Skocz do zawartości

Jabłko 2022 - jakie zbiory?


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Statystyk
2 godziny temu, Gość anal ityk Ernest napisał:

Coś chyba pokreciles

W Polsce jest ok 175 tys ha jabloni

To są dane z arimr z dopłat. Możliwe, że nie wszyscy rolnicy składają wnioski. Na pewno pokazuje, jak zmieniają się powierzchnie danych upraw w wybranym roku. Podałem stronę, to sprawdź sam jak to wygląda. Denerwuje mnie tylko to, jak ludzie na siłę piszą, że upraw sadowniczych ubywa w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 775
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość anal ityk Ernest
Godzinę temu, Gość Statystyk napisał:

To są dane z arimr z dopłat. Możliwe, że nie wszyscy rolnicy składają wnioski. Na pewno pokazuje, jak zmieniają się powierzchnie danych upraw w wybranym roku. Podałem stronę, to sprawdź sam jak to wygląda. Denerwuje mnie tylko to, jak ludzie na siłę piszą, że upraw sadowniczych ubywa w Polsce. 

A ja podaję dane GUS.

Niczego nie ubywa

Ciągle Wzrasta gęstość nasadzeń i wydajnosc

Samozagłada??

Brak instynktu samozachowawczego?

Chytrość odebrała zdolność logicznego myślenia???

Sadownicy....

Co z nami się dzieje?????

Czy ktoś tu jest trzeźwy i myślący czy tylko ja to tak widzę???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben
53 minuty temu, Gość anal ityk Ernest napisał:

A ja podaję dane GUS.

Niczego nie ubywa

Ciągle Wzrasta gęstość nasadzeń i wydajnosc

Samozagłada??

Brak instynktu samozachowawczego?

Chytrość odebrała zdolność logicznego myślenia???

Sadownicy....

Co z nami się dzieje?????

Czy ktoś tu jest trzeźwy i myślący czy tylko ja to tak widzę???

 

 

Nie sposób się z Panem nie zgodzić. 

Taki rozwój sytuacji nie może trwać wiecznie.

Nowe traktory i maszyny przysłoniły oczy i brutalną rzeczywistość.

Dobre czasy już były "to se na wrati"

Nadejdzie czas gdy przyjdzie naturalna selekcja w postaci komornika i banków...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Statystyk
1 godzinę temu, Gość anal ityk Ernest napisał:

A ja podaję dane GUS.

Niczego nie ubywa

Ciągle Wzrasta gęstość nasadzeń i wydajnosc

Samozagłada??

Brak instynktu samozachowawczego?

Chytrość odebrała zdolność logicznego myślenia???

Sadownicy....

Co z nami się dzieje?????

Czy ktoś tu jest trzeźwy i myślący czy tylko ja to tak widzę???

 

 

Tylko wiesz, jak to wygląda z tym gusem... podaje rolnik ile ma ziemi (czyli na oko, w zaokrągleniu itd. ) dane arimru są dokładne co do ara. Nikt na wniosku nie zaokrągli do pełnego hektara. A dane a arimru mogą być mniejsze tylko dlatego, bo rolnicy specjalne nie wszystko piszą na dopłaty, żeby później skorzystać z naborów i mieć większy zysk ekonomiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadzimy nie spimy
7 hours ago, Guest anal ityk Ernest said:

A ja podaję dane GUS.

Niczego nie ubywa

Ciągle Wzrasta gęstość nasadzeń i wydajnosc

Samozagłada??

Brak instynktu samozachowawczego?

Chytrość odebrała zdolność logicznego myślenia???

Sadownicy....

Co z nami się dzieje?????

Czy ktoś tu jest trzeźwy i myślący czy tylko ja to tak widzę???

 

 

"jakos to byndzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ernest
5 godzin temu, Gość Statystyk napisał:

Tylko wiesz, jak to wygląda z tym gusem... podaje rolnik ile ma ziemi (czyli na oko, w zaokrągleniu itd. ) dane arimru są dokładne co do ara. Nikt na wniosku nie zaokrągli do pełnego hektara. A dane a arimru mogą być mniejsze tylko dlatego, bo rolnicy specjalne nie wszystko piszą na dopłaty, żeby później skorzystać z naborów i mieć większy zysk ekonomiczny. 

