Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam
22 godziny temu, piotrek197704 napisał:

Z tego co widać to wszystko, całe to sadownictwo chyli się ku upadkowi. Nwm jak długo i kto to wytrzyma. Z reguły Ci co mają truskawki i maliny brali jakąś kasę i jabłka już nie były takie istotne. A w tym roku jest naprawdę słabo. Zobaczymy co będzie dalej....

Niestety tak jest a rozwiązanie jest proste ale jak wiadomo na proste rozwiązania chłop czasami najtrudniej ma wpaść. Zobaczcie jak wygląda handel w urodzajnym roku( gdy zbierzemy powyżej 5mln ton) a jak w słabszym(przy około 4mln), w słabszym i cena jakaś jest i nagle kupiec bardziej ludzki i nie wymyśla wymagań z kosmosu. Wystarczy żeby każdy wyrwał 25% swojego sadu a gwarantuje że jego zarobek netto wzrośnie a przy tym nakład pracy zmaleje ale jak wiadomo chłop wie lepiej bo "jest masa jest kasa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Biały murzyn z Grójca

Panowie w tym roku jabłek nie będzie bo przemarzło i parch zgnoił wiele sadów dlatego będzie cena: jabłko przemysłowe 80-1zl                  jabłko deserowe 4-5 zł                        i tego się trzymajmy nie bądźmy frajerami którzy za***rdalaja za miskę ryżu, cenmy swoją ciężką pracę i swoje zdrowie                          POZDRAWIAM SERDECZNIE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Adam napisał:

Niestety tak jest a rozwiązanie jest proste ale jak wiadomo na proste rozwiązania chłop czasami najtrudniej ma wpaść. Zobaczcie jak wygląda handel w urodzajnym roku( gdy zbierzemy powyżej 5mln ton) a jak w słabszym(przy około 4mln), w słabszym i cena jakaś jest i nagle kupiec bardziej ludzki i nie wymyśla wymagań z kosmosu. Wystarczy żeby każdy wyrwał 25% swojego sadu a gwarantuje że jego zarobek netto wzrośnie a przy tym nakład pracy zmaleje ale jak wiadomo chłop wie lepiej bo "jest masa jest kasa"

Adam każdy liczy że sąsiad wyrwie. Jedności nie było nie ma i nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obszarnik
8 godzin temu, piotrek197704 napisał:

a niby dlaczego zasrywam? Żal Ci d*pę ściska i tylko Ty byś chciał mieć wyłączność na sadownictwo? Przecież możesz iść do pracy i mi zrobić konkurencję. Jest demokracja i każdy robi co chce i zajmuje się czym chce, ale jak chcesz się wyzbywać konkurencji to daj znać sprzedam Ci te swoje 3,5 ha. w dobrej cenie jak Cię stać. Na pewno nie po 50 tysięcy za ha.

Za chwilę nawet tyle nie dostaniesz za te twoje ogródki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny murzyn z Sandomierz
6 godzin temu, Gość Biały murzyn z Grójca napisał:

Panowie w tym roku jabłek nie będzie bo przemarzło i parch zgnoił wiele sadów dlatego będzie cena: jabłko przemysłowe 80-1zl                  jabłko deserowe 4-5 zł                        i tego się trzymajmy nie bądźmy frajerami którzy za***rdalaja za miskę ryżu, cenmy swoją ciężką pracę i swoje zdrowie                          POZDRAWIAM SERDECZNIE 

O to to

Mądrego miło posłuchali poczytać

Pełna zgoda

Ten rok wreszcie jest nasz

Sława Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Roman
6 godzin temu, Gość Adam napisał:

Niestety tak jest a rozwiązanie jest proste ale jak wiadomo na proste rozwiązania chłop czasami najtrudniej ma wpaść. Zobaczcie jak wygląda handel w urodzajnym roku( gdy zbierzemy powyżej 5mln ton) a jak w słabszym(przy około 4mln), w słabszym i cena jakaś jest i nagle kupiec bardziej ludzki i nie wymyśla wymagań z kosmosu. Wystarczy żeby każdy wyrwał 25% swojego sadu a gwarantuje że jego zarobek netto wzrośnie a przy tym nakład pracy zmaleje ale jak wiadomo chłop wie lepiej bo "jest masa jest kasa"

No kurła geniusz

Weź poczytaj sobie moje posty sprzed paru lat gdy proponowałem to co piszesz

Poczytaj jak byłem wyzywany i hejtowany

Dopiero jak się zestaw na amen i na chleb zabraknie to gumofilce zaczną debatować co robić

I zawsze będzie wina unii,Tuska,rządu,ministra,agencji,grup producenckich,koncernów agrochemicznych i całej reszty

 

Tylko to gumofilce bez wyobraźni zasrały całą Polskę jabłkami i nikt z pistoletem nad nikim nie stał i nie kazał sadzić

Teraz to już temat zamknięty

Gospodarstwa do likwidacji o zmniejszenie produkcji jabłek minimum50%

Czas na ewolucję już minął....teraz tylko rewolucja a te niestety niosą ofiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gratulacje użytkowniku
2 hours ago, Guest Roman said:

No kurła geniusz

Weź poczytaj sobie moje posty sprzed paru lat gdy proponowałem to co piszesz

Poczytaj jak byłem wyzywany i hejtowany

Dopiero jak się zestaw na amen i na chleb zabraknie to gumofilce zaczną debatować co robić

I zawsze będzie wina unii,Tuska,rządu,ministra,agencji,grup producenckich,koncernów agrochemicznych i całej reszty

 

Tylko to gumofilce bez wyobraźni zasrały całą Polskę jabłkami i nikt z pistoletem nad nikim nie stał i nie kazał sadzić

Teraz to już temat zamknięty

Gospodarstwa do likwidacji o zmniejszenie produkcji jabłek minimum50%

Czas na ewolucję już minął....teraz tylko rewolucja a te niestety niosą ofiary

 

Mamy ci nagrodę jakąś wysłać czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzybiarz
Godzinę temu, piotrek197704 napisał:

Ja? Chyba się troszeczkę mylisz.  Ja mam sad dla hobby, bo lubię ibdla zabicia czasu. Dobrze zarabiam, moja żonka też. Spokojnie 

To go nie zabijaj...na ryby się wybierz

A jabłka zostaw zawodowcom,którzy z tego żyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Piotrek z kozietuł
W dniu 28.07.2023 o 14:52, Gość Hoja napisał:

Jest wyraźne oźywienie w handlu może ceny nie wzrosły na razie ale jest zainteresowanie jabłkiem z komory

Potwierdzam zainteresowanie

Wszystko zmarzło ale nie nadążę odebrać  przerywki

Nakupie teraz kwaśnego a w szczycie zbiorów dam 30 gr i będę zarobiony

I kto jest debeściak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ciocia kiepska porada
51 minut temu, Gość Wujek dobra rada napisał:

Ładne Jablko powinno zapłacić bez problemu bo jest sadow pustych,a przede wszystkim króluje grzyb.

Płaci już od 3 lat

Bez problemu kupa kasy w czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elektryk
1 godzinę temu, Gość Ciemno gród napisał:

Przy własnym prądzie 50 tysi na komórce?

Nędza!

Ten własny prąd też pewnie był za darmo???

Dokładnie... nędza i jeszcze tym się podniecasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ceny jabłek 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...