Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Oni muszą tak mówić, tu nawet nie chodzi o koszty zakupu cebuli, przecież od nowego roku rośnie minimalna, prąd wszystko w górę a oni wmawiają że musi być obniżka, kosztów nie obniżysz, jedynie taniej możesz surowiec kupić,tylko pytanie czy będzie ładny towar do obierania po nowym roku bo cebula gnije i plony marne, ja myślę że musi dojść do 3 zł. Zobaczymy w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Kujaw
W dniu 14.12.2023 o 18:58, Gość Adam napisał:

Oni muszą tak mówić, tu nawet nie chodzi o koszty zakupu cebuli, przecież od nowego roku rośnie minimalna, prąd wszystko w górę a oni wmawiają że musi być obniżka, kosztów nie obniżysz, jedynie taniej możesz surowiec kupić,tylko pytanie czy będzie ładny towar do obierania po nowym roku bo cebula gnije i plony marne, ja myślę że musi dojść do 3 zł. Zobaczymy w lutym.

Dokładnie tak samo uważam jeśli skończy się cebula z wschodu to te twarde odmiany szybko się skończą bo wszędzie lecą i nie ma zmiłuj. Do tego freszfruit pisze że niby na Ukrainie po nowym roku cena ma ostro w górę iść bo zaczynają się braki i tu kolega Dimitrij może zamiast do nas tam wysłać swoje towary. Ale fresz plaza tego nie potwierdza. Jedno jest pewne że wczesne odmiany już prawie się skończyły i zaczynają się oglądać za twardą tylko kaliber nie ten. Wesołych Świąt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też się śmiali że nie będzie obrana po 3 złote a potem ponad 5 płacili... o łuskę pielgrzymki były, może tak samo nie będzie ale zadajcie sobie mądre pytanie, jak wygląda u mnie i na okolicy pytanie, u nas w kujawsko pomorskim gorsza jak rok temu, wiadomo hiszpan zawsze wyjdzie ale on się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 22:10, Gość Firmo napisał:

Rok temu też się śmiali że nie będzie obrana po 3 złote a potem ponad 5 płacili... o łuskę pielgrzymki były, może tak samo nie będzie ale zadajcie sobie mądre pytanie, jak wygląda u mnie i na okolicy pytanie, u nas w kujawsko pomorskim gorsza jak rok temu, wiadomo hiszpan zawsze wyjdzie ale on się kończy.

Teraz mi obcieli 10 gr za obraną za dostawy od 2 stycznia ( dostawy około 50 ton tygodniowo)ale biorą zakłady stabilnie . Na styczeń za obraną tendencje spadkowe. Ostrożnie z zakupem łuski do obierania bo dużo ludzi teraz na siłę sprzedaję bo cebulę w większości kolejny rok słabo leżą i cena słabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik Kujawy

Ja łuskę fakt że ładna sprzedaje luz 1,6 worek teraz male ilości bo trochę przystopowałem z tego względu że chce towar dłużej potrzymać idzie po 28 w ilościach paletowych ale to jedynie dla stałych odbiorców. Cebuli w okolicy nie ma a to co jest to jedynie nadaje się obrać lub kaliber drobny. Rok temu sytuacja identyczna a ceny może 10 gr różnicy było. Straszenie takie żeby towar wyciągnąć za grosze. Musi się coś zmienić nie widzę innej opcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pytanie
W dniu 29.12.2023 o 17:37, Gość Rolnik Kujawy napisał:

1,6 luz ale na prawdę ładna cebula a 28 zł worek 

A to dotyczy worka 15kg raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomisław

Witam, 

Jestem tutaj nowy, Na początek wszystkiego dobrego w nowym roku :) 

Mieszkam pod Krakowem,  małe gospodarstwo, 5-6 ha grunty 3-4klasa.

Do tej pory w gospodarstwie były przede wszystkim zboża.

Chciałem poradzić się czy warto startować z cebulą?  Na początek np. hektar,  tak aby byćmoże nawet z pola sprzedać. 

Dziękuje za wasze wsparcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

tak warto zaczynać z cebulą. Musisz na początek się dowiedzieć czy twoje gospodarstwo ma dokładnie 5 ha czy 6 ha. Ja proponowałbym siać 50 procent areału czyli albo 2,5 ha albo 3 ha rocznie, jak ci wypali to mógłbyś nawet 100 procent areału obsiewać czyli 5 lub 6 ha rocznie, ale majątek przepisz na rodzinę, w razie czego bo komornicy prężnie działają.

Tak na poważnie człowieku jeśli się zdecydujesz czy masz 5 czy 6 ha, to powiem ci rób to co robisz do tej pory, pilnuj roboty bo na jakimś etacie musisz pracować, i daj żyć innym. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

Pytaja szukają. Ładnego towaru jest mało i komu leży dobrze to trzyma. A i na obierania też już zaczynaja szukają. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Onionista
8 godzin temu, Gość Cebula napisał:

U was też dzwonią za cebulą? Dzisiaj 2 telefony z zapytaniem ile, jaka odmiana i czy ładna urosła.

Tak, dzisiaj 3 telefony po cebule. Dzwonią. Holandia idzie po 1 cencie do góry codziennie …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomisław
W dniu 2.01.2024 o 10:30, Gość rolnik napisał:

tak warto zaczynać z cebulą. Musisz na początek się dowiedzieć czy twoje gospodarstwo ma dokładnie 5 ha czy 6 ha. Ja proponowałbym siać 50 procent areału czyli albo 2,5 ha albo 3 ha rocznie, jak ci wypali to mógłbyś nawet 100 procent areału obsiewać czyli 5 lub 6 ha rocznie, ale majątek przepisz na rodzinę, w razie czego bo komornicy prężnie działają.

Tak na poważnie człowieku jeśli się zdecydujesz czy masz 5 czy 6 ha, to powiem ci rób to co robisz do tej pory, pilnuj roboty bo na jakimś etacie musisz pracować, i daj żyć innym. 

Pozdrawiam 

Cześć, 

Dzięki za odpowiedź.  Nie rozumiem Twojego podejścia. Pewnie że pracuje na etacie ponieważ z takiego małego gospodarstwa nie ma szans prowadzić życia na dobrym poziomie. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś próbuje mieć dochody z drugiego źródła... Dodatkowo próbując przekształcić/rozwinąć swoje gospodarstwo. Myślę, żegdybyś był na moim miejscu to również chciałbyś coś zmienić, aby osiągać większe zyski. 

Dam Ci radę.  Jeżeli uważasz się za eksperta  w uprawie cebuli, to takim  ludziom jak ja możesz oferować wsparcie przy starcie w produkcji. Oczywiście odpłatnie :) jednak musisz być milszy i łatwo nawiązywać kontakt z innymi osobami.  Osobiście uważam, że na początku warto skorzystać ze wsparcia nawet ponosząc koszty. 

 

Pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość

Cebula za worek dochodzi do 2zł za kg. Czy spodziewamy się powtórki z ostatniego roku? Sytuacja praktycznie taka sama z ceną o tej porze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...