Skocz do zawartości

Jak widzicie sadownictwo na rok 2023.


Gość Sandomierz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Piotrek w strachu
22 minutes ago, Guest Sandomierz said:

Dzień dobry. 

Chciałem zapoczątkować nowy wątek na forum.

Czy będzie to rok Piotra z Kozietuł a może nasz rok i sprzedaż za wage po 5zl?

Zapraszam do dyskusji 

Słyszałem że zboża mocno tanieją i Egipcjanie nie mogą wytrzymać bez polskich jabłek i z pieniędzy które zostaną po kupnie zboża będą kupować wszystkie polskie japka po kolei aż grupy nie nadąża szykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
Godzinę temu, Gość Sandomierz napisał:

Dzień dobry. 

Chciałem zapoczątkować nowy wątek na forum.

Czy będzie to rok Piotra z Kozietuł a może nasz rok i sprzedaż za wage po 5zl?

Zapraszam do dyskusji 

To będzie zwykły rok, jak każdy inny. Tzn.: kto ma jakieś zdanie w grupie (prezesi i koledzy), to sprzeda, zarobi, dosadzi. A reszta niech się martwi (sami nasadzili, sami niech sprzedadzą). Prawda jest taka, że cały czas można zarobić na jabłku, tylko nie dla psa kiełbasa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietuł

17,2 tys ton kupiłem na Ukrainie

Dokupilem w Turcji i Mołdawii

Przycinam 1 zł na kg

17,2 tys ton koncentratu to 120 tys ton jabłek,których nie kupiłem w Polsce

Deser praktycznie nie schodzi

 

Dalej myślicie,że to będzie wasz rok???

Kto ma galę,goldena,Red delicious +7 a najlepiej+7,5 to zarobi

Resztę wezmę po 40 może 50 gr

Pasuje???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 5 zł za wagę
2 godziny temu, Gość Sandomierz napisał:

Dzień dobry. 

Chciałem zapoczątkować nowy wątek na forum.

Czy będzie to rok Piotra z Kozietuł a może nasz rok i sprzedaż za wage po 5zl?

Zapraszam do dyskusji 

Myślę co 5 zł za wagę to rozsądna cena.To za tańsze odmiany. A Golden,Gala to 7 zł min cena będzie na wiosnę. Trzeba tylko trochę poczekać.Cierpliwi będą wynagrodzeni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

To nie będzie rok Piotrka, tylko dekada lub dwie. Polskie sadownictwo umiera, zabije  je koszty i nadprodukcja. Podążamy to samą drogą co kraje zachodnie ,lata temu. Produkcja sadownicza nieuchronnie przenosi się na wschód, bliższy czy dalszy. Trafi  się rok  na dziesięć że ktoś, coś, gdzieś zarobi, jakiś przymrozek, grad czy inne nieszczęście. Oczywiści będą pojedyncze gospodarstwa świetnie prosperujące, ale to będzie jedno na dwie, trzy wioski ( zasilane kasą z poza produkcji czysto sadowniczej, jakiś handelek, transport itp.). Resztę niestety czeka, powolna agonia. Szkoda mi tylko tych młodych, gniewnych, napompowanych tanim kredytem i unijnymi dotacjami. Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Piotrek z Kozietuł napisał:

17,2 tys ton kupiłem na Ukrainie

Dokupilem w Turcji i Mołdawii

Przycinam 1 zł na kg

17,2 tys ton koncentratu to 120 tys ton jabłek,których nie kupiłem w Polsce

Deser praktycznie nie schodzi

 

Dalej myślicie,że to będzie wasz rok???

Kto ma galę,goldena,Red delicious +7 a najlepiej+7,5 to zarobi

Resztę wezmę po 40 może 50 gr

Pasuje???

 

Szanowny Panie Piotrze czy można jeszcze zakontraktować u Pana trochę towaru na marzec? 

Proszę o szybką odpowiedź. 

Pozdrawiam Sadownik spod Sandomierskiej wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Krzysztof napisał:

To nie będzie rok Piotrka, tylko dekada lub dwie. Polskie sadownictwo umiera, zabije  je koszty i nadprodukcja. Podążamy to samą drogą co kraje zachodnie ,lata temu. Produkcja sadownicza nieuchronnie przenosi się na wschód, bliższy czy dalszy. Trafi  się rok  na dziesięć że ktoś, coś, gdzieś zarobi, jakiś przymrozek, grad czy inne nieszczęście. Oczywiści będą pojedyncze gospodarstwa świetnie prosperujące, ale to będzie jedno na dwie, trzy wioski ( zasilane kasą z poza produkcji czysto sadowniczej, jakiś handelek, transport itp.). Resztę niestety czeka, powolna agonia. Szkoda mi tylko tych młodych, gniewnych, napompowanych tanim kredytem i unijnymi dotacjami. Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt.

 

Myślę że nie będzie to trwało aż tak długo.ludzie trochę inaczej zaczynają myśleć.nie liczy się ojcowizna tylko zysk wśród ludzi młodych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość uczeń proroka
2 godziny temu, Gość Krzysztof napisał:

To nie będzie rok Piotrka, tylko dekada lub dwie. Polskie sadownictwo umiera, zabije  je koszty i nadprodukcja. Podążamy to samą drogą co kraje zachodnie ,lata temu. Produkcja sadownicza nieuchronnie przenosi się na wschód, bliższy czy dalszy. Trafi  się rok  na dziesięć że ktoś, coś, gdzieś zarobi, jakiś przymrozek, grad czy inne nieszczęście. Oczywiści będą pojedyncze gospodarstwa świetnie prosperujące, ale to będzie jedno na dwie, trzy wioski ( zasilane kasą z poza produkcji czysto sadowniczej, jakiś handelek, transport itp.). Resztę niestety czeka, powolna agonia. Szkoda mi tylko tych młodych, gniewnych, napompowanych tanim kredytem i unijnymi dotacjami. Pozdrawiam i życzę zdrowych i spokojnych świąt.

