Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jurek
36 minut temu, Gość ggg napisał:

Przed momentem załadowałem 2 auta na obieranie po 1,6pln, w poniedziałek będę ładował następne po 1,65pln. I telefon ciągle dzwoni.

2.30-2.40 obrana aktualnie.Czyli jak ktoś chce na tym zarobić na obraniu musi mieć info ,że niebawem musi być obrana minimum 2.70 albo coś inaczej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adam

Rok temu było podobnie. Więksi obieracze dostawali cynk że cena za tydzień będzie taka i taka ja obieram swoją to mnie czarowali że nie, i tak masz wysoką cene. Tak działa ten biznes , jechali kupowali po 2.5 3 zł bo wiedzieli że obrana będzie po 4 4.5 5. Myślę że w tym roku będzie podobnie tylko ja mniejszych cyfrach i mniejszych skokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Godzinę temu, Gość Gość gość kujawy napisał:

To i tak mało podnieśli. Jeszcze z dwa tygodnie i łuski poniżej 1.8 na obieranie niebedzie.

Będzie ale chcą przetrzymać do wiosny jak co roku ta sama śpiewka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Adam

Ceny na skupach to 2,00-2,30zl ceny na chłodniach to 2.25 do 2.50. Cena nie drgneła na przyszły tydzień co może oznaczać przesilenie. Pogoda nie sprzyja jakosci w całej Europie tak więc można spodziewać się wyprzedaży że strony farmerów i z pewnością cześć zapasów jest już mierne jakości. Interesującym jest fakt że ceny na wschodzie są w tym sezonie nadal niskie co pozwala importerom z Polski i krajów wokół rosi oraz Ukrainy na handel dość doży i partiami towaru i dość regularnie. Obawiam się że cena utrzyma się na obecnych poziomach i w marcu, gdy przyjdzie ocieplenie i większość zakładów zakończy mrożenie, cena może spaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
18 godzin temu, Kamil Koło napisał:

Nie zgadzam się że kupców typu Zbyszek jest tak dużo, znam sporo kupców którzy kupują i bajek nie wymyślają 

Ja znam jednego Zbyszka który kupuję od lat i można zawsze na nim polegać...słowo u niego droższe od pieniędzy  😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik 321
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja znam jednego Zbyszka który kupuję od lat i można zawsze na nim polegać...słowo u niego droższe od pieniędzy  😊

Zbyszek J ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebul
13 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Nie płaczą na te ceny?

No rozumiem jak Kamil ma towar klasy I to może oczekiwać takiej ceny , natomiast jak za jakieś śmieci na obieranie gdzie ani kalibru nie ma, cebula mokra oczekują 1.40-1.50 to chyba trochę ludzie odjechali. Obrana bez podwyżek także obieralnie chyba czeka dłuższy postój albo rezygnacja w ogóle z tego bo to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...