Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

CENY JABŁEK NA BEZPŁATNĄ DYSTRYBUCJĘ???


Gość ALA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maroan

Nie oddawałem, więc nie wiem, jaka jest cena dokładnie, ale jak mi wiadomo miało być coś około 70 groszy za samo jabłko. Tura na jesieni to było wejście raczej nie dla ludzi z ulicy.

 

Ostatnio akurat byłem świadkiem rozmowy jak pewien sadownik tłumaczył, że pisał tyle i tyle we wniosku (pomagał mu ktoś te wnioski wypełniać), ale wg wzoru przydzielili mu x jabłka (mniej z partii jaką deklarował), ale tłumaczył, że dostanie 1.40.

 

Niektórzy nie są za bardzo zorientowani i gadają głupoty, może cena razem wynieść powyżej 1 zł, jabłko+karton+transport, ale za samo jabłko rolnik jak się nie mylę dostaje około 70 groszy.

 

Pytanie czy ja faktycznie jestem niezorientowany ja czy rolni w ciemię bici i głupoty gadają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pomagał pisać wniosek w którym wpisuje się tylko swoje dane i powierzchnię upraw? Przecież tam nic skomplikowanego nie było... Dziecko z podstawówki by dało radę wypełnić.

Co do kwot. Wszystkie stawki są i były podane na stronie ARR, nikt niczego nie ukrywał. Stawki są takie same od pierwszego naboru z sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazik

Zgodnie ze stawkami na stronie ARR za jabłka + opakowanie+ sortowanie można było dostać około 0,90-1zł.Nie mogę zrozumieć czemu niektórzy na forum sadowniczym twierdzą że otrzymają 1,6 albo 1,7zł.Czy koszt transportu tak podbija cenę czy może mylą się w swych obliczeniach.Chyba że chcą wzbudzić zazdrość jaki zrobili świetny interes. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maroan

Tu chodzi o to, że są tacy co są nie za bardzo zorientowani szczerze jak słuchałem niektórych to myślałem, że z do kosmosu odlecieli, więc nie są zorientowani, a dodatkowo wyobrażają sobie zbyt wiele iż e są bizsnesmenami.

Prosty przykład sprzedają jabłka po cenie daleko odbiegającej <1 zł na export, a mówią, że inne jabłka gorszej jakości to oni na soki dają gdzie mają 1 zł/kg.

Jak taka cena za te soki to czy nie lepiej walić wszystko i nie bawić się w export?

 

Przemysł był po 55 groszy, a tłumaczyli, że na soki oddają i będą mieli po 1 zł/kg. ten kto kupował na te soki dałby 10 groszy więcej jak spad i zawaliliby go jabłkami.

 

Także jak ktoś nie potrafi liczyć, analizować i wyciągać wniosków, a posłucha plotek to mu się przykro robi, że on musiał sprzedawać na wina po 12 gorszy, a ktoś oddaje do banków żywności, aż powyżej 1 zł za samo jabłko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrej

jablko + opakowanie jest to kwota okolo 1.5/1.6zl +transport

stawki sa jasne i czytelne na stronie ARR tylko trzeba ich poszukac.

 

oczywiscie podawane wszytsko jest w euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jablko + opakowanie jest to kwota okolo 1.5/1.6zl +transport

stawki sa jasne i czytelne na stronie ARR tylko trzeba ich poszukac.

 

oczywiscie podawane wszytsko jest w euro.

 

Powiedz chodziłeś do szkoły, nauczyłeś się analizować teksty, informacje i wyciągać z nich stosowne wnioski?

Gdzie tu w rozporządzeniu masz napisane, że jabłko będzie kosztować 1.50? Karton to jest 3 zł, więc na kg wyjdzie około 30 groszy.

bezplatna_dystrybucja.jpg

 

Teraz sobie policz

16,98€ = ~70 zł

70 zł to jest za 100 kg jabłka

70/100 = 0.70 zł

 

I za jabłko sadownik może otrzymać max. ~70 groszy nie licz, że kupisz karton za 10 groszy, a UE zwróci ci 1 zł, nie licz, że zarobisz na transporcie bo wpiszesz sobie 3 x większy koszt.

