Skocz do zawartości

Cena wiśni


Gość spek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert
52 minuty temu, Gość Marek napisał:

No proszę Pana, jak za 25zl netto za godzinkę nie chcą robić, co daje 250 dniowki, za 5 dni pracy to 1250zl czyli 5000 miesięcznie na rękę netto, w pracy fizycznej, nie wymagającej myślenia to już po kopie i papa. Za 5000 netto to trzeba mieć zazwyczaj wyższe wykształcenie, trochę głowy i pomyslenia.

U nas jest 13-14zl/h Warka i wszyscy zadowoleni. Oczywiście Ukraina. I nie uważam żeby to był wyzysk. 2500 na rękę przy tym samymym liczeniu co wyżej. Oczywiście zwykle jest to w okolicach 3500-4000 bo więcej godzin i sobota. Mieszkanie darmo, 1000zl, woda, prąd, gaz darmo, koleje 500, kartoszki daj, biedronka podrzuć. Nie mówiąc już o ubezpieczeniach itp.

Wszystko daj i darmo. A walic to.

Czemu nikt nie chce do Niemca jechać z ukr? Bo trzeba zapier. i nie ma nic za darmo, za wszystko trzeba płacić. 

A na koniec pracownikowi zostaje więcej niż właścicielowi

 

I doprowadzili do tego polscy sadownicy byle zdobyć pracownika zamiast policzyć czy jest sens go zatrudnić

 

Brawo my

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 214
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Godzinę temu, Gość Marek napisał:

No proszę Pana, jak za 25zl netto za godzinkę nie chcą robić, co daje 250 dniowki, za 5 dni pracy to 1250zl czyli 5000 miesięcznie na rękę netto, w pracy fizycznej, nie wymagającej myślenia to już po kopie i papa. Za 5000 netto to trzeba mieć zazwyczaj wyższe wykształcenie, trochę głowy i pomyslenia.

U nas jest 13-14zl/h Warka i wszyscy zadowoleni. Oczywiście Ukraina. I nie uważam żeby to był wyzysk. 2500 na rękę przy tym samymym liczeniu co wyżej. Oczywiście zwykle jest to w okolicach 3500-4000 bo więcej godzin i sobota. Mieszkanie darmo, 1000zl, woda, prąd, gaz darmo, koleje 500, kartoszki daj, biedronka podrzuć. Nie mówiąc już o ubezpieczeniach itp.

Wszystko daj i darmo. A walic to.

Czemu nikt nie chce do Niemca jechać z ukr? Bo trzeba zapier. i nie ma nic za darmo, za wszystko trzeba płacić. 

Doskonale to rozumiem .masz rację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista
1 godzinę temu, Gość Marek napisał:

No proszę Pana, jak za 25zl netto za godzinkę nie chcą robić, co daje 250 dniowki, za 5 dni pracy to 1250zl czyli 5000 miesięcznie na rękę netto, w pracy fizycznej, nie wymagającej myślenia to już po kopie i papa. Za 5000 netto to trzeba mieć zazwyczaj wyższe wykształcenie, trochę głowy i pomyslenia.

U nas jest 13-14zl/h Warka i wszyscy zadowoleni. Oczywiście Ukraina. I nie uważam żeby to był wyzysk. 2500 na rękę przy tym samymym liczeniu co wyżej. Oczywiście zwykle jest to w okolicach 3500-4000 bo więcej godzin i sobota. Mieszkanie darmo, 1000zl, woda, prąd, gaz darmo, koleje 500, kartoszki daj, biedronka podrzuć. Nie mówiąc już o ubezpieczeniach itp.

Wszystko daj i darmo. A walic to.

Czemu nikt nie chce do Niemca jechać z ukr? Bo trzeba zapier. i nie ma nic za darmo, za wszystko trzeba płacić. 

Marek nie pie..dol głupot.Za 13-14 to nikt nie będzie nawet rozmawiać z tobą.Na wiśnie mówią 0,80 od kila,a realnie po 1,30 dają i nie mogą znaleźć. 20 zł z pocałowaniem w rękę będziesz prosił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
Godzinę temu, Gość Realista napisał:

Marek nie pie..dol głupot.Za 13-14 to nikt nie będzie nawet rozmawiać z tobą.Na wiśnie mówią 0,80 od kila,a realnie po 1,30 dają i nie mogą znaleźć. 20 zł z pocałowaniem w rękę będziesz prosił 

Co ty człowieku piszesz za głupoty. Sochaczew płaci 2.50 zł za lubianke od wiśni bez wyżywienia (sam tyle płacę). Nigdzie nie słyszałem wyższej stawki. A stawki za godzinę to 14 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

W naszym rejonie nie słychać żeby było więcej niż 14zl. Jeszcze w wielu miejscach jest 13, nawet na hotelach. I tak, to nasza wina. To, że musimy płacić kierowcy 100 czy 200 od głowy to też tylko i wyłącznie wina sadownika. A zaczelo sie w 2018 jak nie było ludzi do rwania jabłek. Sami sobie dokrecamy śrubę.

