Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pelikan
1 godzinę temu, Gość Marek napisał:

Erni, tłumaczyłem już, 18 się nie powtórzy ani w tym, ani w kolejnym. Zawiązanie jest średnie. Na niektórych odmianach mocne, na niektórych słabe. Od 18 roku nam sadów ubyło. Wystarczy sprawdzić w gusie. A i wydajność już nie rośnie. Rok temu drzewa nie odpoczely. Zaklinajcie dalej rzeczywistość ale w końcu to przestanie działać. 

Jak z truskawkami. Areal spada mocno z roku na rok, krzycza, nadorodukcja. Wiśni w grojeckim zostało może z 10 procent z tego co jeszcze 10 20 lat temu było, krzycza nadorodukcja. A potem mrożonki 30 razy drożej sprzedawane. W normalnym kraju to już by był prokurator, cela, papa. A w obsranej polsce po-pisowskiej w to graj. 

Kupcy już straszyli na początku kwitnienia ile to będzie jabłek. Serio? Wrozbici. Za komuny była z góry ustalona marża maksymalna i przynajmniej na legalu nie można było w żywe oczy okradać producenta. Jabłko w biedronce, w 9 na 10 powyżej 4zl. Producent 1.4 w karton. To jest normalne?

Naszym problemem nie jest nadorodukcja tylko zamykanie nam kolejnych rynków zbytu, a wszystko w imie polityki. Sadownik to jednak głupek i łyka jak młody pelikan  

Ostatni akapit pogrążył twój intelekt:))

Naszym problemem nie jest nadprodukcja:))brawo ty

Zaklinaj rzeczywistość dalej

Sadów ubyło....tak na Marszałkowskiej bo pod grojcem każdy rów i łąka obsadzona i sądzą dalej

Proponuje zwiększyć nasadzenia bo jest za mało i inni wejdą na nasze I wymienić handlowców na lepszych

Za miesiąc wszystko będzie jasne ale raczej będzie więcej niż w poprzednim sezonie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Taka sytuacja

Jak zamykanie rynków jest naszym problemem jak od zamknięcia największego rynku produkcja się bardzo zwiększyła, nadprodukcji jabłka jako całości może nie ma ale jest duża nadprodukcja jabłka deserowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość pesymista napisał:

Raczej 4,5 +

Dokładnie. A grojeccy skupiarze dokupują patelnie, a firmy eksportujące jabłko powoli przestawiają się na przemysl. Będzie jeszcze z 2-3 lata taka produkcja a potem to siadzie bo mało kto wytrzyma produkować deser i sypiać potem na patelnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5 zł za wagę
6 godzin temu, Gość Japko napisał:

I jak 3.5 mln w tym roku czy mniej?

Jaka różnica czy 3,5 czy 5 będzie????Tak i tak wielka d...paaaaaaaaaaa będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość .bat

Jest 8groszy sypiemy ,jest 80 groszy sypiemy . Ceny rozhuśtane ,a produkcja wzrasta liniowo . I tak trzeba nawozić, ciąć, pryskać . Każdy pominięty zabieg to te parę procent mniej ton z hektar. Bo nie wiadomo czy w tym sezonie 30 t z ha zwróci koszty czy  ponad 40 t . Najgorszy jest wrzesień. Jak zaczyna się sypanie to wszystko ustawia cenę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
10 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

Jaka różnica czy 3,5 czy 5 będzie????Tak i tak wielka d...paaaaaaaaaaa będzie. 

Masz rację

Żadna

Nie mamy rynków zbytu

Podobno u chińczyka 30% mniejsza produkcja,Ukraina raczej też odpada więc popyt na koncentrat znów będzie duży

Ale co z deserem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość takie spostrzeżenie

Wszystko zmarzło albo spadło wg niektórych

A preparaty do przerzedzania schodzą na setki litrów i kilogramów

Więc chyba nie jest tak źle jak niektórzy prognozują

6 mln raczej nie będzie ale między 4 a 5

Zobaczymy za miesiąc jak to będzie wyglądać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Mateusz

I jak Panowie sytuacja u Was? Powiat grojecki, czyli wg większości wyznacznik plonowania w kraju zgodnie z przewidywaniami doświadczonych sadowników.

Normlany rok się szykuje, okazało się że jak zwykle z wielkiej piany średni plon.  

Kto mądry przerzedzil galę i Goldena i po wielkim urodzaju zapowiadanym przez handlujących .

