Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek

Witam. Czy również macie takie problemy ze wzrostem czerwonej cebuli? Żółta jeszcze u mnie jakoś rośnie a czerwona wręcz stoi w miejscu. Agrotechnika ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChikOnion

Witam. A wiecie jak wyglądają siewki w Holandii??? Z moich obserwacji u nich jest chłodniej jak u nas. Pozdrawiam wszystkich.  Trzymajcie się ciepło. Ma być trochę ciepłej, głowa do góry choć choć sam wiem że jest trudno. Ale aby było lepiej najpierw  musi być gorzej.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Wielkopolska

Też macie takie słabe wschody cebuli firmy H...? Tylko z tej firmy mam w tym roku problemy 50 70 procent wschody... Jak to u was wygląda. Firma Sy. Ładnie, polskie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gr wlkp

U mnie wschody odmiany R5 z firmy H.. bardzo dobre nie mogę narzekać. Za to wzrost opóźniony, ale to chyba raczej standard przy tej pogodzie w tym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Witam.Posiada ktos informacje czy  w tym roku zimowka ma branie w grubszym kalibrze czy drobniejszy towar jest bardziej chodliwy.Chce sie rozeznac zeby mi nie przerosła czasami i znowu bede musiał oddac po 15gr bo za gruba miałem w ubiegłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie też są różnice między odmianami w wzroście cebuli. Szczerze powiedziawszy to co roku tak było że część odmian czy typów lepiej wygląda w maju czy czerwcu a inne lepiej w lipcu czy sierpniu. Dla nas liczy się przede wszystkim końcowy plon, jego jakość oraz termin dojrzałości. Wiele razy było tak że to co ładnie wyglądało na początku to na koniec było średnie i na odwrót. 

Co do cen zimowki to 10 dni temu ruszyły zbiory we Włoszech i Hiszpanii cena dla rolnika od 0,1 do 0,15 euro za kilogram (za cebulę do obierania z słaba łuska) . Jak jest teraz nie wiem. Jeżeli otworzą się HoRaCe i będzie dobrze zejście to ceny pójdą do góry. Na ten moment wszystko na to wskazuję.

 Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Czyli jezeli ruszy sie gastronomia to bedzie popyt na grubszy towar.Chyba pół plantacji wykopie wczesniej a drugą połowe pożniej na grubszy towar.Wydaje mi sie ze tak bedzie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Na jesieni nikt buraka nie chciał oglądać , a teraz każdy chce go mieć . Ja w bigbagu po 1 zł handlowy obecnie podaję i na przyszły tydzień chyba już nic nie zostanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolski

Witam,  koledzy czym można zwalczyć koper w siewce był stosowany stomp boxer, goal ,randap, bandur plus lentagram zero skuteczności. Lontrel bardzo słabo. Poza motyka jest coś w miarę skutecznego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
23 godziny temu, Gość Wolski napisał:

Witam,  koledzy czym można zwalczyć koper w siewce był stosowany stomp boxer, goal ,randap, bandur plus lentagram zero skuteczności. Lontrel bardzo słabo. Poza motyka jest coś w miarę skutecznego??

Lentagran jest zarejestrowany w koprze siewnym więc na pewno nie będzie działał na koper. Podejrzewam że może dodatek basagranu by mógł zadziałać w mieszaninie ale nie jest on zarejestrowany w cebuli. Na pewno w stadium siewki koper jest do zniszczenia później może być już bardzo trudno. Możesz rozważyć jeszcze WingP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc gosc kujawy

szalu niema. gdzie lepsza ziemia to jakos to rosnie choc opoznienie duze. ale na bardziej luznych glebach doglebowki przeplukaly i slobiutkie te cebulki raczej nierokuja na plon..kto ma na lepszych glebach i niecisnie opryskami to plon jakis bedzie ale z chwastami jest tez problem. wiele plantacji kwalifikuje sie do kasacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym chwalić kolega wyżej dobrze napisał, na lepszej ziemi szybko siane nie wygląda źle,gorzej na przesypnej lżejszej co powinna lepiej rosnąć bo cieplejsza ziemia, siane około 20 kwietnia trafiły na skorupę i nie wygląda to dobrze... plantacje niektóre do kasacji tylko juz niezła kasa włożona w pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimówka

Cebula zimowa w tym roku bez bąka znakomicie nada się na worek. Tym bardziej że dymki i hiszpanki  opóźnione . Cena na worek podsuszonej ładnej zimówki będzie całe wakacje dobra. Nie ma co szarpać się w giełdowi i szybkie kopanie. Dbajcie i podlewajcie a będzie dobrze. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaello

Racja zimowki opóźnione Ale ładne.  Maczniak szaleje , ale jak się opanuje to będzie si. Zabiegi co 5 dni obowiązkowe .  A z siewkami potwierdzam słabe stanowisko słaba cebula . Dbać A będzie dobrze,chociaż Holandia ma rewelacyjne cebule +15% więcej nasiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...