Skocz do zawartości

Obieraczkę do cebuli Spomasz Nakło


Gość Rolnik z łódzkiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Cebularzy użytkuje Obieraczkę do cebuli Spomasz Nakło ? Czy warto zainwestować w taką maszynę ? Pozdrawiam

Znam to urządzenie. Kilku moich klientów posiada i używa. Jest to tak zwana ocieraczka. Nie ma tam mowy o obieraniu maszynowym. Maszyna za pomocą elementów ściernych ociera delikatnie łuskę z cebuli. Proces odbywa się w obecności znaczących ilości wody. 

Cebula po wysypaniu z maszyny wygląda fatalnie i wymaga obrania ręcznego. Po ręcznym obcięciu biegunów i zdjęciu poszarpanej warstwy cebula wygląda ładnie i czysto. Odpad na niskim poziomie. 

Plusy:

- Bardzo tanie urządzenie.

- Nie wymaga żadnych specjalistycznych dostosowań lokalu.

- Zużywa niewiele energii i wody.

- Ociera każdy kaliber. Nawet mieszane kalibry.

- Zajmuje niewiele miejsca.

- Prosta obsługa. Nie wymaga szkoleń personelu.

 

Minusy:

- Niska wydajność pojedynczej maszyny. Brak możliwości zbudowania linii kilku maszyn.

- W pełni ręczna obsługa

- Wymaga częstych czynności czyszczących.

- Obiera na mokro co powoduje sinienie cebuli i jej nieprzydatność do magazynowania.

- Cebula po maszynie wymaga pełnego ręcznego obrania.

 

Jest to ciekawe i tanie urządzenie. Polecić mogę każdemu kto obiera i dostarcza cebulę do przetworzenia natychmiast po obraniu. Jeżeli od obrania do dalszej obróbki mija wiele godzin to ocieraczka się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CEBULKA

Znam to urządzenie. Kilku moich klientów posiada i używa. Jest to tak zwana ocieraczka. Nie ma tam mowy o obieraniu maszynowym. Maszyna za pomocą elementów ściernych ociera delikatnie łuskę z cebuli. Proces odbywa się w obecności znaczących ilości wody. 

Cebula po wysypaniu z maszyny wygląda fatalnie i wymaga obrania ręcznego. Po ręcznym obcięciu biegunów i zdjęciu poszarpanej warstwy cebula wygląda ładnie i czysto. Odpad na niskim poziomie. 

Plusy:

- Bardzo tanie urządzenie.

- Nie wymaga żadnych specjalistycznych dostosowań lokalu.

- Zużywa niewiele energii i wody.

- Ociera każdy kaliber. Nawet mieszane kalibry.

- Zajmuje niewiele miejsca.

- Prosta obsługa. Nie wymaga szkoleń personelu.

 

Minusy:

- Niska wydajność pojedynczej maszyny. Brak możliwości zbudowania linii kilku maszyn.

- W pełni ręczna obsługa

- Wymaga częstych czynności czyszczących.

- Obiera na mokro co powoduje sinienie cebuli i jej nieprzydatność do magazynowania.

- Cebula po maszynie wymaga pełnego ręcznego obrania.

 

Jest to ciekawe i tanie urządzenie. Polecić mogę każdemu kto obiera i dostarcza cebulę do przetworzenia natychmiast po obraniu. Jeżeli od obrania do dalszej obróbki mija wiele godzin to ocieraczka się nie sprawdzi.

Ja osobiście mama tatą obieraczkę i z niej korzystałam nie tylko do cebuli ale także do obierania ziemniaków i byłam zadowolona obecnie kupiłam większą a tamtą mam do sprzedania , mam je 3 jedną nówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z łódzkiego

Ja osobiście mama tatą obieraczkę i z niej korzystałam nie tylko do cebuli ale także do obierania ziemniaków i byłam zadowolona obecnie kupiłam większą a tamtą mam do sprzedania , mam je 3 jedną nówkę

Jestem zainteresowany zakupem. Mogę prosić jakiś namiar ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...