Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Michal
8 godzin temu, Gość Scania esi napisał:

Jutro się ładuje 8,5 zł. Nad morzem sprzedają jednego kręconego ziemniaka na patyku za 13zł. Dalej chłopki jedzcie nad morze i kręcić swoje pyrki na patyku, a nie wiecznie narzekacie na swój los i jak wam ciągle źle i mało, a na podwórku 3x John Deere lub fend za pół bańki jeden. Skąd na to jest skoro worek za 10 zł się nie opłaci?

Daj mi swój numer do Ci wytłumaczę z kad de jon dery czy fendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Prawie w całej Europie tragiczna susze , do tego stopnia że policje wodne zaczęli powoływać by ludzie nie podlewali pól bo do picia wody nie mają . Ziemniak to na wiosnę będzie na wagę złota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Prawie w całej Europie tragiczna susze , do tego stopnia że policje wodne zaczęli powoływać by ludzie nie podlewali pól bo do picia wody nie mają . Ziemniak to na wiosnę będzie na wagę złota .

Im więcej was będzie żyło z takim przekonaniem tym większe przecena bedzie na wiosnę. Janusze biznesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Nawet na glebach Ukrainy w tym roku susza i plony zbóż są dramatycznie niskie . Już Kowalczyk zapowiada że zborze będzie tylko drożało  bo w Europie tragiczna susza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

zaraz odezwie się teodor, który ma kontakty w całej europie, że jednak nieeee tam nie ma suszy jest bardzo duży urodzaj... taka prawda że późny ziemniak jest do d*py nie nawiązane zbyt dużo, mniej nasadzeń, susza w europie nie będzie za bardzo skąd ściągać i ja myślę że jesienią za odmiany do mycia to będzie za luz 1 zł/kg jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teodor
10 godzin temu, Gość rolnik napisał:

zaraz odezwie się teodor, który ma kontakty w całej europie, że jednak nieeee tam nie ma suszy jest bardzo duży urodzaj... taka prawda że późny ziemniak jest do d*py nie nawiązane zbyt dużo, mniej nasadzeń, susza w europie nie będzie za bardzo skąd ściągać i ja myślę że jesienią za odmiany do mycia to będzie za luz 1 zł/kg jak nic.

Do gość rolnik .Tak się składa ,żę mam kontakty w całej Europie widzę żę ciebie to boli. W piątek jadę do Danii mam wolne miejsce w samochodzie jak chcesz to zapraszam pokażę ci tą twoją susze.Też jestem rolnikiem i chcę żeby to forum było pomocne producentom a nie żeby jeden drugiego tylko opluwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal
1 godzinę temu, Gość teodor napisał:

Do gość rolnik .Tak się składa ,żę mam kontakty w całej Europie widzę żę ciebie to boli. W piątek jadę do Danii mam wolne miejsce w samochodzie jak chcesz to zapraszam pokażę ci tą twoją susze.Też jestem rolnikiem i chcę żeby to forum było pomocne producentom a nie żeby jeden drugiego tylko opluwał.

Właśnie opluwasz rolnikow czyli żaden z Ciebie rolnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pisdemia

Jest czy go niema malo istotne jak znow wejda w temat pandemii i zamkną szkoły i zaklady to mozna se trzymać tego ziemniaka. Ludzie w marketach do domu kupią francuskie, holenderskie.  

A na to sie znów zanosi na lockdowny bo swirus w Polsce wraca po urlopie który miał tylko w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noni patrzcie w polsce w tym roku jest 200 tys ha mniej nasadzen a cena i tak lipa nawet jak na przyszly rok zejdzie sie o kolejne 200 to tez bedzoe lipa , swiniarze maja towar z dani a my z holandii tako to polska a porownywac to sie mozemy do rumunii bulgari bo czechy to nam dawno uciekly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teodory i inne handlarzyki zaklinają rzeczywistość,a wszystko to po to by tu i teraz okupic się tanim ziemniakiem. Pewnie mają podpisane zobowiązania ,dlatego mieszają. Inna sprawa, że rolnicy dają sobą manipulować. Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 100lec
3 godziny temu, Gość Michal napisał:

Właśnie opluwasz rolnikow czyli żaden z Ciebie rolnik 

Tak bo prawdę powiedział to zaraz opluwa, masz komunistyczno bolszewickie rozumowanie, kto ma inne zdanie ten wróg.

2 godziny temu, Gość Michu napisał:

Noni patrzcie w polsce w tym roku jest 200 tys ha mniej nasadzen a cena i tak lipa nawet jak na przyszly rok zejdzie sie o kolejne 200 to tez bedzoe lipa , swiniarze maja towar z dani a my z holandii tako to polska a porownywac to sie mozemy do rumunii bulgari bo czechy to nam dawno uciekly

Najlepsze są takie barany co same nie wiedzą co piszą. Jak może być mniej o 200 tys ha skoro powierzchnia uprawy wszystkich ziemniaków w PL co roku waha się między 280 a 300 tys ha i jeszcze idiota chce obniżać w następnym roku o 200 tyś ha. Zejdź ze słońca i napij się wody zamiast alkoholu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teodor
56 minut temu, Gość rolnik napisał:

Teodor pozdrawiam Cię serdecznie i nie skorzystam, do tej Danii jedziesz do pracy na jakąś fermę trzody czy jak ? 

Do gość rolnik.Wyjątkowo nie na miejscu są twoje odpowiedzi ale to typowo polskie .Nie chcesz jechać za granicę to zapraszam cię do mnie .Przyjedz zobaczysz jak wygląda dobrze zorganizowane i na poziomie gospodarstwo.(190 ha.).Porozmawiamy wymienimy poglądy doświadczenia a może ty zechcesz pochwalić się swoim gospodarstwem chętnie przyjadę. Ja nie mam nic do ukrycia,a do Danii jadę po zakupione maszyny w rejon w którym jest największa produkcja ziemniaka gdzie można dużo zobaczyć i dużo nauczyć.Pozdrawiam moja oferta cały czas aktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
22 godziny temu, Gość teodor napisał:

Do gość rolnik.Wyjątkowo nie na miejscu są twoje odpowiedzi ale to typowo polskie .Nie chcesz jechać za granicę to zapraszam cię do mnie .Przyjedz zobaczysz jak wygląda dobrze zorganizowane i na poziomie gospodarstwo.(190 ha.).Porozmawiamy wymienimy poglądy doświadczenia a może ty zechcesz pochwalić się swoim gospodarstwem chętnie przyjadę. Ja nie mam nic do ukrycia,a do Danii jadę po zakupione maszyny w rejon w którym jest największa produkcja ziemniaka gdzie można dużo zobaczyć i dużo nauczyć.Pozdrawiam moja oferta cały czas aktualna.

Dokładnie kolego a sraja się ci którzy mają po pare arów i ciepełko doskwiera bo nie mają gdzie tego trzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Jakiś handlarzyna pisał tu o rzekomo pięknych połaciach ziemniaków w Słowenii , a tu przed chwilą w TV mówili że u nich kuku na najlepszych glebach ma oddać połowę tego co zawsze a na słabszych totalne 0 . Ziemniaków i innych warzyw będą mieli całe nic bo tak straszna susza !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...