Skocz do zawartości

Jak widzicie sadownictwo na rok 2023.


Gość Sandomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie będzie kasa za tegoroczne zbiory. Spokojnie. Tylko trzymać do września. Kto przetrzyma ten biznes życia zrobi. Była zima teraz będzie wczesna wiosna. Wegetacja za wcześnie ruszy i mrozy zredukują plon. Wspomnicie moje słowa. Co roku rekordów plonu nie będzie. Kiedy jak nie teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość 6 za wagę
9 godzin temu, Gość Adam napisał:

Po ile drzewka? 30 ziko?

Po 37 zyli

Ale to pierwyj sort +17

Czterolatki

W roku sadzenia 60 t/ha a na drugi100

Od trzeciego pełne owocowanie 140

Sądzę 2,5x0,5 i 6 m strunobeton będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jackowski
7 godzin temu, Gość Ares napisał:

Panowie będzie kasa za tegoroczne zbiory. Spokojnie. Tylko trzymać do września. Kto przetrzyma ten biznes życia zrobi. Była zima teraz będzie wczesna wiosna. Wegetacja za wcześnie ruszy i mrozy zredukują plon. Wspomnicie moje słowa. Co roku rekordów plonu nie będzie. Kiedy jak nie teraz. 

Nareszcie

Mam następcę

Mogę umierać.wspaniale proroctwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość 6 za wagę napisał:

Po 37 zyli

Ale to pierwyj sort +17

Czterolatki

W roku sadzenia 60 t/ha a na drugi100

Od trzeciego pełne owocowanie 140

Sądzę 2,5x0,5 i 6 m strunobeton będzie

Teraz się nie sadzi, tylko sieje. Wiosna zasiejesz na jesien zbiór kombajnem, luzem na patelke i do Pietrka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mareczek
W dniu 22.12.2022 o 22:26, Gość Mściwój napisał:

E tam, coraz więcej towaru zostaje w sadzie, w tym roku na pewno kilkaset tys ton zostało w polu i kilkadziesiąt baniek więcej Piotrusiowi przeszło koło nosa, starzy się wykańczają a to roboty a to od nowotworów i innych chorób 21 wieku a młodzi mają to w 4 literach i idą do miasta albo za granice wyjeżdżają.

Rację masz tyle że te emeryty twarde, z 10 lat minie zanim większość się wykończy i coś zmieni się na rynku na większą skale i Piotrunia będzie musiał zakład do UA przeżucać tak jak to zrobili 20 pare lat temu zachód do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietuł
Godzinę temu, Gość Mareczek napisał:

Rację masz tyle że te emeryty twarde, z 10 lat minie zanim większość się wykończy i coś zmieni się na rynku na większą skale i Piotrunia będzie musiał zakład do UA przeżucać tak jak to zrobili 20 pare lat temu zachód do nas

A wy gdzie przerzucie swoją baltone,której nikt nie chce???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

A ja przerzucam na zrebke :) 25ha, od 85 roku był sad. Przez ostatnie 8 lat zmieniliśmy profil produkcji. Zostało 5ha sadu jabloniowego. Na koncie 4mln złotych, 3 fendty: 2007, 2010, 2018,  Mercedes E klasa w garażu rocznik 2020, domek na Mazurach, działka nad morzem. Ludzie na mnie pracują. A Ty zgrywusie podszyfffko co? Wylewasz żale bo 4 litery pękają z żalu jak oglądasz znajomych sadownikow w nowych traktorach? 

Tak, czekam na komentarze o moich marzeniach xD.

Pozdrawiam 

Wesołych świąt xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Marcin napisał:

A ja przerzucam na zrebke :) 25ha, od 85 roku był sad. Przez ostatnie 8 lat zmieniliśmy profil produkcji. Zostało 5ha sadu jabloniowego. Na koncie 4mln złotych, 3 fendty: 2007, 2010, 2018,  Mercedes E klasa w garażu rocznik 2020, domek na Mazurach, działka nad morzem. Ludzie na mnie pracują. A Ty zgrywusie podszyfffko co? Wylewasz żale bo 4 litery pękają z żalu jak oglądasz znajomych sadownikow w nowych traktorach? 

Tak, czekam na komentarze o moich marzeniach xD.

Pozdrawiam 

Wesołych świąt xD

Mateusz Vateusz i Ciebie znajdzie i ogoli z forsy.

