Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość gość kujawy

No to niech będzie przestuj bo to że  za białom mało dają to akurat niewina rolnika. Nieuda się wymusić niskiej ceny teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebula

Ja chodzę za cebulą od kwietnia do września potem trzeba ją odpowiednio przechować, plony są między 20 a 30 ton kolejny rok z rzędu, a ja mam sprzedać Tobie cebule po złotówce żebyś Ty zarobił z tego hektara cebuli tyle co ja? Ja chodzę pół roku a ty tydzień przy tej łódce albo jak większy to nawet 3 zrobisz 4 i wiecznie wam mało. Dlaczego piszesz swoje żale na igrit zamiast do chłodni dzwonić i mówić że nie ma łuski za te pieniądze i że trzeba dołożyć. Chłodnie jak cebula jest po złotówce to płacą równo jak teraz to jednym 2.65 dają drugi za 2.2 wozi to też jest chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek
7 godzin temu, Gość Cebul napisał:

No rozumiem jak Kamil ma towar klasy I to może oczekiwać takiej ceny , natomiast jak za jakieś śmieci na obieranie gdzie ani kalibru nie ma, cebula mokra oczekują 1.40-1.50 to chyba trochę ludzie odjechali. Obrana bez podwyżek także obieralnie chyba czeka dłuższy postój albo rezygnacja w ogóle z tego bo to nie ma sensu

Nie panikuj... , sam jestem rolnikiem i sieję kilka ha cebuli obieram ją pół miesiąca a później większość roku kupuje towar. Jak jest mały zarobek to się robi pauzę ,bo robisz po to aby zarobić a nie innych zadowolić . I się ma wyj...  w ludzi Twoich robotników, że piszczą ,że roboty nie ma u Ciebie ,bo i tak nigdzie indziej nie dostaną roboty na stałe bo to chłam a nie fachowcy,i i tak wrócą, i w  sprzedających , że on chcę sprzedać ale na swoich warunkach. Jak sprzedają pszenicę czy kukurydzę czy zywiec to nikt nie stęka i nie mówi panie +10 gr to sprzedam . Tylko w cebuli tacy negocjatorzy zawsze . Po pierwsze nie prosić się żeby ktoś kupił i w drugą stronę nigdy nie prosić się żeby  ktoś sprzedał .Chcesz to kupuj , chcesz to sprzedawaj ,droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik Kujawy

Powodzenia dla takich co nie potrafią się odezwać i sprzedają za tyle ile ktoś powie. Panie Jurku że się tak wyrażę zawsze sprzedając bydło dzwonie w 3 miejsca pytanie jaka cena i muszę swoje 3 słowa wtrącić i za każdym razem uda się ugrać 10-20 gr bo więcej, bo ładne, bo pasuje. Ze zbożem to samo zawsze masz opcje lekkiej negocjacji przy większej ilości, lepzych parametrach cokolwiek. Jak To Pan nazwał negocjatorzy są wszędzie tylko Pan ma do czynienia z tymi od cebuli. Dzwonisz kupować nawóz to płacisz Tyle ile krzykną? Te 20-50 zł zawsze ugrasz. Chyba że Pan ma na tyle w sobie honoru że płaci tyle ile ktoś sobie życzy jednak mogę wnioskować że nie. Także Panie biznesmen, chyba nie tedy droga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulion
7 godzin temu, Gość cebulex napisał:

Chyba raczej odwrotnie

No właśnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że obraną spadnie z cena, mimo tego że drożeje cebula na worek. I możecie wyzywać od zbijaczy cen, ale takie będę fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek
11 godzin temu, Gość Cebulion napisał:

No właśnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że obraną spadnie z cena, mimo tego że drożeje cebula na worek. I możecie wyzywać od zbijaczy cen, ale takie będę fakty.

Spadnie ,spadnie. Na przyszły tydzien może jeszcze utrzymają cenę ale o podwyżkach obranej mogą wszyscy zapomnieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnikoski
13 minut temu, Gość Jurek napisał:

Spadnie ,spadnie. Na przyszły tydzien może jeszcze utrzymają cenę ale o podwyżkach obranej mogą wszyscy zapomnieć. 