 

Wszystko jest jasno napisane ile sadownik otrzyma za jabłko więc nie wprowadzaj ludzi w błąd bo albo wiedzy nie masz, albo jesteś kolejnym tym, który dostał się do komputera i rozgłasza to co mu znajomy znajomego mówił tylko, że źle.

 Wg tego co piszesz za opakowanie UE jest w stanie płacić i 8 zł za opakowanie, nie chce mi się szukać dalszych wytycznych jakie są ceny ustanowione za transport i opakowanie, ale na pewno nie tak jak to liczysz. Dla większości jednak jest to bez znaczenie bo liczy się fakt ile na czysto do kieszeni otrzymuje sadownik, a otrzymać może max. 16,98€/100kg jabłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrej

jablko + opakowanie jest to kwota okolo 1.5/1.6zl +transport

stawki sa jasne i czytelne na stronie ARR tylko trzeba ich poszukac.

 

oczywiscie podawane wszytsko jest w euro.

 

Powiedz chodziłeś do szkoły, nauczyłeś się analizować teksty, informacje i wyciągać z nich stosowne wnioski?

Gdzie tu w rozporządzeniu masz napisane, że jabłko będzie kosztować 1.50? Karton to jest 3 zł, więc na kg wyjdzie około 30 groszy.

no i kto tu nie potrafi czytac:

 

"jablko + opakowanie jest to kwota okolo 1.5/1.6zl +transport"

 

Wiec ARR chyba Ty masz problem ze zrozumieniem tekstu.

 

opakowanie zalezy od odbiorcy skrzynka koszt 1zl/szt, karton koszt okolo 2zl/szt+paleta+kontownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie będę odrabiał lekcji za kogoś znajdź mi tekst i pokaż informację gdzie tak pisze, może gdzieś jest i tak, ale nie zmienia to faktu, że sadownik może otrzymać do kieszeni max. 70 groszy za jabłko.

 

Karton 2,60 zł/13 kg = 20 groszy/kg jabłka

paleta to koszt 20 zł, 50 kartonów w każdym po 13 kg jabłek to śmieszka kwota wiec jeszcze sporo brakuje to tego 1.50 zł.

Nie upieram się, że tyle nie będzie nie chce mi się na nowo analizować dokumentów z ARR, ale co z tego, że ktoś otrzyma zwrot 1.50 skoro wczesnej wyłożył na kartony i paletę z kieszeni. zarobek jest cały czas jeden i ten sam max. 70 groszy i taką informację należy podawać.

Wiec jak słyszę kiedy ludzie mówią, ze oddają na BD do BŻ i będą mieli za jabłko 1.40 to ciśnie mnie za ich głupotę i ich pazerność aby tylko się chwalić, jaki to oni interes zrobili.

 

Wielu jest takich co to oddali do GP, tam tęgie głowy poprzez swoje konszachty pozałatwiali te zwroty w ARR, ale nie liczą jeszcze, ze z tych 70 groszy, należy odliczyć 30 groszy za trzymanie, sortowanie itd. Wydaje im się, że ktoś to będzie dokładał jeszcze do interesu.

Czysty zarobek dla wielu będzie ledwie 40 groszy, nawet może i nie bo GP też jakiś grosz będą chcieli zarobić w końcu oni jako instytucje charytatywne nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość jarek

REASUMUJĄĆ-czy jest ktoś kto poda ile wszystko wychodzi zliczająć jabłko,transport,opakowanie,sortowanie?Niech się wypowie ktoś kto brał udział w pierwszej turze i juz dostał decyzję i pieniadze!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ajatollah

Jeśli byłoby tak pięknie jak niektórzy marzą to nie byłoby takich ogłoszeń:

 

sprzedam 25t jabłek w skrzynkach na paletach,przygotowane na bank żywności.tylko załadować!!!!!!!!.na gotowo po 1 zł za kg

 

Oczywiście ten ktoś może nie ma znajomości i nie ma kto mu odebrać jabłek do BŻ więc stara się sprzedać po cenie rynkowej, ale coś mi się wydaje, że jeśli udałoby się sprzedać po tej złotówce to lepiej wyjdzie niż oddając do bezpłatnej dystrybucji.

Śmieszą mnie wypowiedzi ludzi, którzy nie mają żadnego pojęcia i gadają głupoty jak to oni mają przydzielony limit na oddanie jabłka, za które otrzymają 1.40 zł.

