach prądu .

Co tak mało dałeś (8zł) - trzeba było napisać 20 zł - stado baranów, dajecie się podkręcać ruskim trollom. Na jesień cukier zawsze spadał z ceną, bo:
czyszczenie magazynów pod następny sezon
mniejsze zapotrzebowanie - koniec sezonu zapraw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Gość Myslacy napisał:

Już prognozują na zachodzie Europy mniejsze zbiory ziemniakow z powodu suszy i upalow, A teraz jeszcze ma tam dobrze przygrzac. Rumunia Mołdawia to całkiem tragedia, export ruszy. Trzymac cenę bo i w PL wielkie plony się nie szykują. Na UA wojna A ich też tam suszy od Zachodu A tu ponoć sporo pyry sądzą więc jeszcze wszystko może się wydarzyć. Szacunek Panowie. Włączyć myślenie pasozytow , po co opuszczać nawóz jak i tak chłop kupi" tak samo my nie opuszczać ceny i tak kupia bo co będą jeść?? Chyba że korę z drzewa.

Mądrze. Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jaro handel
1 godzinę temu, YOGI napisał:

Mądrze. Tak trzymać!

Pisałem dziś że znajomym Ukraincem co zajmuje się uprawa ziemniaka u nich. Mowil że mają mało bulw pod krzakiem 5-6 I jeszcze do tego susza ich też dotyka. Więc plonów się nie spodziewają wielkich mimo nawodnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
2 godziny temu, Gość Lolo napisał:

Ciekawe jest to dlaczego podpisujesz się Elżbieta a piszesz w sensie płci męskiej ? Ja wiem , że teraz świat stanął na głowie i różne rzeczy się widuje . To co napisałem jest prawdą ! I tak będzie kto ma rozum to umie dotrzeć do wiadomości . NWO wkracza nawet w życie prostego człowieka a jest tak dlatego , że ludzie oddalili się od Boga .

Czy to jest istotne czy jestem kobietą czy mężczyzną? Ważne jest że nie wypisuję głupot jak ty i to na forum ziemniaczanym. Coś ci się pomieszało bo wplątujesz w to jeszcze Boga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość elzbieta napisał:

Czy to jest istotne czy jestem kobietą czy mężczyzną? Ważne jest że nie wypisuję głupot jak ty i to na forum ziemniaczanym. Coś ci się pomieszało bo wplątujesz w to jeszcze Boga.

Dla mnie jest istotna płeć , ale wiem teraz można sobie wybrać jaką się chce . Piszę prawdę i nie wiem co cię tak boli ? Czy to jest forum ziemniaka , pszenicy , czy jabłka to nie ma znaczenia .  Dzieje się źle i będzie jeszcze gorzej  w Holandii państwo chce ograniczyć emisję azotu i metanu a za niedługo będzie przejmowało ziemię . Niedługo gotówka będzie wycofywana a wprowadzą cyfrowa walutę  kroczek po kroczku do zniewolenia ludzkości , ale po co o tym mówić niech masy żyją w nieświadomości aż staną się niewolnikami .

Edytowane przez IGRiT
Ma znaczenie - to jest forum o ziemniakach i tego proszę się trzymać. Więcej wypowiedzi nie na temat nie publikujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...