 

Mój mistrz pisał o tym parę lat temu

Brawo ty

Jeden więcej kumaty

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietuł
Godzinę temu, Gość Adam napisał:

Szanowny Panie Piotrze czy można jeszcze zakontraktować u Pana trochę towaru na marzec? 

Proszę o szybką odpowiedź. 

Pozdrawiam Sadownik spod Sandomierskiej wsi.

Można

po 40 gr

Pasi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Gość Olek napisał:

Myślę że nie będzie to trwało aż tak długo.ludzie trochę inaczej zaczynają myśleć.nie liczy się ojcowizna tylko zysk wśród ludzi młodych.

No to źle myślisz

Chłop padnie na pysk ale pozbiera bo nic nie może się zmarnować

Przepłaci Ukraińca byle zebrać bo ziemia się zakwasi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dokladanie co rok

Sa zawodnicy ktorzy podpisali jakies kontrakty na 10 czy 15 lat z cena minimalna 35gr a wy gadacie ze sadownictwo upadnie... jeszcze bedziemy pobijac rekordy w produkcji az dojdzie do tego ze bedzie do rowu trzeba sypac i wtedy sie mozemy opamietamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dokladanie co rok
1 hour ago, Guest Olek said:

Myślę że nie będzie to trwało aż tak długo.ludzie trochę inaczej zaczynają myśleć.nie liczy się ojcowizna tylko zysk wśród ludzi młodych.

Niestety ale zaczynam zauwazac ze wiek tu nie ma znaczenia, znam takich ktorzy chca brac mlodego rolnika i kupowac ciagniki czy opryskiwacze..

a tym starszym to sie nie dziwie ze im sie juz za bardzo nie chce myslec, zmieniac cos, oni nie maja po co tego robic, najwyzej sprzedadza wszystko w czorta jak bedzie potrzebny hajs i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mściwój
2 godziny temu, Gość kelo napisał:

No to źle myślisz

Chłop padnie na pysk ale pozbiera bo nic nie może się zmarnować

Przepłaci Ukraińca byle zebrać bo ziemia się zakwasi

 

E tam, coraz więcej towaru zostaje w sadzie, w tym roku na pewno kilkaset tys ton zostało w polu i kilkadziesiąt baniek więcej Piotrusiowi przeszło koło nosa, starzy się wykańczają a to roboty a to od nowotworów i innych chorób 21 wieku a młodzi mają to w 4 literach i idą do miasta albo za granice wyjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietuł
8 godzin temu, Gość Mściwój napisał:

E tam, coraz więcej towaru zostaje w sadzie, w tym roku na pewno kilkaset tys ton zostało w polu i kilkadziesiąt baniek więcej Piotrusiowi przeszło koło nosa, starzy się wykańczają a to roboty a to od nowotworów i innych chorób 21 wieku a młodzi mają to w 4 literach i idą do miasta albo za granice wyjeżdżają.

Nic nie przeszło

Kupiłem taniej na Ukrainie

To wasz problem,że zostaje wam w sadach

Mnie koncentratu nie brakuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alvin z Grojca
1 godzinę temu, Gość Piotrek z Kozietuł napisał:

Nic nie przeszło

Kupiłem taniej na Ukrainie

To wasz problem,że zostaje wam w sadach

Mnie koncentratu nie brakuje

 

 

Mam Piotrek koncentratu 4 cysterki. Jesteś zainteresowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć rusza nowy prow. Znajomy mówił że będą punktowane nowe nasadzenia także Piotrkowi towaru nie zabraknie.  U Kamili towar wyprzedany Grójec,Biała Rawska sadzą bez opamiętania.  Sandomingo i Lubelaki zbierają coraz większe plony z nasadzen z 60k sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sądzimy nie spimy
29 minut temu, Gość Realii napisał:

Sadownictwo umiera.Za 2-3 lata  już po sadach . Będzie 97% przemysłu i 3 % deseru

Absolutnie nie zgadzam się.

Nikt  oprócz Nas nie potrafi 20 lat narzekać,że się nie opłaca i ciągle sadzic

Widzę świetlane perspektywy tylko musimy zwiększyć produkcję do 8 mln ton bo inni wejdą na nasze miejsce i dopiero będzie klops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 6 zł za wagę
16 minut temu, Gość Jan napisał:

Ponoć rusza nowy prow. Znajomy mówił że będą punktowane nowe nasadzenia także Piotrkowi towaru nie zabraknie.  U Kamili towar wyprzedany Grójec,Biała Rawska sadzą bez opamiętania.  Sandomingo i Lubelaki zbierają coraz większe plony z nasadzen z 60k sprzed kilku lat.

Też tak słyszałem

Zaklepalem już kolejkę w agencji

I zamówiłem galę brunkwild + 17 u kamili

Odbiór ma wiosnę 2025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Gość 6 zł za wagę napisał:

Też tak słyszałem

Zaklepalem już kolejkę w agencji

I zamówiłem galę brunkwild + 17 u kamili

Odbiór ma wiosnę 2025

Po ile drzewka? 30 ziko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...