Skocz do zawartości

ceny ziemniaka - notowania


Gość poinformowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominik

Dobrze powiedziane!To samo ciągle powtarzam. Brawo Ty! :)

 

Ale to forum zeszło na psy. Jedni podszywaja się pod drugich i na odwrót. Jedni i drudzy podjudzaja. Ale żeby to co jedni i drudzy mówią miało jakieś potwierdZenie to nikt nie jest takims czymś się wykazać. Handlarzyki i producenci mają kredyty więc jednym zależy by coś urwać drugim by było jak najwyżej. Jedni i drudzy tak naprawdę bez siebie nawzajem nie istnieją. A fakt faktem jedni i drudzy choć bardziej producenci są wymanewrowani przez ukochaną UE Arimr sterowany przez Niemców rozdał pieniądze z UE, rolnik ucieszony bo miał się rozwijać więc żeby przyspieszyć projekt wziął kredyt na sprzęty A że na projekcie można było parę rzeczy kupić zbudować więc kredytów ma parę a jak miał parę projektów w różnych latach tak kredyty się ciągną, a bez UE te sprzęty kupilby za 60-80 % więc skoro UE oddaje 50 procent no ale kredytów za darmo nie dają więc sprawę sumując taniej nie wyszło. Bez UE nie każdy gospodarz by inwestowal a tak dają no to przecież trza brać A teraz trzeba płacić. Problemem nie sa giełdy ze jest po tyle czy po tyle bo rynek opanowały w dużej części sieci a one choć drogo sprzedają drogo nie kupują, więc problem leży w tym ze rynkiem steruja niepolskie sieci i niemyslace grupy producenckie których fenomenu niskich cen i tworzenia tysięcy kosztów nigdy niezrozumiem.

Wszystko się zgadza, UE rzuci ochłap w postaci dopłat na otarcie łez, dofinansowania do sprzętu który nie jest wart nawet połowy swojej ceny, ale w ten sposób chronią własną produkcję.

UE to z definicji strefa wolnego handlu ale nie dla Polski w której "problemem" jest nie bakterioza ale bakteria która może ją wywołać, a to nie to samo. Kolejnym problemem są tzw. chytrzejsi producenci którzy za wszelką cenę chcą sprzedać towar i obniżają cenę, dlatego warto się dogadać i ustalić cenę minimalną tak by nie słuchać bzdur na temat promocyjnych zakupów przez kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

tak jest chłopaki ja wyczułem temat i nie sadziłem ziemniaków do... cebuli i kapusty tez ... a nie kase

Edytowane przez IGRiT
usunięto wulgaryzmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dziwne Panowie ze po tych waszych podwyżkach producenci sami zaczęli dzwonić wczoraj dziś co fakt faktem do tej pory to ja szukałem. A Ci co dzwonia to jakoś niewiedza o tych podwyżkach bo sami oferują po 0.30 groszy i wiadomo że jjak ktoś sam dzwoni to coś można potargowac. I standardowy tekst trzeba by wziąć bo trochę wadza. . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek

Panowie wystawiłem ziemniaka i w ciągu niecałych dwóch dni mialem 15 telefonów od handlarzy więc ja niewiem kto tu za kim dzwoni :D oczywiście każdy zgodnie chce kupic ode mnie po 3zł maks 4.5zł, a ostatni Pan jak dzwonil to mowil że mi może dać 4zł bo na giełdzie są po 5zł to sie zastanawiam dlaczego na tą gielde nie pojedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Endriu

Panowie wystawiłem ziemniaka i w ciągu niecałych dwóch dni mialem 15 telefonów od handlarzy więc ja niewiem kto tu za kim dzwoni :D oczywiście każdy zgodnie chce kupic ode mnie po 3zł maks 4.5zł, a ostatni Pan jak dzwonil to mowil że mi może dać 4zł bo na giełdzie są po 5zł to sie zastanawiam dlaczego na tą gielde nie pojedzie :D

Dokładnie, brawo Ty :D zaobserwowałem to samo, miałem sporo telefonów i każdy tłumaczył ile to może kupić. Pytanie brzmi dlaczego nie jedzie na giełde i nie kupuje skoro tyle ma towaru.