Tak, wiem

Tak samo jak z wapa

Chłop zawsze wie lepiej,że zabraknie i będzie po 5 za wagę

A później płacz, zgrzytanie zębami i pielgrzymki na jasną górę oraz modły do czarnej Madonny o pomyślność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość The End
12 godzin temu, Gość Ernest napisał:

Tak, wiem

Tak samo jak z wapa

Chłop zawsze wie lepiej,że zabraknie i będzie po 5 za wagę

A później płacz, zgrzytanie zębami i pielgrzymki na jasną górę oraz modły do czarnej Madonny o pomyślność

 

Ten rok pokazał pieknie ile mamy produkowane Jablka w nadwyżce.Kolejki do wycofania itd…Jestem ciekaw bo sam mam sady jaki obrót to przybierze,koszty rosną wszystkiego,a cena Jablka spadła wg.wcześniejszych kilku/kilkunastu lat..Jedno jest pewne:z jabłek juz pieniędzy nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
1 godzinę temu, Gość The End napisał:

Ten rok pokazał pieknie ile mamy produkowane Jablka w nadwyżce.Kolejki do wycofania itd…Jestem ciekaw bo sam mam sady jaki obrót to przybierze,koszty rosną wszystkiego,a cena Jablka spadła wg.wcześniejszych kilku/kilkunastu lat..Jedno jest pewne:z jabłek juz pieniędzy nie bedzie.

BRAWO!!! Wygrałeś talon na balon. Produkujemy więcej żeby zarobić więcej. Im więcej jabłka tym cena niższa i koło się zamyka. Ale co ja wiem, pewnie to wina tuska/kaczora (skreśl w zależności jaką patopartię lubujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrurzka
2 hours ago, Guest The End said:

Ten rok pokazał pieknie ile mamy produkowane Jablka w nadwyżce.Kolejki do wycofania itd…Jestem ciekaw bo sam mam sady jaki obrót to przybierze,koszty rosną wszystkiego,a cena Jablka spadła wg.wcześniejszych kilku/kilkunastu lat..Jedno jest pewne:z jabłek juz pieniędzy nie bedzie.

Ja myślę ze wielkość produkcji się utrzyma a może i zwiększy ale będzie więcej produkowanego jabłka typowo na przemysł a rynek deserowy zostanie przejęty w  większości przez większych zawodników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sandomierski
3 godziny temu, Gość wrurzka napisał:

Ja myślę ze wielkość produkcji się utrzyma a może i zwiększy ale będzie więcej produkowanego jabłka typowo na przemysł a rynek deserowy zostanie przejęty w  większości przez większych zawodników 

Karty w ręce mają zakłady przemysłowe. Po zagrywce z zeszłej jesieni i zbiciu cen, przybyło w tym sezonie sadów zaniedbanych, z których tonażu przemysłu nie będzie. Jeżeli nie będą motywować do utrzymania produkcji, to z roku na rok ilość przemysłu na rynku powoli będzie topnieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan Przemysł
9 minutes ago, Guest sandomierski said:

Karty w ręce mają zakłady przemysłowe. Po zagrywce z zeszłej jesieni i zbiciu cen, przybyło w tym sezonie sadów zaniedbanych, z których tonażu przemysłu nie będzie. Jeżeli nie będą motywować do utrzymania produkcji, to z roku na rok ilość przemysłu na rynku powoli będzie topnieć.

 

Też tak myślę dlatego jak już kiedyś pisałem jak chcą żeby ich nie zmiotło z planszy dawać w miarę dobre ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość sandomierski napisał:

Karty w ręce mają zakłady przemysłowe. Po zagrywce z zeszłej jesieni i zbiciu cen, przybyło w tym sezonie sadów zaniedbanych, z których tonażu przemysłu nie będzie. Jeżeli nie będą motywować do utrzymania produkcji, to z roku na rok ilość przemysłu na rynku powoli będzie topnieć.

 

Z deseru będzie przemysłu aż nadto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość przemysłowy
On 6/15/2022 at 9:42 PM, Guest Zenek said:

Z deseru będzie przemysłu aż nadto....

może tak ale jak ktoś chce produkować typowo przemysł to raczej konieczny jest mechaniczny zbiór, a czy te podkładki które są używane teraz do deseru wytrzymają te trzachanie to nie wiem, koszt produkcji typowo przemysłu przy 50t z ha wychodzi z 25gr w tym momencie a 70ton jest raczej osiagnalne bez problemu więc jeszcze mniej ale żeby to się spinało w dłuższym terminie to z 20ha takiego sadu potrzeba a koszt sadzenia takiego sadu też nie duzy bo bez podpór na niektórych podkładkach da radę, mysle że już lepiej iść w sad typowo przemysłowy niż w "deserowy" i sadzic prynsa czy innego idareda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
19 godzin temu, Gość przemysłowy napisał:

może tak ale jak ktoś chce produkować typowo przemysł to raczej konieczny jest mechaniczny zbiór, a czy te podkładki które są używane teraz do deseru wytrzymają te trzachanie to nie wiem, koszt produkcji typowo przemysłu przy 50t z ha wychodzi z 25gr w tym momencie a 70ton jest raczej osiagnalne bez problemu więc jeszcze mniej ale żeby to się spinało w dłuższym terminie to z 20ha takiego sadu potrzeba a koszt sadzenia takiego sadu też nie duzy bo bez podpór na niektórych podkładkach da radę, mysle że już lepiej iść w sad typowo przemysłowy niż w "deserowy" i sadzic prynsa czy innego idareda

I pewnie myślisz,że zapłacą minimum 60 gr???

