Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

We wszystkim trzeba równowagi, przypomina mi się zeszłoroczna sytuacja z nawozami i twierdzenia, że rolnicy akceptują wysokie ceny nawozów, a teraz trą brzuchem po ziemi i kto wie jak to się skończy dla azotów. Także zarówno jedni jak i drudzy, pokornie do rynku i do swojej pracy z szacunkiem jeden do drugiego - bo wszyscy jedziemy na tym samym wozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
3 minuty temu, Grz napisał:

A  na Sieradzu gadają że grunty po 45 t, ciekaw jestem czy gadają prawdę 

A czy to ważne ile plonują grunty? Cena jest jaka jest. No tak chłop nie może za dużo zarobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ja wstawiałem i wszystko Ok, kwestia dogadania

Z tym dogadaniem to tu różnie mówią, na papier podaję podobno jedno a realia drugie, bo na RR niby 14 dni a facet mi mówi że już 4 m-ce czeka i papier na giełdzie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy grunt kopaliśmy 19 czerwca, dziś 30 czerwca ta sama odmiana, na tym samym polu daje tyle co pierwszy raz, bez żadnego przyrostu. Ziemniak ładny ale wydajność mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grz napisał:

A  na Sieradzu gadają że grunty po 45 t, ciekaw jestem czy gadają prawdę 

Wystarczy popatrzeć na ogłoszenia na igrit i się wszystkiego można dowiedzieć jakie na Sieradzu są wydajnosci.Po inne lata każde jedno ogłoszenie 800-1500 worów a w tym zera im się poodcinały w ogłoszeniach 🤣🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grswiet
19 godzin temu, Gość Antyhandlarz napisał:

Taaaa a świstak siedzi i zawija

No tak a świstak ten siedzi w ziemniakach i produkuje plon niedowiarku nie wszędzie jest tragedia z plonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Kra napisał:

Ogólnie południe polski ziemniaki bardzo ładne dużo wilgoci ciepło jedyny problem to sporo stonki i pojawiająca się zaraza ale narazie środki działają więc chyba ten świstak zawija te sreberka😀😀

Że stonka i grzybkiem to nie ma dużego problemu mogą być rekordowe plony w tym roku na południu a swistaki niedowiarki niech zawijaj dalej w sreberka ale po 1g 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Uba napisał:

Że stonka i grzybkiem to nie ma dużego problemu mogą być rekordowe plony w tym roku na południu a swistaki niedowiarki niech zawijaj dalej w sreberka ale po 1g 🤣🤣🤣

U mnie w tamtym roku 20 l przez caly sezon teraz 20 l co trzeci dzień ziemniaki w okolicy bardzo ładne przynajmniej narazie małopolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy dla cb dobry plon co z tego ze masz nawiazane 35 sztuk jak i tak tego nie wykarmisz    nie takie plantacje byly  bo dla jednego dobry plon to 30 t a dla drugiego to 50 -60 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michel

Prognozujecie plony po 50t i co wrócimy do ceny 5 lepiej sprzedac 10 t po 1.80 niż 50 po te 0.40    0.50gr w krakowie już jest wyścig cenowy w dół a  niewiele jest przerzutu porównując  ubiegły rok u nas był 15 za worek a na Sieradzu po 7-8 zł się ładowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szzone

Prognozujcie sobie i 100t ha ale prawda jest taka że przykrucie kończyłem z wydajnością 35t a grunty słabo 20-25t i przyrosty po 50l wody przez tydzień znikome. Żadne magiczne odżywki i stymulatory w tym roku nie przynoszą oczekiwanych efektów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Pyrus
1 godzinę temu, Gość Szzone napisał:

Prognozujcie sobie i 100t ha ale prawda jest taka że przykrucie kończyłem z wydajnością 35t a grunty słabo 20-25t i przyrosty po 50l wody przez tydzień znikome. Żadne magiczne odżywki i stymulatory w tym roku nie przynoszą oczekiwanych efektów. 

U mnie przynoszą... Zero przykrycia ... A zaczynałem kopać końcem maja. Miałem tylko 10% mniejszą wydajność od sąsiada co krył podwójne. Obecnie 45 ton na luzie. Oczywiście plantacje nawadniane. Faktycznie mróz bardzo łagodnie przeszedł. Dużo wiedzy... Dostawały wszystko co potrzebne w odpowiednim czasie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Pyrus napisał:

U mnie przynoszą... Zero przykrycia ... A zaczynałem kopać końcem maja. Miałem tylko 10% mniejszą wydajność od sąsiada co krył podwójne. Obecnie 45 ton na luzie. Oczywiście plantacje nawadniane. Faktycznie mróz bardzo łagodnie przeszedł. Dużo wiedzy... Dostawały wszystko co potrzebne w odpowiednim czasie. 

 

chyba z łęcianami :) zgrywusy widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...