Skocz do zawartości

Kapusta Włoska


Gość sieradz

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za pytanie,zostawił ktoś z was włoską w polu? Ja zostawiłam parę arów,mało było śniegu,część całkowicie przemarzło,część włoskiej ma zielone liście,czy ona się odrodzi,czy też nie?

Do -10 nic jej nie bedzie, ale bylo wiecej wiec w srodku bedzie nadziana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, Jakie jest optymalne zagęszczenie na hektar kapusty włoskiej na przechowanie, tak aby można było uzyskać główki o masie 2-2.5kg, odmiany to Wiratoba i Wirosa

 

Interesuje mnie tez termin sadzenia, czy 20czerwiec to nie zbyt późno żeby kapustę wyciąć w listopadzie do chłodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zagęszczenie ok. 25-28 tysięcy na hektar. Wirosa ma ok. 150 dni wegetacji więc sadzenie 20 czerwca to zbyt późny termin.

Sadziles kiedys wloska? Na farm symulator? 22 tys to max, 20 czerwca bedzie, ale przy dobrym nawozeniu i podlewaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włoską to mogę Cię zasypać kolego. Pisał, że chce główki po 2-2,5kg więc po cholerę tak rzadko sadzić?

 

A sadząc 20 czerwca i pędząc ją nawozami i wodą to ciekawe kiedy dostanie handlową główkę, bo liścia dostanie na pewno. A po drugie do chłodni najlepiej ją zbierać przed większymi mrozami więc nie w każdym roku uda się kapustę trzymać w polu do końca listopada.

 

Oczywiście mówię o produkcji dobrego towaru bo jeden wsadzi 20 czerwca i wytnie marketówkę 1-1,5kg i też będzie zadowolony, że udało się po ziemniakach jeszcze na "poplonie" zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Tam wyżej pisaliście o tym ze 20czerwiec to za późno, a ja na stronie gdzie sprzedaje się nasiona natrafiłem na podpunkt pod nasionami Wirosy :

- możliwość uprawy na zbiory zimowe z nasadzeń ok. 15 lipca.

O co tu chodzi? zbiory zimowe to zimą prosto z pola? Ma 135 dni wege także na 1 grudnia powinna dorosnąć i z nasadzeń 15 lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...