Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Handlarz Rolnik

Szanowni Panowie.. Nie ma co się oszukiwać, sezon dopiero się zaczyna do maja daleko. Kto trochę pomyśli zamiast wypychać na siłę policzy dobre pieniądze. Południe już od kilku dni pyta o ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henryk
21 minut temu, Gość Handlarz Rolnik napisał:

Szanowni Panowie.. Nie ma co się oszukiwać, sezon dopiero się zaczyna do maja daleko. Kto trochę pomyśli zamiast wypychać na siłę policzy dobre pieniądze. Południe już od kilku dni pyta o ziemniaka.

Kto z tego południa pyta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Mazowieckie zagłębie ziemniaka, dramat z późnym ziemniakiem, zero opadów, kto nie podlewa to nie ma towaru, wczesny jeszcze jako tako sobie poradził, ale późny sam sadzeniak będzie, wszystko usycha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkopolska, susza prze potężna. Bez wody 30% zbiorów to maks. Jest katastrofa w rolnictwie. Zboża sypią dość ładnie, pszenica ozima euforia 8,5 t /ha co przy zimnej wiośnie, słabych opadach uważam za sukces. W ziemniaki leje non stop wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Północno Zachodnia część mazowsza. Potwierdzam to co kolega wyżej. Wczesne odmiany mimo ochrony już padły i drobnica. Późniejsze jeszcze jakoś się trzymają ale mało nawiązane bulw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy tym co dzieje się w Europie, myślę że ziemniak będzie drogi tego sezonu. Jest i będzie go mniej na jesieni. Rumunia bardzo ważna dla naszego rynku ziemniaka boryka się z jeszcze większą suszą niż my w Polsce. Także cebula, ziemniak to wszystko będzie płaciło. A i zboże za chwilę się odbije - nawet lokalnie lepsze zbiory nie mają wpływu bowiem na światowe trendy, a te już zmieniły kierunek na północny (wzrost)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy
1 godzinę temu, A_2 napisał:

No i przy tym co dzieje się w Europie, myślę że ziemniak będzie drogi tego sezonu. Jest i będzie go mniej na jesieni. Rumunia bardzo ważna dla naszego rynku ziemniaka boryka się z jeszcze większą suszą niż my w Polsce. Także cebula, ziemniak to wszystko będzie płaciło. A i zboże za chwilę się odbije - nawet lokalnie lepsze zbiory nie mają wpływu bowiem na światowe trendy, a te już zmieniły kierunek na północny (wzrost)

Rumunia bardzo ważna dla naszego rynku ziemniaka.. tu pełna zgoda. Odebrali ode mnie sporo w tym roku, wszystko płatność od razu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość Jerzy napisał:

Rumunia bardzo ważna dla naszego rynku ziemniaka.. tu pełna zgoda. Odebrali ode mnie sporo w tym roku, wszystko płatność od razu 

Słowo klucz: ODEBRALI ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci powiedzial ze maja swoj towar ? Wiesz ile na rumuni koszruje ziemniak na polskie zlotowki ponad 2 zl dlatego firmy pakujace kolego nie ciagna zagranicy ziemniaka bo jakby byl tam tani to prostw ze by brali ale jak tam jest ponad 2 zl to mysle ze cos wezma bo u nas tanszy jak narazie niemcy na pakowanie 60 euro ziemniak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Pan napisał:

Sandomierz masakra nawet 17 zł 

Potwierdzam, dziś na Sandomierzu od 17 do 22 zł, Kraków nadal w okolicach 25 zł.

Panowie trzymajcie cenę, ziemniaki na prawdę słabo rosną. Ja się cieszę że Soraya i Baltic Rose sobie jeszcze dobrze radzi, już się zapowiada że te dwie odmiany dadzą u nas dobry plon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, A_2 napisał:

@Gość Pan  - zaloguj się i bądź wiarygodny. Inaczej jesteś traktowany jako zwykły ściemniacz 

Trzeba było jechać do Sandomierza i zobaczyć nie dowiarku mówiąc 17 zł miałem na myśli dolną granicę za syf ale ludzie też takiego wożą i sprzedają ładny był 20-22 około godziny 11 teraz może skoczyło 

Ps nie jestem handlarzem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, masło napisał:

Potwierdzam, dziś na Sandomierzu od 17 do 22 zł, Kraków nadal w okolicach 25 zł.

Panowie trzymajcie cenę, ziemniaki na prawdę słabo rosną. Ja się cieszę że Soraya i Baltic Rose sobie jeszcze dobrze radzi, już się zapowiada że te dwie odmiany dadzą u nas dobry plon.

No prawda, Radomsko i okolice idą na rekord!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, zależy w jakim regionie ile tego deszczu spadło, wiem od kumpla że wczoraj małopolska okolice Tarnowa dostała blisko 20 l/m2 u nas okolice środy spadło niecałe 5 l/m2 i w sumie tą proporcje można stosować dla całego lipca. No i to wszystko ma potem odzwierciedlenie w cenie ziemniaka w danym regionie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...