Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Gość Panika

Nie kopcie zimówek jeszcze i tak ceny nie złapiecie. Już po obiedzie a wy siadacie do stołu. Masakra. Nie kopcie niech siedzi w ziemi i rośnie chociaż to aż będzie i nie splesnieje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
2 godziny temu, Gość Panika napisał:

Nie kopcie zimówek jeszcze i tak ceny nie złapiecie. Już po obiedzie a wy siadacie do stołu. Masakra. Nie kopcie niech siedzi w ziemi i rośnie chociaż to aż będzie i nie splesnieje. 

Po 50gr to jest łapanie ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

Te 50gr to taka super cena? To zwrot kosztów i i grosze zarobku. Koszty produkcji nawozy w górę i to ostro a dla nas ceny z przed dwudziestu lat. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
Teraz, Gość Gość gość kujawy napisał:

Te 50gr to taka super cena? To zwrot kosztów i i grosze zarobku. Koszty produkcji nawozy w górę i to ostro a dla nas ceny z przed dwudziestu lat. Masakra

Dokładnie tak ja piszesz. Widzimy jakie są wiosenne cebule. Wstrzymać się z sprzedażą za wszelką cenę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podejrzewam, że osoby które po kosztach oddają cebulę nie są członkami tego forum. Wiele razy spotkałem rolników którzy cała uprawę warzyw robią na kredyt (ziemia na kredyt - nie splacona, nasiona i nawozy na termin pestycydy na termin). Gdzie tu jest sens nie wiem. Wiem natomiast że wielu przechwala się jaką to oni nie dostają cenę, ile zebrali i że nie mają kredytów tylko lokaty w banku i takie historię opowiadają wszystkim łącznie z osobami które kupują warzywa. Później handlowcy mówią po co mamy wam lepiej płacić jak wy nie macie co z pieniędzmi robić co roku macie jakieś nowe maszyny i ziemia z roku na rok droższa.

Morał z tego taki jeśli ktoś chce robić cos za darmo to niech robi ale niech nie psuje cen innym i nie sieje czegoś czego nie umie sprzedać z zyskiem. 

W zeszłym roku też jak wyprzedali się z tanią cebula to cena wzrosla. Z resztą ten kto teraz odda za grosze to już nie będzie miał na to żeby w przyszłym roku siać warzywa.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

Najbardziej psuja cenę ci którzy z tego nie żyja tylko sieja i czekają na złoty strzał a jak ceny słabe to chca jak najszybciej sprzedać nawet za pol darmo byle się pozbyć a na codzień pracuję na etacie to na życie jest. Znów się zkredytuja i będą sieli to jest chore. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Po pierwsze ma być zysk.

Po drugie zmiana mentalności, że Polska robi tylko syf i nic poza cebulą z Niemiec i Holandii nie ma lepszego na świecie.

Po trzecie jeżeli uprawa roślin zbożowych, okopowych i kukurydzy daje np 2000 zł zysku z hektara to uprawa bardziej pracochłonna i wymagająca powinna dawać większy zysk.

Import cebuli do Polski dopiero po wyczerpaniu krajowego surowca i ceny wrócą na właściwy poziom. 

Uczciwe podejście handlowców do Polskich producentów. Wiele razy obserwujemy że na półkach w sklepie leżą warzywa słabej jakości a od Polskich producentów wymaga się jakości z kosmosu. 

Wszyscy producenci stali, materiałów budowlanych, restauracje i inni podnieśli ceny i mieli do tego prawo natomiast producenci warzyw mają siedzieć cicho i robić po kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

Zgadzam się z tym.rolnictwo to jedyna branża w której koszty produkcji rosną a cena produktu spada. Fabrykom jak podniosą ceny np prądu to finalny produkt do góry a u rolnika na odwrót.posrednicy też wykorzystają i dołuje ceny.polskie małe rolnictwo musi upaść i panowie w białych kolnierzykach do tego dążą. Zapomnijcie o dobrych cenach niema szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość El Rolniko Pablo Onionsoya

Kto wam każe siać.  Weźcie się do roboty a nie na forum żale z ****

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

To nie pracujemy? Samo rośnie? Nocami opryski podlewania to nie praca tak? Samą cebule trzeba około 20 razy opryskać. Tak może iść do roboty na etat jeszcze a w nocy na pole. Chcemy utciwego traktowania i godnej zapłaty za pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Donald

To wina Tuska ze cebula tania.

Widzę że zaczęło się stekanie. To chyba cena poszoruje po podłodze.

Wolny rynek raz 1zl a innym razem 7gr, suma sumarum na cebuli robi się kasę a kukurydza dla nygusów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Mam pytanie jaka stawkę macie na obieralni po maszynie? zastanawiam się czy stawka 0,23 zł po obraniu przez maszynę oraz obcięciu piętki to kwota odpowiednia,za wysoka czy zbyt niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
9 godzin temu, Gość Marek napisał:

Mam pytanie jaka stawkę macie na obieralni po maszynie? zastanawiam się czy stawka 0,23 zł po obraniu przez maszynę oraz obcięciu piętki to kwota odpowiednia,za wysoka czy zbyt niska?

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale obranie kg cebuli to 40-50 gr kosztuje +odpad (20-40%) Jak ktoś daje Ci swój towar na usługowe obieranie to minimum 40 gr musi Ci dać, Jak już to te 23 gr to zarobku powinno być po odjęciu kosztów pracowników i eksploatacyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...