Wesołych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krezus
2 godziny temu, Gość Marcin napisał:

A ja przerzucam na zrebke :) 25ha, od 85 roku był sad. Przez ostatnie 8 lat zmieniliśmy profil produkcji. Zostało 5ha sadu jabloniowego. Na koncie 4mln złotych, 3 fendty: 2007, 2010, 2018,  Mercedes E klasa w garażu rocznik 2020, domek na Mazurach, działka nad morzem. Ludzie na mnie pracują. A Ty zgrywusie podszyfffko co? Wylewasz żale bo 4 litery pękają z żalu jak oglądasz znajomych sadownikow w nowych traktorach? 

Tak, czekam na komentarze o moich marzeniach xD.

Pozdrawiam 

Wesołych świąt xD

Gratulacje i cieszę się twoimi sukcesami


W internecie to ja mam 4 Fendty , Wszystkie z 2023 r najnowszy model

Mercedesem E klasa to u mnie Ukraina do biedry sobie jeździ bo nie wsiadam do takiej skorupy

Jeżdżę tylko Maybachem

Mam Penthouse na złotej 44 i domek na Malediwach

Licytujesz Jeszcze ?;)

Bardzo wesołych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Takie bajki to sobie możesz opowiadać u siebie na wiosce. Jonaprince z KA nie ma jeszcze na rynku, a jeżeli jest to śladowe ilości. Z chłodni się już nie nadaje do niczego. Dziś kupcy za ładny towar z KA proponują w karton 1.2zl/kg, więc trochę duża rozbieżność. Jabłka w KA mniej niż przed rokiem to raz, a dwa że większość zamkniętego towaru jest wątpliwej jakości przez termin zbioru z którym borykali się prawie wszyscy. 

Żeby się nie okazało, ze ładnego towaru będzie mało. 

Pozdrawiam

Ps A teraz ironiczne odpowiedzi:

1.Tak tak będzie po 5 zl

2. Zabraknie 

 

Nawet mi Was nie żal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zgnilizna

Ja tam sadownictwo to widzę totalny pik w dół. Jabłek jest za dużo, koszty rosną niebotycznie a jabłko zamiast iść do góry to idzie do dołu. Ogólnie widać że co niektórzy poszli po rozum do głowy i karczuja sady bo chyba widzą że jest coraz gorzej a lepiej to już raczej nie będzie. Jabłek jest po prostu za dużo. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
3 godziny temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

0,70 prins naszykowany w karton. Z kontroli.

Taaa, 0.8-0.85 prins naszykowany w karton, ale z piwnicy a nie z kontroli...

Już nawet tłusty nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Wuja z ch.ja
5 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

0,70 prins naszykowany w karton. Z kontroli.

Dramat.Rynki hurtowe tez dramat,ogolnie Jablko bardzo słabo się sprzedaje,ludzie chyba przestają je jeść…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
6 godzin temu, Gość 5 zł za wagę napisał:

0,70 prins naszykowany w karton. Z kontroli.

Po 60 gr mozna Gosce na musy podać dla dzieciaków A nie dorabiać jakiegoś pseudo biznesmena za 70gr  w karton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest za dużo? Ale gdzie? Na kraj? Na eksport? Jeżeli mówimy o kraju to jest za dużo od jakichś 20 lat. A jeżeli mówimy o eksporcie to nikt nie wie co będzie za lat 5. 10 lat temu było za mało. Teraz nawet wykarczowanie 70% to będzie za mało bo i tak kupowali wszystko Rosjanie.

Niestety ale musi się zmienić polityka kraju żeby nam się wiodło. Niestety sadownicy to w większość słabo myślący ludzie i szli za tymi którzy na Rosję pluli.  