To tak jakby piekarz powiedział, że sprzedaje chleb po 3 zł, ale ile na nim zarabia 50 groszy, 1 zł? Tak samo z jabłkiem. Jest rozporządzenie i jest jasno napisane ile UE zwraca za jabłko.

Co innego przekręty ludzi, którzy mają dokumenty na karton po 5 zł, który kosztuje 3 zł.

 

Tak więc znając mentalność wielu Polaków to będzie tak, że dostał limit na 10 ton, dostanie 68 groszy, a będzie mówił, że UE zapłaciła mu 1.50 i oddał 25 ton. Niech kole sąsiada w oczy, że obrotny i biznesmen.

Podobnie było kiedyś z samochodami, ktoś kupił za 6000 zł, mówił, że dał 10000 zł, tak samo jest i z jabłkami tylko, nie te czasy kiedy ludzie byli w ciemię bici i za wiele nie dało się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazik

Dziś około 7 rano w 1 programie radia była rozmowa na temat bezpłatnej dystrybucji  owoców.Redaktor prowadzący powiedział że sadownik za kg przekazanych jabłek otrzymuje1zł 50gr o kosztach transportu i opakowania nie wspomniał czyli 1,5 na czysto za samo jabłko.Zaczynam się zastanawiać czy to sadownicy powtarzają brednie dziennikarzy czy odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę to jeśli to 1.5 to w tym jest wliczony transport,opakowanie i sortowanie.Samo jabłko na pewno nie!!!No,ale może wreszczcie na tym forum się wypowie ktoś kto w pierwszej turze brał udział i już ma kasę na koncie i powie prawde ile go to wszystko wyniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kazio

z drugierj strony czy to ważne kto ile wział itp ? tak jakby niektórzy nie mieli innych problemów tylko to czy ktoś nie zrobił lepszego biznesu od nich, najlepiej sie zająć teraz swoim towarem i myśleć bio dziś jest tak a za tydzień może być inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można wziąć nr telefonu i zadzwonić do ARR i się zapytać,

pismaki, dziennikarzyny to dużo wiedzą ich akurat tyle to interesuje, że są 100% źródłem informacji, ale coś przygotować trzeba temat wzięty, a informacje z internetu i gada potem taki pan w radio głupoty.

Weź rozporządzenie z ARR wydane przez UE i przeczytaj. Pisze jak wół za 100kg jabłka unia płaci 17€ więc jakim cudem za samo jabłko miało się zrobić drugie tyle?

Jak dowiedzieliby się Anglicy, Niemcy, że Polska tak publiczne pieniądze rozrzuca to wykopali by nas z UE.

Wiem, ze Was ściska bo sąsiad gada, że jabłko on oddaje na bezpłatną dystrybucję po 1.40 zł, ale miejcie swój rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sad22

naj wiekszy odbiorca jablek na cele charytatywne zostal dzis zamkniety-ciekawe czy sie otworzy i keidy jesli juz.

oczywiscie mowa o ostrowcu...

Czemu został zamknięty? Mozę coś więcej. napisać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario

nieprawidlosci, naduzycia itd.

nie bylo drugiego takiego punktu w kraju gdzie by bylo przyjmowane i rozdawane tyle jablek-dziennie ponad 50 tirow na dzien.

ARR i centrala B.Z. sie zdenerwowali, od czwartku byly kontrole i dzisiaj wszystkie samochody wrocily spowrotem do domow...

 

Co bedzie dalej tego nikt nie wie narazie, bez tego osrodka bedzie ciezko rozdac pule  ktora polsce przysluguje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewexy

naj wiekszy odbiorca jablek na cele charytatywne zostal dzis zamkniety-ciekawe czy sie otworzy i keidy jesli juz.

oczywiscie mowa o ostrowcu...

Czy to potwierdzona informacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość ryhu peja

Banki żywności i bezpłatna dystrybucja - jeden z największych przekrętów ostatnich lat. Nie dziwcie się później, że w miastach śmieją się z polskiego sadownika, bo niestety polski chłop jest mistrzem w kombinowaniu. Odsprzedawanie terminów i sposób w jaki wiekszość osób dostała się na te banki pozostawiam bez komentarza. Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...