Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Henryk
Godzinę temu, Gość Kris napisał:

Witam. Jak tam sytuacja na polach po deszczach? Urośnie coś jeszcze czy temat zamknięty?

Tu gdzie susza była to już marny temat. Jeszcze może być tak że się odmłodzą i te co są zrobią się stare i zgniją. Więc rewelki nie ma niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość Kris napisał:

Witam. Jak tam sytuacja na polach po deszczach? Urośnie coś jeszcze czy temat zamknięty?

Ulewa 30l spadło i tyle dało że bulwy poodkrywalo, a na górce kurzy się dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
W dniu 28.07.2023 o 07:28, Gość rura napisał:

Ziemniaka będzie w hu, codzienne opady na północy PL już nabijają plonu a taki ma być cały sierpień. Ważne żeby w małopolsce, świetokrzyskim i na sieradzu było mniej bo te trzy rejony najbardziej psują cenę.

Jechałem dzisiaj z Gdańska do Szczecina przez Elbląg Słupsk ładne plantacje można było policzyć na palcach jednej ręki w tym regionie nie widziałem tak kiepskiego ziemniaka także w hu to będzie ale drobiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Jechałem dzisiaj z Gdańska do Szczecina przez Elbląg Słupsk ładne plantacje można było policzyć na palcach jednej ręki w tym regionie nie widziałem tak kiepskiego ziemniaka także w hu to będzie ale drobiu

Juz jest problem z ziemniakiem a co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Gdzie jest ten problem , jakoś tego nie widać , ceny systematycznie małymi kroczkami spadają...Sam chciałbym jak największych cen ale nawet w detalu widzę jakby mniejsze zainteresowanie.... Do pobliskiego sklepu churtoenia dostarcza ziemniaka po 2.20 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marian

Po co sami się nakręcacie. Nie od dziś wiadomo, że w sierpniu handel siada ( wakacje, urlopy, pielgrzymki etc ). Od 25 sierpnia wszystko wraca do normy. Ogromne ilości ziemniaka już nam nie grożą, spokojna głowa. Południe i zachód Europy ma słabe plony także nasz też się tam przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczałem Ziemniaka na obieralnie po 1,4 i było super, ale na obiecanej ziemi u proroka cena spadła i chciałbym tym etatowym bambrom, obszarnikom czy jak tam oni się mianują którzy to po 100zl na tace w KK dają aby po 80t z hektara kopać mówie stanowcze ".... ... . ...."!! Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maroko

Może nie jestem wielkim plantatorem bo to tylko kilka ha ale głównie zaopatruje bezpośrednio bazary, restauracje, gastro etc. W sumie jakieś 3-5 ton tygodniowo i powiem tak nie sprzedałem taniej niż 2 zł za kg i nic nie wskazuje na to że miało by być taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Mirek napisał:

Ja podobnie jak kolega sprzedaję do 10t w tygodniu i ani kg poniżej 2zł.

Zaraz z Ukrainy przywiozą ziemniaki. Tam badania to nie problem załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość Jarek napisał:

Zaraz z Ukrainy przywiozą ziemniaki. Tam badania to nie problem załatwić.

A jak nie weźmiemy, to wezwą któregoś z naszych do swojej ambasady i nas obsmarują na pół świata. Oj ciężko będzie z nimi jak wejdą do UE, a pewnie wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu
54 minuty temu, Gość Jarek napisał:

Zaraz z Ukrainy przywiozą ziemniaki. Tam badania to nie problem załatwić.

Gdzie wam płacą 2 zł? Chyba na straganie. Wrocław Kalisz w granicach 1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik wlkp

No przecie piszą że bazary stołówki to bardziej pod detal podchodzi a to się rządzi innymi prawami, również potwierdzam że poniżej 2 zł nie sprzedaję a ogólnie rolnicy w detalu po 2,50 sprzedają WLKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Centrum napisał:

Ziemniaki powoli ale systematycznie tanieją porażka znów na jesień będzie 10 za 15 kg

Nie wiadomo. To nie woda że z kranu leci. 100% też nie ma deszczowni. Duża grupa trzymała zboże aż do teraz i kasy brak, to samo z ziemniakiem, raz sprzedane drugi raz nie będą. Boją się wszyscy ukrów ze m8nisterek na wzor kowala kaze nam wszystko trzymac az tu sru, jablek, ziemniakow, zboza i kukurydzy bedziemy mieli na 10 lat do przodu. Jedno Ci powiem, póki etatowcy nie zostaną oddzieleni gruba linia od rolnika tak będzie co rok albo i częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Centrum napisał:

Ziemniaki powoli ale systematycznie tanieją porażka znów na jesień będzie 10 za 15 kg

To nie oddawajcie taniej. Trzymać cenę jeden z drugim a nie jeden przez drugiego gacie w dół. Ziemniak jest słaby plony będą mniejsze. Ludzie rozumu troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent
5 godzin temu, Gość Miro napisał:

To nie oddawajcie taniej. Trzymać cenę jeden z drugim a nie jeden przez drugiego gacie w dół. Ziemniak jest słaby plony będą mniejsze. Ludzie rozumu troche.

Czlowieku czas się obudzić, bajka o słabym plonie juz nikogo nie nabiera. Słaby plon, deszcze, zniwa a ziemniak tanieje coś się tu kupy nie trzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...