A do Niemczech nie chcą jechać bo im się to zwyczajnie nie opłaca. 7 jurkow za godzinę ale jak wszystko podlicza to zostanie 3.5, 4 więc za tych kilka zł roznicy pierdziela, nie będą tyrac. Tak tyrac, bo u nas jest praca, a tam tyranie. Jeździłem, nie wstydzę się tego. Myślcie ludzie bo Ukrainiec jak dacie palca to nie dość że rękę, to całego zje. I nawet nie podziekuje tylko jeszcze zwzyzywa jak się coś nie spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość centuś
13 godzin temu, Gość Sadownik napisał:

Co ty człowieku piszesz za głupoty. Sochaczew płaci 2.50 zł za lubianke od wiśni bez wyżywienia (sam tyle płacę). Nigdzie nie słyszałem wyższej stawki. A stawki za godzinę to 14 zł.

Za 13,14 zł to oni są tylko obecni na polu bo praca tego nazwać nie można

I bez bzdetow ile to narobią za 13 zł

Po co 2 niewydajnych bo upracowników jak jeden za 20 zrobi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Warki dużo plantacji wiśni jeszcze nie ruszają w ogóle bo brak rąk do pracy nie ma ludzi do zbioru A jak są to nie opłaca się tego rwać.Mysle że dużo zostanie na drzewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matematyka

Jak  ma zarobić tylko ten co zbiera to nie rwać

Najpierw musi zostać pracodawcy by podejść do

Ale w naszym chorym pisowskim kraju najpierw się zbiera a potem zgrzyta zębami ,że zarobił tylko pracownik

 

Tak się nie da

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prorok

Otrzasarki juz ruszyły czyli zakladam ze ten tydzien i moze do polowy przyszlego tygodnia bedzie wiśnia a pozniej zostaną geniusze co recznie rwią oczywiście bez rąk do pracy towar zasuszony to nie wiem czy to sie nawet na Pw bedzie nadawało no ale każdy orze jak może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator
7 godzin temu, Gość Ggg napisał:

Okolice Warki dużo plantacji wiśni jeszcze nie ruszają w ogóle bo brak rąk do pracy nie ma ludzi do zbioru A jak są to nie opłaca się tego rwać.Mysle że dużo zostanie na drzewie. 

To są na tej Warce niewolnicy po 13-14 na godzinę czy nie ma? Bo widzę, że biznesmeny same już się gubią w zeznaniach. Nie liczcie hotelu w którym musita po 50 od łba na dzień dobry zostawić,przywieźć i odwieźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator
7 godzin temu, Gość Ggg napisał:

Okolice Warki dużo plantacji wiśni jeszcze nie ruszają w ogóle bo brak rąk do pracy nie ma ludzi do zbioru A jak są to nie opłaca się tego rwać.Mysle że dużo zostanie na drzewie. 

To są na tej Warce niewolnicy za 13-14 czy nie ma? Bo już się biznesmeny same gubita w zeznaniach.  Proszę nie wliczać hotelu w którym dzień dobry trzeba zostawić po 50 od łba,15 na godzinę, przywieźć odwieźć co przy  8 godzinach daje sporo ponad 20 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ***** ***

a ja ostatni sezon bawie sie z wiśnią,sadze truskawke wychoduje ja na deser klient zawsze bedzie nie bedą robili ze mnie barana ludzi musze wynajac czy do wisni czy truskawki ,sasiad ma ładna truskawke nawadniana ukraina rwie ok 200 łubianek dziennie dniowka im wychodzi ok 400pln i sami sie proszą o robote a za  deser co roku za łubianke bierze 12-15zl tylko ma do pilnowaną a ja daje 1pln od rwania wisni i patrza sie na mnie jak na idiote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość MiszLL

U mnie okolica Grójca wiśnia idzie pod piłę. Jeszcze dwa tygodnie rwania i Husqvarna będzie miała co robić.

Juz nie mogę się doczekać.

P.S. Na drewno juz są kupcy (do wędzenia poszukują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...