Ja poniżej 0,50zł/kg nie sprzedaję, biorąc pod uwagę koszty produkcji to i tak nie jest mało a zwłaszcza, że zainteresowanie ziemniakami jest duże i do tego w europie już brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jasiek

Dokładnie, brawo Ty :D zaobserwowałem to samo, miałem sporo telefonów i każdy tłumaczył ile to może kupić. Pytanie brzmi dlaczego nie jedzie na giełde i nie kupuje skoro tyle ma towaru.

Ja poniżej 0,50zł/kg nie sprzedaję, biorąc pod uwagę koszty produkcji to i tak nie jest mało a zwłaszcza, że zainteresowanie ziemniakami jest duże i do tego w europie już brakuje.

ja też oczekuje na wyzsza cenę bo w takim przypadku przy cenie 3- 4zł to lepiej wyjde jak bydłu na przemiał rzucę bo się przynajmniej nie orobie a krowy wybrzydzały nie będą :D tym bardziej że mleko idzie w górę coraz bardziej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

nie wiem o co chodzi niby drożeją a kartofla po 4 -5 nawet 3 zł za 15 jest w ogłaszanych do oporu w okolicy kozienic pozostawały w polu zresztą tak jak inne warzywa cebula kapusta itd. niema sensu zbierać za darmo ruski nie bierze handlarze przywożą z pod sieradza za grosze ładny ziemniak całkowita klapa. górnik nauczyciel nawet durny gliniarz umie się upomnieć o swoje a tu nic, zakłady przetwórnie czarne na białym zmowa cenowa[ np.cebula obierana 5,5 gr chamstwo] biała kapusta 10 gr nawet niema komu podać a w markecie 1,50 kg. gdzie ten zasrany pis to jest dobrze żywcem nas wykończa  nie będzie za co dziecku kupić prezentu na świenta bo to zasrane 500/trzeba wydać na nawozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Wyobraźcie sobie, że o głoszenia o sprzedaży ziemniaka podawane są w większości przez tych samych co kupują tylko o znacznie niższej cenie niż ma to miejsce w rzeczywistości!!! Zadzwoniłem w kilka miejsc zarówno na kupno jak i na sprzedaż, dzwoniłem z dwóch różnych telefonów i w dwóch przypadkach rozponałem ten sam głos zarówno z ogłoszenia o sprzedaży po śmiesznie niskiej cenie oraz ogłoszeniu o kupnie. To jest skandal/zmowa, nie pracujmy za darmo i ustalmy cenę minimalną. Nie dajmy się oszukiwać, można osiągnąć cenę znacznie wyższą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Wy sprzedajecie ziemniaka po tak marnych cena nie ustalajcie ceny min tylko wstrzymajcie się ze sprzedadzą na miesiąc cena sama się zrobi a później delikatnie zacząć sprzedawać po ograniczonej ilości i sami zamoeszczajcie ogłoszenia ze np kupicie ziemniaki po 60gr z biegiem czasu zwiększając cenę .a dopuki nie zmienić je nastawienia i będziecie się nadal chcieli szybko wzbogacić bo nasadzicie po nascie hektarów to samo sobie jesescie winni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Po co Wy sprzedajecie ziemniaka po tak marnych cena nie ustalajcie ceny min tylko wstrzymajcie się ze sprzedadzą na miesiąc cena sama się zrobi a później delikatnie zacząć sprzedawać po ograniczonej ilości i sami zamoeszczajcie ogłoszenia ze np kupicie ziemniaki po 60gr z biegiem czasu zwiększając cenę .a dopuki nie zmienić je nastawienia i będziecie się nadal chcieli szybko wzbogacić bo nasadzicie po nascie hektarów to samo sobie jesescie winni

Tylko, że nie ma nadprodukcji a jest jedynie propaganda o wielkich ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować propagandę jakość trzeba skoro wiecie że nie ma nadprodukcji to wstrzymać sprzedaż handlarzyki i hurtownie muszą szanować rolników ale rolnicy tez na wzajem muszą siebie szanować po co uprawiać coś poniżej kosztów a tym bardziej to sprzedawać bez sensu.Czas wszystko zawsze pokaże i cena będzie godną gdy rolnik rolnika będzie szanował a nie jeden przed drugim rozdawał za grosze brak szacunku do drugiego a tym bardziej do siebie tyrac na to żeby handlarzyki się bogacili .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł

I w notowaniach w poludnie podaja cene30-70gr gdzie jest ta cena70.ja też bym chcial jak najwięcej za swoją pracę.prawda jest taka zemsrkety zniszczyly rodzima produkcje.nawet ludzie ze wsi robia tam zakupy.porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...