A po 2014 roku to ile było tych dobrych sezonów? 2,3? Zachód nas zniszczył, nasze relacje z sąsiadem. To samo amerykanie. Od lat planowali wojne którą jest za nasza wschodnia granica. Wpompowali miliardy w ukraine przez ostatnie 8 lat. Chcieli zmienić układ w regionie. Na szczęście im się to nie uda. Taki jest plan Panowie. Ukraina na piedestał europejski (dla mnie to dzika Azja na wschód od dorohuska). Ja się Rosji nie dziwię, nie popieram tego ale też nie dziwię. Ukry to najgorszy naród jaki można sobie wyobrazić. A my wiemy tylko ze strony ukraińskiej propagandy co tam się stało. A jak było naprawdę to racja jest gdzieś pewnie po środku

Dopóki nie będziemy handlować z Rosją to nigdy nie będzie dobrze. A to narazie nie wróci. Więc karczowanko po 1, 2 ha nic nie da. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość statystyk
14 godzin temu, Gość Kamil napisał:

Takie bajki to sobie możesz opowiadać u siebie na wiosce. Jonaprince z KA nie ma jeszcze na rynku, a jeżeli jest to śladowe ilości. Z chłodni się już nie nadaje do niczego. Dziś kupcy za ładny towar z KA proponują w karton 1.2zl/kg, więc trochę duża rozbieżność. Jabłka w KA mniej niż przed rokiem to raz, a dwa że większość zamkniętego towaru jest wątpliwej jakości przez termin zbioru z którym borykali się prawie wszyscy. 

Żeby się nie okazało, ze ładnego towaru będzie mało. 

Pozdrawiam

Ps A teraz ironiczne odpowiedzi:

1.Tak tak będzie po 5 zl

2. Zabraknie 

 

Nawet mi Was nie żal 

Statystycznie rzecz biorąc jest wysokie 50% prawdopodobieństwo,że jabłko zapłaci i równie wysokie 50% prawdopodobieństwo,że nie zapłaci.

 

Ocena sytuacji zależy od tego kto trzyma a kto nie.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda kiepsko i jest sporo argumentów,że nie ulegnie zmianie

Co nie znaczy,że wiosną mogą zaistnieć nowe okoliczności i cena wystrzeli

Będzie co ma być więc bez ciśnienia bo na jabłkach świat się nie kończy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość statystyk napisał:

Statystycznie rzecz biorąc jest wysokie 50% prawdopodobieństwo,że jabłko zapłaci i równie wysokie 50% prawdopodobieństwo,że nie zapłaci.

 

Ocena sytuacji zależy od tego kto trzyma a kto nie.

Na chwilę obecną sytuacja wygląda kiepsko i jest sporo argumentów,że nie ulegnie zmianie

Co nie znaczy,że wiosną mogą zaistnieć nowe okoliczności i cena wystrzeli

Będzie co ma być więc bez ciśnienia bo na jabłkach świat się nie kończy

 

Ja to bym chciał żeby wróciło do normy żeby utrzeć nosa Piotrkowi z Kozietul bo teraz czuję się Jak pan i wladca mając do dyspozycji jakieś 3.5mln ton do przerobu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karczujemu nie spimy
4 hours ago, Guest Jan said:

Ja to bym chciał żeby wróciło do normy żeby utrzeć nosa Piotrkowi z Kozietul bo teraz czuję się Jak pan i wladca mając do dyspozycji jakieś 3.5mln ton do przerobu. 

Zbieraj ekipe i karczuj somsiadom sady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietuł
Godzinę temu, Gość Karczujemu nie spimy napisał:

Zbieraj ekipe i karczuj somsiadom sady

I swój też...jak zmniejszycie produkcję do max 2,5 mln ton to będziecie trzepać kasiore

Niestety to nigdy nie nastąpi bo chłop jest chytry i głupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Piotrek z Kozietuł napisał:

I swój też...jak zmniejszycie produkcję do max 2,5 mln ton to będziecie trzepać kasiore

Niestety to nigdy nie nastąpi bo chłop jest chytry i głupi

Piotrek dobrze mówisz. Gdyby tak zmniejszyć produkcję o połowę to my byśmy wtedy robili kasę. Wtedy to Piotruś by dzwonił za jabłkiem bo brak mu w basenach. Tak jak z porzeczka czarna wydzwanialy i aby dawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek z Kozietuł
3 godziny temu, Gość Jan napisał:

Piotrek dobrze mówisz. Gdyby tak zmniejszyć produkcję o połowę to my byśmy wtedy robili kasę. Wtedy to Piotruś by dzwonił za jabłkiem bo brak mu w basenach. Tak jak z porzeczka czarna wydzwanialy i aby dawać. 

Niestety nigdy się nie ziści to marzenie 

Trzeba dosadzsc bo jest za mało i inni wejdą na nasze miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...