Jonagoldy srednio, ligol średnio, idared ok, szampion srednio.  Grupa Red del. Ok. 

To nie moje obserwacje tylko kilkudziesięciu osób z naszego powiatu. U każdego są wyjątki które tylko potwierdzają regułę. 

Mozna sobie 5mln wsadzić między bajki. Ale kto handlującym zabroni szczekac. 

A opad się dopiero zaczął. I nie, nie patrzymy pod drzewo tylko na to co zostaje.

Po co było krzyczeć o rekordach? Trzeba mieć nie równo pod sufitem, robić to specjalnie albo nie mieć żadnej wiedzy na temat uprawy jabłoni 

 

Tyle, że bez wschodu i tak to nic nie da bo polskie piekielko nas dobije. Polak Polakowi wilkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista

Rekordu nie będzie

Ale będzie więcej niż w zeszłym roku jeśli tylko suszy nie będzie

Myślę,że 4,5-5 mln ton

To moje obserwacje i kilkudziesięciu osób z powiatu:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Dziwi mnie jaka jest mentalność Polaka. Aby dogryzc, aby zaszkodzić. Jabłek będzie porównywalnie do tego sezonu. Może trochę mniej. I jak chcesz się przekrzykiwac  to to obserwacja kilkuset osób. Daj teraz kilka tysięcy. 

Napisałem tam wyżej,  że czy będzie 5 mln czy 4 czy 3 to i tak jest kaszana i tak. Mniejszą lub większą. Ale i tak trzeba dogryzc

Dopóki nie wróci handel z Rosją, czy to za 5 lat czy 10 to nie będzie dobrze. A kiedys wróci tylko już nie w taki jaki znamy. Sądów w okolicy Warki i grojca ubywa, ludzie szukają pieniędzy w warstwie, w miękkich owocach ale i tu nie ma szaleństwa. 

Pozdrawiam. Jeszcze mnie ciekawi z jakiego wzoru to poczucie te miliony ton XD chyba jak wapa xD   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grujec
21 hours ago, Guest Zakopane said:

No...już w poprzednim było 3,5 i wszystko zmarzło

W tym roku też wszystko zmarzło a jeszcze grady i susza

Będzie 2,5

w poprzednim roku bylo 4.3 prosze ja ciebie, teraz pewnie podobnie ale pisze ze 3.5 bo tak zyczeniowo bym chcial :P może moje zyczenie sie spelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadzimy nie spimy
1 hour ago, Guest Mateusz said:

Dziwi mnie jaka jest mentalność Polaka. Aby dogryzc, aby zaszkodzić. Jabłek będzie porównywalnie do tego sezonu. Może trochę mniej. I jak chcesz się przekrzykiwac  to to obserwacja kilkuset osób. Daj teraz kilka tysięcy. 

Napisałem tam wyżej,  że czy będzie 5 mln czy 4 czy 3 to i tak jest kaszana i tak. Mniejszą lub większą. Ale i tak trzeba dogryzc

Dopóki nie wróci handel z Rosją, czy to za 5 lat czy 10 to nie będzie dobrze. A kiedys wróci tylko już nie w taki jaki znamy. Sądów w okolicy Warki i grojca ubywa, ludzie szukają pieniędzy w warstwie, w miękkich owocach ale i tu nie ma szaleństwa. 

Pozdrawiam. Jeszcze mnie ciekawi z jakiego wzoru to poczucie te miliony ton XD chyba jak wapa xD   

jak by bylo 3 to juz nie taka kaszana, teraz jest jakies wyjatkowo duze ssanie na ten koncentrat to by chyba zle nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
1 godzinę temu, Gość Mateusz napisał:

Dziwi mnie jaka jest mentalność Polaka. Aby dogryzc, aby zaszkodzić. Jabłek będzie porównywalnie do tego sezonu. Może trochę mniej. I jak chcesz się przekrzykiwac  to to obserwacja kilkuset osób. Daj teraz kilka tysięcy. 

Napisałem tam wyżej,  że czy będzie 5 mln czy 4 czy 3 to i tak jest kaszana i tak. Mniejszą lub większą. Ale i tak trzeba dogryzc

Dopóki nie wróci handel z Rosją, czy to za 5 lat czy 10 to nie będzie dobrze. A kiedys wróci tylko już nie w taki jaki znamy. Sądów w okolicy Warki i grojca ubywa, ludzie szukają pieniędzy w warstwie, w miękkich owocach ale i tu nie ma szaleństwa. 