I fajnie, łuski nie będzie skąd kupic, przestaną obierac i wtedy cena pojdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman
12 godzin temu, Gość Cebulion napisał:

No właśnie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że obraną spadnie z cena, mimo tego że drożeje cebula na worek. I możecie wyzywać od zbijaczy cen, ale takie będę fakty.

Jakie to są znaki?

Chiny nas zaleją? Raczej nie( wzrosły ceny kontenerów)

Pare zakładów staje( jak co roku)

Kończy się Hiszpan więc wydajność też spadnie, worek idzie do góry więc nikt dobrej cebuli nie sprzeda za 1,20 na obieranie 

Patrząc w przyszłość może będzie  zbicie 20gr nawet w następnym tygodniu, ale w dłuższej perspektywie i tak będzie powoli wzrastać!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Cebulka wjeżdża do Polski z Rosji, Ukrainy, i przy 2 zł za worek z Holandii bo cena worka jakość Polska jest poniżej 2 zł z dostawą na Bronisze. Obraną w tym tygodniu przeżyła oblężenie ale to się właśnie kończy bo chłodnie kończą powoli towarowa nie magazynów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

To jak spadnie to chłodnie niebędą miały co mrozić i tyle.widac że nasile ktoś chce cene zbic kosztem oczywiście rolnika. Ale spokojnie niech zbijaja to dopiero koniec stycznia więc jest czas na sprzedaż. Zaraz pewnie ktoś wyskoczy że mrożonkę przywiozą to niech przywożą napewno będzie tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestój dla nikogo nie jest dobry ale jeśli ktoś ma obierać i na koniec nic z tego nie mieć to jedyne wyjście i rynek oceni czy chłodnie zmiękną i dołożą czy cebula szybciej zmięknie i będziemy prosić żeby ktoś kupił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik Wielkopolski

Co roku ta sama śpiewka, zaraz spadnie zaraz zaleje towar ze wschodu, zaraz zgnije bla bla bla, z wyżej wymienionych wypowiedzi żadna nie nadaje się w jakikolwiek sposób do wyciągnięcia wniosków, wszystko wróżenie z fusów, brak jakichkolwiek istotnych danych np. pan Paweł :"w tym tygodniu przeżyła oblężenie ale to się właśnie kończy bo chłodnie kończą towarowanie magazynów" które chłodnie? dlaczego mają kończyć mrożenie? pan Cebulion" wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że cena spadnie.. takie będą fakty" czy to wróżbita Maciej? no i oczywiście pan Jurek który sam potwierdził że kupuje i obiera wiec desperacko próbuje coś ugrać "spadnie spadnie może na przyszły tydzień się utrzyma ale o podwyżkach obranej mogą wszyscy zapomnieć" wcześniej wspomina "sam jestem rolnikiem i sieję kilka ha cebuli obieram ją pół miesiąca a później większość roku kupuje towar." A więc teraz Pan Jurek kupuje towar. Czy panu Jurkowi będzie zależało na "zbiciu ceny"? Ależ oczywiście no przecież jak taniej kupi to więcej zarobi :) Apeluje do wszystkich rolników mających cebulę w przechowalniach nie wierzcie w każdy post który jest tutaj napisany o rzekomych spadkach cen, jeżeli te wypowiedzi miałyby jakąkolwiek wartość Ci panowie Paweł Jurek i cebulion, zalogowali by się tutaj podali z jakiej są miejscowości ile płacą i ile dostają (tak jak np robi to pan Kamil z KOŁA którego z tego miejsca Pozdrawiam). Każdy może tutaj napisać post więc pamiętajcie o tym drodzy Rolnicy i nie dajcie się nabijać w balona :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Adam

Panowie na początku stycznia też straszyli ,ceny poszły 40 50 groszy do góry i myślę że raczej coś podniosą szybciej jak opuszczą, chyba lepiej im coś zarobić na cebuli jak nic nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość gość kujawy

