Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Oni muszą tak mówić, tu nawet nie chodzi o koszty zakupu cebuli, przecież od nowego roku rośnie minimalna, prąd wszystko w górę a oni wmawiają że musi być obniżka, kosztów nie obniżysz, jedynie taniej możesz surowiec kupić,tylko pytanie czy będzie ładny towar do obierania po nowym roku bo cebula gnije i plony marne, ja myślę że musi dojść do 3 zł. Zobaczymy w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Kujaw
W dniu 14.12.2023 o 18:58, Gość Adam napisał:

Oni muszą tak mówić, tu nawet nie chodzi o koszty zakupu cebuli, przecież od nowego roku rośnie minimalna, prąd wszystko w górę a oni wmawiają że musi być obniżka, kosztów nie obniżysz, jedynie taniej możesz surowiec kupić,tylko pytanie czy będzie ładny towar do obierania po nowym roku bo cebula gnije i plony marne, ja myślę że musi dojść do 3 zł. Zobaczymy w lutym.

Dokładnie tak samo uważam jeśli skończy się cebula z wschodu to te twarde odmiany szybko się skończą bo wszędzie lecą i nie ma zmiłuj. Do tego freszfruit pisze że niby na Ukrainie po nowym roku cena ma ostro w górę iść bo zaczynają się braki i tu kolega Dimitrij może zamiast do nas tam wysłać swoje towary. Ale fresz plaza tego nie potwierdza. Jedno jest pewne że wczesne odmiany już prawie się skończyły i zaczynają się oglądać za twardą tylko kaliber nie ten. Wesołych Świąt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też się śmiali że nie będzie obrana po 3 złote a potem ponad 5 płacili... o łuskę pielgrzymki były, może tak samo nie będzie ale zadajcie sobie mądre pytanie, jak wygląda u mnie i na okolicy pytanie, u nas w kujawsko pomorskim gorsza jak rok temu, wiadomo hiszpan zawsze wyjdzie ale on się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2023 o 22:10, Gość Firmo napisał:

Rok temu też się śmiali że nie będzie obrana po 3 złote a potem ponad 5 płacili... o łuskę pielgrzymki były, może tak samo nie będzie ale zadajcie sobie mądre pytanie, jak wygląda u mnie i na okolicy pytanie, u nas w kujawsko pomorskim gorsza jak rok temu, wiadomo hiszpan zawsze wyjdzie ale on się kończy.

Teraz mi obcieli 10 gr za obraną za dostawy od 2 stycznia ( dostawy około 50 ton tygodniowo)ale biorą zakłady stabilnie . Na styczeń za obraną tendencje spadkowe. Ostrożnie z zakupem łuski do obierania bo dużo ludzi teraz na siłę sprzedaję bo cebulę w większości kolejny rok słabo leżą i cena słabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik Kujawy

Ja łuskę fakt że ładna sprzedaje luz 1,6 worek teraz male ilości bo trochę przystopowałem z tego względu że chce towar dłużej potrzymać idzie po 28 w ilościach paletowych ale to jedynie dla stałych odbiorców. Cebuli w okolicy nie ma a to co jest to jedynie nadaje się obrać lub kaliber drobny. Rok temu sytuacja identyczna a ceny może 10 gr różnicy było. Straszenie takie żeby towar wyciągnąć za grosze. Musi się coś zmienić nie widzę innej opcji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pytanie
W dniu 29.12.2023 o 17:37, Gość Rolnik Kujawy napisał:

1,6 luz ale na prawdę ładna cebula a 28 zł worek 

A to dotyczy worka 15kg raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomisław

Witam, 

Jestem tutaj nowy, Na początek wszystkiego dobrego w nowym roku :) 

Mieszkam pod Krakowem,  małe gospodarstwo, 5-6 ha grunty 3-4klasa.

Do tej pory w gospodarstwie były przede wszystkim zboża.

Chciałem poradzić się czy warto startować z cebulą?  Na początek np. hektar,  tak aby byćmoże nawet z pola sprzedać. 

Dziękuje za wasze wsparcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

tak warto zaczynać z cebulą. Musisz na początek się dowiedzieć czy twoje gospodarstwo ma dokładnie 5 ha czy 6 ha. Ja proponowałbym siać 50 procent areału czyli albo 2,5 ha albo 3 ha rocznie, jak ci wypali to mógłbyś nawet 100 procent areału obsiewać czyli 5 lub 6 ha rocznie, ale majątek przepisz na rodzinę, w razie czego bo komornicy prężnie działają.

Tak na poważnie człowieku jeśli się zdecydujesz czy masz 5 czy 6 ha, to powiem ci rób to co robisz do tej pory, pilnuj roboty bo na jakimś etacie musisz pracować, i daj żyć innym. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość gość kujawy

Pytaja szukają. Ładnego towaru jest mało i komu leży dobrze to trzyma. A i na obierania też już zaczynaja szukają. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Onionista
8 godzin temu, Gość Cebula napisał:

U was też dzwonią za cebulą? Dzisiaj 2 telefony z zapytaniem ile, jaka odmiana i czy ładna urosła.

Tak, dzisiaj 3 telefony po cebule. Dzwonią. Holandia idzie po 1 cencie do góry codziennie …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomisław
W dniu 2.01.2024 o 10:30, Gość rolnik napisał:

tak warto zaczynać z cebulą. Musisz na początek się dowiedzieć czy twoje gospodarstwo ma dokładnie 5 ha czy 6 ha. Ja proponowałbym siać 50 procent areału czyli albo 2,5 ha albo 3 ha rocznie, jak ci wypali to mógłbyś nawet 100 procent areału obsiewać czyli 5 lub 6 ha rocznie, ale majątek przepisz na rodzinę, w razie czego bo komornicy prężnie działają.

Tak na poważnie człowieku jeśli się zdecydujesz czy masz 5 czy 6 ha, to powiem ci rób to co robisz do tej pory, pilnuj roboty bo na jakimś etacie musisz pracować, i daj żyć innym. 

Pozdrawiam 

Cześć, 

Dzięki za odpowiedź.  Nie rozumiem Twojego podejścia. Pewnie że pracuje na etacie ponieważ z takiego małego gospodarstwa nie ma szans prowadzić życia na dobrym poziomie. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś próbuje mieć dochody z drugiego źródła... Dodatkowo próbując przekształcić/rozwinąć swoje gospodarstwo. Myślę, żegdybyś był na moim miejscu to również chciałbyś coś zmienić, aby osiągać większe zyski. 

Dam Ci radę.  Jeżeli uważasz się za eksperta  w uprawie cebuli, to takim  ludziom jak ja możesz oferować wsparcie przy starcie w produkcji. Oczywiście odpłatnie :) jednak musisz być milszy i łatwo nawiązywać kontakt z innymi osobami.  Osobiście uważam, że na początku warto skorzystać ze wsparcia nawet ponosząc koszty. 

 

Pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Cebula za worek dochodzi do 2zł za kg. Czy spodziewamy się powtórki z ostatniego roku? Sytuacja praktycznie taka sama z ceną o tej porze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...