Pozdrawiam. Jeszcze mnie ciekawi z jakiego wzoru to poczucie te miliony ton XD chyba jak wapa xD   

Przypomnij sobie ktonkomu pierwszy dogryzal;)

I co było mówione wiosna poprzeego roku

Zmarzło,zgradowalo,nikt nie będzie przechowywać bo umoczył

I????

Będzie powtórka po 40 gr

Po co wzór skoro wapa się nie myli:))))

Moim zdaniem jabłek będzie trochę więcej,ładnie opadły ,grube,wyrównane, będzie dużo jabłka deserowego jeśli nie będzie gradu

Sadów w okolicy Grójca niestety nie ubywa.

Sam pan B zasadził 70 ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grujec

no sady koło Grójca może ubywaja w jednym miejscu ale za to w drugim sa sadzone w wiekszej ilosci i wszystko pod siatki, wystarczy sobie rundke dookoła Grójca strzelic i wszystko widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość pesymista napisał:

Przypomnij sobie ktonkomu pierwszy dogryzal;)

I co było mówione wiosna poprzeego roku

Zmarzło,zgradowalo,nikt nie będzie przechowywać bo umoczył

I????

Będzie powtórka po 40 gr

Po co wzór skoro wapa się nie myli:))))

Moim zdaniem jabłek będzie trochę więcej,ładnie opadły ,grube,wyrównane, będzie dużo jabłka deserowego jeśli nie będzie gradu

Sadów w okolicy Grójca niestety nie ubywa.

Sam pan B zasadził 70 ha

Pan B? Hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego znaczenia nabiera tekst prezesa przetwórni "można było dać 60groszy w tym roku " . Tylko wielka presja pozwoli na wyższe ceny . Bez tego widzę 30 groszy. A plony to inna mać . Wykarczowane hektary dawały ile ? 10,20 ton . Teraz wchodzą w plonowanie te sadzone parę lat temu z 50 t . A i tak idared by tu wygrał kosztowo . W big bag i do piwnicy do marca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bigbagcykpyk
12 hours ago, Guest .bat said:

Nowego znaczenia nabiera tekst prezesa przetwórni "można było dać 60groszy w tym roku " . Tylko wielka presja pozwoli na wyższe ceny . Bez tego widzę 30 groszy. A plony to inna mać . Wykarczowane hektary dawały ile ? 10,20 ton . Teraz wchodzą w plonowanie te sadzone parę lat temu z 50 t . A i tak idared by tu wygrał kosztowo . W big bag i do piwnicy do marca ;)

ja wlasnie tez kupilem sobie troche tych big bagow i bede w tym trzymal do przynajmniej grudnia, chyba ze cena bedzie odrazu w miare dobra bo kazdy bedzie przetrzymywal to nie bede

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Statystyk

2022 r.

Polska 90 691,77 ha

mazowieckie  powiat grojecki 26 577,54 ha

2021 r.

Polska 87 248,55 ha

mazowieckie powiat grojecki 25 057,78 ha

Dane z ARIMR z dopłat bezpośrednich. Dla tych co twierdzą, że sadów w Polsce ubywa.  rejsetrupraw kropka arimr kropka gov kropka pl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość optymista
6 godzin temu, Gość Statystyk napisał:

2022 r.

Polska 90 691,77 ha

mazowieckie  powiat grojecki 26 577,54 ha

2021 r.

Polska 87 248,55 ha

mazowieckie powiat grojecki 25 057,78 ha

Dane z ARIMR z dopłat bezpośrednich. Dla tych co twierdzą, że sadów w Polsce ubywa.  rejsetrupraw kropka arimr kropka gov kropka pl 

Matko

Ale ubyło !!!!! dziękuję Ernescie

Sukces

Hosanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość anal ityk Ernest
16 godzin temu, Gość Statystyk napisał:

2022 r.

Polska 90 691,77 ha

mazowieckie  powiat grojecki 26 577,54 ha

2021 r.

Polska 87 248,55 ha

mazowieckie powiat grojecki 25 057,78 ha

Dane z ARIMR z dopłat bezpośrednich. Dla tych co twierdzą, że sadów w Polsce ubywa.  rejsetrupraw kropka arimr kropka gov kropka pl 

Coś chyba pokreciles

W Polsce jest ok 175 tys ha jabloni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...