Czyli co Kamil mamy obniżać cene żeby przestoju niebylo bo firmy się uparły i nedoloza tak? No tak wszyscy muszą zarobić tylko nie rolnik a jak koszty rosną to najlepiej odbić na rolniku. Nam koszty nierosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulion

Słuchajcie z tym logowaniem to trochę śmieszne Panie Rolnik Z Wielkopolski co to da że ktoś się zaloguje?! To zalogowany nie może pisać głupot i siać fermentu, zalogować się mogę jako Andrzej Duda i wtedy będę autentyczny?zresztą mogę mieć kilka kont. A wracając do tematu, Panowie nie ma sensu się kłócić, musimy razem współdziałać żeby przetrwać, widzicie co się dzieje na świecie, zaraz Zielony Ład nas wyprostuje całkowicie, nie mówiac o Ukrainie, mój odbiorca właśnie oświadczył czy Ukraińcy oferują obraną po 2zl także Panowie chyba nadchodzi czas żeby wsiadać w traktory i na Warszawę wywalac łuski od cebuli na wiejskiej, a nie tutaj się wasnic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gość Cebulion napisał:

Słuchajcie z tym logowaniem to trochę śmieszne Panie Rolnik Z Wielkopolski co to da że ktoś się zaloguje?! To zalogowany nie może pisać głupot i siać fermentu, zalogować się mogę jako Andrzej Duda i wtedy będę autentyczny?zresztą mogę mieć kilka kont. A wracając do tematu, Panowie nie ma sensu się kłócić, musimy razem współdziałać żeby przetrwać, widzicie co się dzieje na świecie, zaraz Zielony Ład nas wyprostuje całkowicie, nie mówiac o Ukrainie, mój odbiorca właśnie oświadczył czy Ukraińcy oferują obraną po 2zl także Panowie chyba nadchodzi czas żeby wsiadać w traktory i na Warszawę wywalac łuski od cebuli na wiejskiej, a nie tutaj się wasnic..

Logowanie i posiadanie konta uwiarygadnia piszącego i co do tego nie ma wątpliwości.
Obiektywnie patrząc to nawet nazywając swoje konto Andrzej Duda i wypowiadając się pod tym pseudonimem jestem bardziej wiarygodny niż gość Cebulion, który w sumie nie wiem czy pisze jako rolnik czy jako handlarz bo każdy może się tak podpisać.

Zachęcamy do logowania się - w ten sposób zyskujemy dodatkowe opcje podczas pisania na forum (m.in. możliwość edycji, bezpośredniego kontaktu z piszącym) i w ten sposób możemy zbudować jakąś społeczność i skutecznie komunikować się w branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Cebulion napisał:

Słuchajcie z tym logowaniem to trochę śmieszne Panie Rolnik Z Wielkopolski co to da że ktoś się zaloguje?! To zalogowany nie może pisać głupot i siać fermentu, zalogować się mogę jako Andrzej Duda i wtedy będę autentyczny?zresztą mogę mieć kilka kont. A wracając do tematu, Panowie nie ma sensu się kłócić, musimy razem współdziałać żeby przetrwać, widzicie co się dzieje na świecie, zaraz Zielony Ład nas wyprostuje całkowicie, nie mówiac o Ukrainie, mój odbiorca właśnie oświadczył czy Ukraińcy oferują obraną po 2zl także Panowie chyba nadchodzi czas żeby wsiadać w traktory i na Warszawę wywalac łuski od cebuli na wiejskiej, a nie tutaj się wasnic..

Osobiście nie znam forum gdzie można pisać bez rejestracji, to chyba ostatnie miejsce. Chętnie i skrupulatnie wykorzystywane przez wszelkiej maści manipulatorów, naiwnie sądzących że od wpisu na forum zmienią ceny na rynku .. Dlatego najlepiej sugerować się wpisami od osób posiadających konto, resztę traktować jak mało istotny szum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
16 godzin temu, beowulf87 napisał:

Dzisiaj podobno bonduelle skończyło skup i towarzystwo zaczęlo snuć plany o wielkich obniżkach obranej, a jak jest to zobaczymy

Gdzie jest ten zakład bonduelle zlokalizowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...