Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Henryk
Godzinę temu, Gość Kris napisał:

Witam. Jak tam sytuacja na polach po deszczach? Urośnie coś jeszcze czy temat zamknięty?

Tu gdzie susza była to już marny temat. Jeszcze może być tak że się odmłodzą i te co są zrobią się stare i zgniją. Więc rewelki nie ma niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Kris napisał:

Witam. Jak tam sytuacja na polach po deszczach? Urośnie coś jeszcze czy temat zamknięty?

Ulewa 30l spadło i tyle dało że bulwy poodkrywalo, a na górce kurzy się dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
W dniu 28.07.2023 o 07:28, Gość rura napisał:

Ziemniaka będzie w hu, codzienne opady na północy PL już nabijają plonu a taki ma być cały sierpień. Ważne żeby w małopolsce, świetokrzyskim i na sieradzu było mniej bo te trzy rejony najbardziej psują cenę.

Jechałem dzisiaj z Gdańska do Szczecina przez Elbląg Słupsk ładne plantacje można było policzyć na palcach jednej ręki w tym regionie nie widziałem tak kiepskiego ziemniaka także w hu to będzie ale drobiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość Kupiec napisał:

Jechałem dzisiaj z Gdańska do Szczecina przez Elbląg Słupsk ładne plantacje można było policzyć na palcach jednej ręki w tym regionie nie widziałem tak kiepskiego ziemniaka także w hu to będzie ale drobiu

Juz jest problem z ziemniakiem a co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość rolnik mazowsze

Gdzie jest ten problem , jakoś tego nie widać , ceny systematycznie małymi kroczkami spadają...Sam chciałbym jak największych cen ale nawet w detalu widzę jakby mniejsze zainteresowanie.... Do pobliskiego sklepu churtoenia dostarcza ziemniaka po 2.20 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Marian

Po co sami się nakręcacie. Nie od dziś wiadomo, że w sierpniu handel siada ( wakacje, urlopy, pielgrzymki etc ). Od 25 sierpnia wszystko wraca do normy. Ogromne ilości ziemniaka już nam nie grożą, spokojna głowa. Południe i zachód Europy ma słabe plony także nasz też się tam przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczałem Ziemniaka na obieralnie po 1,4 i było super, ale na obiecanej ziemi u proroka cena spadła i chciałbym tym etatowym bambrom, obszarnikom czy jak tam oni się mianują którzy to po 100zl na tace w KK dają aby po 80t z hektara kopać mówie stanowcze ".... ... . ...."!! Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maroko

Może nie jestem wielkim plantatorem bo to tylko kilka ha ale głównie zaopatruje bezpośrednio bazary, restauracje, gastro etc. W sumie jakieś 3-5 ton tygodniowo i powiem tak nie sprzedałem taniej niż 2 zł za kg i nic nie wskazuje na to że miało by być taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Mirek napisał:

Ja podobnie jak kolega sprzedaję do 10t w tygodniu i ani kg poniżej 2zł.

Zaraz z Ukrainy przywiozą ziemniaki. Tam badania to nie problem załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość Jarek napisał:

Zaraz z Ukrainy przywiozą ziemniaki. Tam badania to nie problem załatwić.

A jak nie weźmiemy, to wezwą któregoś z naszych do swojej ambasady i nas obsmarują na pół świata. Oj ciężko będzie z nimi jak wejdą do UE, a pewnie wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu
54 minuty temu, Gość Jarek napisał:

Zaraz z Ukrainy przywiozą ziemniaki. Tam badania to nie problem załatwić.

Gdzie wam płacą 2 zł? Chyba na straganie. Wrocław Kalisz w granicach 1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik wlkp

No przecie piszą że bazary stołówki to bardziej pod detal podchodzi a to się rządzi innymi prawami, również potwierdzam że poniżej 2 zł nie sprzedaję a ogólnie rolnicy w detalu po 2,50 sprzedają WLKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Centrum napisał:

Ziemniaki powoli ale systematycznie tanieją porażka znów na jesień będzie 10 za 15 kg

Nie wiadomo. To nie woda że z kranu leci. 100% też nie ma deszczowni. Duża grupa trzymała zboże aż do teraz i kasy brak, to samo z ziemniakiem, raz sprzedane drugi raz nie będą. Boją się wszyscy ukrów ze m8nisterek na wzor kowala kaze nam wszystko trzymac az tu sru, jablek, ziemniakow, zboza i kukurydzy bedziemy mieli na 10 lat do przodu. Jedno Ci powiem, póki etatowcy nie zostaną oddzieleni gruba linia od rolnika tak będzie co rok albo i częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Centrum napisał:

Ziemniaki powoli ale systematycznie tanieją porażka znów na jesień będzie 10 za 15 kg

To nie oddawajcie taniej. Trzymać cenę jeden z drugim a nie jeden przez drugiego gacie w dół. Ziemniak jest słaby plony będą mniejsze. Ludzie rozumu troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent
5 godzin temu, Gość Miro napisał:

To nie oddawajcie taniej. Trzymać cenę jeden z drugim a nie jeden przez drugiego gacie w dół. Ziemniak jest słaby plony będą mniejsze. Ludzie rozumu troche.

Czlowieku czas się obudzić, bajka o słabym plonie juz nikogo nie nabiera. Słaby plon, deszcze, zniwa a ziemniak tanieje coś się tu kupy nie trzyma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...