Nie bądź śmieszny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
45 minut temu, Gość Glosterek napisał:

I jak tam opad? Sporo leży pod drzewami, trzeba zbierać. Tylko schampion sie trzyma jak głupi i trzeba bedzie przeciac

Opad bardzo duży z czego się bardzo cieszę, szampion tez się pięknie posypał ale to dopiero po goltixie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Ale wy jesteście tępi jak cepy. Jestem sadownikiem, wiem ile będzie towaru. Myślicie, że jak napiszecie, że opad jest bardzo duży to ceny nagle wzrosną? Kto ma zarobić to zarobi. A reszta ma zrezygnować z rolnictwa! Bo jak patrzę, to 90% OSÓB NIE MA POJĘCIA O sadownictwie! Nastały takie czasy, że trzeba mieć coś w głowie żeby prowadzić gospodarstwo. Ten rok pokaże, kto pojedzie dalej, a kto będzie płakać że unia dała, obiecywała, a kredyty trzeba spłacać, mimo tego że 60 % dała od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Ale wy jesteście tępi jak cepy. Jestem sadownikiem, wiem ile będzie towaru. Myślicie, że jak napiszecie, że opad jest bardzo duży to ceny nagle wzrosną? Kto ma zarobić to zarobi. A reszta ma zrezygnować z rolnictwa! Bo jak patrzę, to 90% OSÓB NIE MA POJĘCIA O sadownictwie! Nastały takie czasy, że trzeba mieć coś w głowie żeby prowadzić gospodarstwo. Ten rok pokaże, kto pojedzie dalej, a kto będzie płakać że unia dała, obiecywała, a kredyty trzeba spłacać, mimo tego że 60 % dała od siebie.

Ja tylko pisze jaki był u mnie opad a to czy zarobię czy nie zarobię to już inna kwestia. Rynek zweryfikuje. Nastały kolego takie czasy ze jeśli masz coś w głowie to nie pchasz się w sadownictwo, jest dużo innych tematów na których łatwiej zarobić pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Ale wy jesteście tępi jak cepy. Jestem sadownikiem, wiem ile będzie towaru. Myślicie, że jak napiszecie, że opad jest bardzo duży to ceny nagle wzrosną? Kto ma zarobić to zarobi. A reszta ma zrezygnować z rolnictwa! Bo jak patrzę, to 90% OSÓB NIE MA POJĘCIA O sadownictwie! Nastały takie czasy, że trzeba mieć coś w głowie żeby prowadzić gospodarstwo. Ten rok pokaże, kto pojedzie dalej, a kto będzie płakać że unia dała, obiecywała, a kredyty trzeba spłacać, mimo tego że 60 % dała od siebie.

Problem w tym że ja już od kilku lat słyszę o tym że ten rok pokaze kto pojedzie dalej.i od lat słyszę że W tym roku to połowa odpadnie A tu pyk...większość dosadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość byznesmen
1 hour ago, Guest Sadownik said:

Ale wy jesteście tępi jak cepy. Jestem sadownikiem, wiem ile będzie towaru. Myślicie, że jak napiszecie, że opad jest bardzo duży to ceny nagle wzrosną? Kto ma zarobić to zarobi. A reszta ma zrezygnować z rolnictwa! Bo jak patrzę, to 90% OSÓB NIE MA POJĘCIA O sadownictwie! Nastały takie czasy, że trzeba mieć coś w głowie żeby prowadzić gospodarstwo. Ten rok pokaże, kto pojedzie dalej, a kto będzie płakać że unia dała, obiecywała, a kredyty trzeba spłacać, mimo tego że 60 % dała od siebie.

ty to dopiero jestes cep, wez zobacz jaki jest tytul tego watku a potem swoje flustracje wylewaj zakompleksiony byznesmenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioter
9 godzin temu, Gość Dron napisał:

Problem w tym że ja już od kilku lat słyszę o tym że ten rok pokaze kto pojedzie dalej.i od lat słyszę że W tym roku to połowa odpadnie A tu pyk...większość dosadza

U mnie mysle ze około 20proc, gospodarzy odpuścili, psiknie bo psiknie co nie co aby na przemysł, ale chyba mszyca nie da dobić do końca sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
11 godzin temu, Gość Dron napisał:

Problem w tym że ja już od kilku lat słyszę o tym że ten rok pokaze kto pojedzie dalej.i od lat słyszę że W tym roku to połowa odpadnie A tu pyk...większość dosadza

Bo sadzenie to nasze hobby

A sadownictwo to miłość i pasja

Nie musimy zarabiać

Pyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość sampion
20 godzin temu, Gość Glosterek napisał:

I jak tam opad? Sporo leży pod drzewami, trzeba zbierać. Tylko schampion sie trzyma jak głupi i trzeba bedzie przeciac

Co to schampion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...