Skocz do zawartości

ceny ziemniaka - notowania


Gość poinformowany

Rekomendowane odpowiedzi

CO WY PITOLICIE GDZIE ZIEMNIAKI ZDROŻAŁY JAKIE 45 GR GDZIE TO SPRZEDAC NA GIEŁDZIE WE WROCKU KATOWICACH CZY KALISZU JEDZ JEDEN Z  DRUGIM RUSZCIE TYŁKI Z DOMU KAZDY MĄDRY  CZŁOWIEKU DAJ NAMIARY JA CHETNIE SPRZEDAM ZIEMNIAKI PO TE 45 GR

Przede wszystkim nie drzyj japy, a tak poza tym to giełdy są dla leszczy i handlarzyków, dam ci namiary a ty puścisz po 3 zł i spierdzielisz wszystkim cenę, nie ma głupich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

50 gr wskakuje telefan czerwony!! oczywiście dodam żę za towar extra a nie denar kopany anną!!!A na gieldzie wszyscy wiedzą co jest jakby załadował tira to przy rozładunku by płakał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz tir

Skąd wyście się urwali. Ja handluje kazdemu z was jeatem w stanie przywieźć ziemniaki czerwone 0.37 gr żółty 0.30. Kaliber 5 plus. Bez żadnych dziur parchow drutowcow gronkowcow itd. Zaznaczam że jeszcze coś na tym zarabiam. Także sami obliczcie po ile można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam wyżej wymienioną cenę, ale jakość musi być na wysokim poziomie, a towar kopany anką po deszczach gdzie ziemniak na ciężkich ziemiach leżał i gnił we wodzie przez 1,5 miesiąca do wysokiej jakości się nie zalicza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Słuchajcie prawda jest taka, że faktycznie cena ziemniaka w skupie oczywiście pisze o popularnych odmianach żółtych jestem z rejonu mazowieckiego to 20gr za kilogram ta cena utrzyma sie tak długo jak będzie można handlować ziemniakiem z kopców... wstawiam na duże hurtownie jak i jedna z sieci dyskontów, ale głównie warzywa. Ziemniaka uprawiam na areale 30 ha. Problem nie leży w nadprodukcji w jakości, bo wymagania się nie zmieniły. Standardowo zostało krzyknięte, że ziemniaka jest dużo i cena nie może się odbić, ponieważ ja widzę że popyt jest ten sam, jedynie potrafi ktoś wpaść aby pakować w mniejsze opakowania ale przy tej cenie trzeba być idiotą żeby to robić . Największym problemem są ludzie którzy robią coś z wyskoku nagle jak to po diable. Głównie sprzedaje ziemniak po 4,5 za worek dostarczam własnym transportem zostaną mi jakieś psie pieniądze. Ale do czego zmierzam zauważyłem ze głównym problemem stają sie grupy producentów te które walczą aby zostały uznane jak każdy wie jednym z warunków jest wykazanie sprzedaży i prosze mi wierzyc ze potrafia sprzedawac myta marchew z dowozem po 35 gr za kilogram a ziemniaka i to jest ciekawe naprawde pieknej jakosci 15 gr za kilogram dlatego do lutego nie liczcie na jaka kolwiek poprawe ceny. Pozdrawiam wszystkich ciężko pracujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vfresh

Oj te grupy to się zgadzam. Jest jedna taka grupa która swoim odbiorcom tirowym powchodzila na restaurację, mniejsze Sieci sklepów itd czyli doszli im pracownicy do tej działalności do tego magazyn. Czyli za magazyn płacą czy jak kto woli punkt dystrybucyjny płacą 5000 netto, 6 pracowników liczmy koszt każdego 3500 zl. 4 auta w leasing koszt każde po 2000 zl. I tym swoim Starym klientom ^przykladowo^ oferuja marchew 0.50 netto A na sklepy sami woza po 0.55.A jeszcze trzeba przywieźć towar z produkcji na magazyn odległość jakieś 80 km. I tak stojąc z boku niewiem jaki to ma sens czy ktoś i nich liczy jakieś koszty czy poprostu tyle Unia dala na grupę ze nie muszą patrzeć na koszty. Czy wkoncu się wypukaja z kasy i zaczną myśleć że lepiej w domu sprzedać bez tysięcy kosztów. Sytuacja ma miejsce w podkarpackim i lubelskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Ludzie zastanówcie się, pomyślcie logicznie. Kupujący sami dzwonią mówiąc, że na Sieradzu moga kupić po 0,35-0,38 żółtego, to skoro może kupić to dlaczego dzwoni i jest skłonny zapłacić więcej? Odpowiem, bo już w tej cenie nie może kupić i szuka jedynie naiwniaków wciskając starą śpiewkę i chcąc najzwyczajniej w świecie jak najwięcej zarobić.  Obecnie realna cena to 0,50zł/kg za żółtego a za czerwonego kilka groszy więcej. Towar musi być oczywiście ładnie przebrany i odsortowany Pozdrawiam myślących i nie dających się naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień była trudna i normalność nie ma tu znaczenia, wiele warzyw jest jeszcze na polu.

Ostatnio sprzedawałem tira ziemniaków po 0,42 zł+VAT czyli ponad 0,45 zł za kilogram. Sprzedałem bo musiałem, ale cena pnie się w górę i dlatego  reszty narazie nie sprzedaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kupce gołodupce

jak następny rok poprawi to nawet anny sobie nikt nie kupi a te wasze za***iste  grimme to będą stały nie u chłopów tylko komorników więcej sadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 5 zl nieakutualne A na igricie w tym tyg można było się obkupic za

3.5-4 zl.

W ostatnim czasie na igricie więcej jest kupujących niż sprzedających i nie wierzę, że można obkupić się w tej cenie skoro od dawna cena jest już wyższa chyba, że ludziska lubią oddawać za darmo pyry to niech oddają. Fakt jest taki, że u nas cena rośnie ale trzeba uważać na nieuczciwych kupujących którzy chcieli by się szybko dorobić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...