Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mały obierasz
Godzinę temu, Gość Maciej napisał:

Hej. Jaka cena na obraną na przyszły tydzień? Mam parę ton czas chyba wywieźć bo boje się że zielono się zrobi

1 zł  więcej nie dostaniesz hihi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik ARD

W tamtym roku nie trafiłem i sprzedałem łuskę w styczniu, w tym roku zamiast sprzedać w styczniu, to sprzedam taniej w marcu. Z tego co widzę spadków nie ma końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej

Nie ma cebuli. Holandia 30-60procent odpadu po obieraniu się zdarza. Chłodnie obniżyły bo z Chin wezmą. Ściema ta sama co w zeszłym roku. I nawet jeśli to co biała na zachód czy do Wielkiej Brytanii popłynie? Zaraz badania i w pizdu. Bajki i zagrywki z chłodni. Niestety działaja bo ciepło się robi i cebulą rosnąć będzie. Gdyby było chłodniej... Za cebulę dzisiaj na obieranie taka dość ładna 1,20brutto niektórzy potrafią dać. Sam fakt że niektore chłodnie ok 2,30 brutto placa na ten tydzień. Pozdrowienia i życzę aby wszyscy zarobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz
22 godziny temu, Gość Maciej napisał:

Nie ma cebuli. Holandia 30-60procent odpadu po obieraniu się zdarza. Chłodnie obniżyły bo z Chin wezmą. Ściema ta sama co w zeszłym roku. I nawet jeśli to co biała na zachód czy do Wielkiej Brytanii popłynie? Zaraz badania i w pizdu. Bajki i zagrywki z chłodni. Niestety działaja bo ciepło się robi i cebulą rosnąć będzie. Gdyby było chłodniej... Za cebulę dzisiaj na obieranie taka dość ładna 1,20brutto niektórzy potrafią dać. Sam fakt że niektore chłodnie ok 2,30 brutto placa na ten tydzień. Pozdrowienia i życzę aby wszyscy zarobili.

Jestem niewielkim obieraczem 40/50ton tygodniowo - na ten tydzień mam zamówienie tylko na 12ton. Chłodnie nie chcą kupować więcej. Rozmawiałem z konkurencja i wszędzie to samo. Cebuli na ten moment pokazało się dużo w Polsce jak i w Holandii. Holandia - 85gr sucha zdrowa lecz nie za gruba kal. 4-7. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej
2 godziny temu, Gość Obieracz napisał:

Jestem niewielkim obieraczem 40/50ton tygodniowo - na ten tydzień mam zamówienie tylko na 12ton. Chłodnie nie chcą kupować więcej. Rozmawiałem z konkurencja i wszędzie to samo. Cebuli na ten moment pokazało się dużo w Polsce jak i w Holandii. Holandia - 85gr sucha zdrowa lecz nie za gruba kal. 4-7. Pozdrawiam 

Czyli od jutra stop czy gdzieś indziej znalazłeś? To co teraz jedzie z Holandii to jest dramat! A w Holandii skąd cebula się niby znalazła? Importują?;-d. A ludzie na chłodniach teraz co serwis i remonty czy owoce i warzywa skądś wezma? Stać będą czy urlopy zwolnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej

Limity są faktycznie ale nie wszędzie. Chłodnie dzisiaj PODOBNO najmniej 1,9zl netto to przy 85gr to biznes by był. 2 tygodnie temu po 1,20 szło kupić taką w miarę z Holandii. A teraz tak jak pisałem dramat wiozą a za ładniejsza nie uwierzę 0,85zl.

Pozdrawiam życzę zarobku wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obieracz
13 godzin temu, Gość Maciej napisał:

Czyli od jutra stop czy gdzieś indziej znalazłeś? To co teraz jedzie z Holandii to jest dramat! A w Holandii skąd cebula się niby znalazła? Importują?;-d. A ludzie na chłodniach teraz co serwis i remonty czy owoce i warzywa skądś wezma? Stać będą czy urlopy zwolnienia...

Od dzis stop. Orientujesz się jakie chłodnie skupują obraną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka
28 minut temu, Gość Maciej napisał:

Próbuj on-zin, hit, Stanek, maja parchanki, może Orchowo. Sam lepiej wiesz gdzie pytac

To nie są chłodnie tylko pośrednicy 🙂

To dlatego macie takie niskie ceny🙂 

2,35 na ten tydzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek
2 godziny temu, Gość Maciej napisał:

Próbuj on-zin, hit, Stanek, maja parchanki, może Orchowo. Sam lepiej wiesz gdzie pytac

Stanek , Hit 2.00 zł u reszty pośredników napewno podobnie,i raczej nie potrzebują od nowych bo mają sami ciężko wypchać towar. Po niedzieli zrobią korekty w dół i może ze trzy dni będzie skup. Ogólnie chłodnie odmawiają i problem się pogłębia. A pogoda sprzyja porastaniu cebuli. Kto nakupowal dużo towaru do obierania ma problem i w najlepszym przypadku minimalne dołoży i jakoś obierze i sprzeda. Chłodnie w przyszłym tygodniu będą kupować, trochę mniejsze zapotrzebowanie i cena lekko w dół. Nie wspominając o wymaganiach jakościowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciej
2 godziny temu, Gość Agnieszka napisał:

To nie są chłodnie tylko pośrednicy 🙂

To dlatego macie takie niskie ceny🙂 

2,35 na ten tydzień 

A gdzie napisałem że to są chłodnie? W sumie Orchowo to chłodnia co nie? Stanek 2,05 ten tydzień w przyszłym zgadza się 2,0 netto. kto płaci 2,35zl dzisiaj? Przy jakich ilościach na tydzien- pewnie min 10t dziennie bialej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrula

Jak tam u was przyszły tydzień? Słyszałem że chłodnie robią redukcje ilości 3/4 ? O cenę się nawet nie pytam ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kleofas

Witam

Mam pytanie odnośnie przechowalnictwa. Mam cebulę w typie rijnsburger fazorowana. Ładnie leży nie pobudzona nie ma szczypioru😅, korzonków białych żeby rosła też nie ma. Generalnie niby ok. Wentylowana jak tylko jest chłodniejszy dzień przeważnie -1stopien c. Teraz wiadomo kilka dni za ciepło. Co z taką cebula może się teraz dziać nie dobrego oprócz tego że cały czas po trochu traci wagę. Na co zwracać uwagę. Myślę potrzymać ja do końca marca. Podpowiedź IE swoje spostrzeżenia. Dziękuję za uwagę i wszelkie podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gośc jan

Do końca marca spokojnie możesz ją trzymać nic sie jej niestanie jak jest fazerowana, pozatym  jak jest fazerowana to ona nigdy nie wypuści korzeni ani szczypioru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Onionista

Patrząc na to co się dzieje - protesty -   Tusk zamknie za tydzień wschodnią granicę dla cebuli z Rosji, Uzbekistanu, Kazachstanu. To da kopa cenowego naszej cebuli zapewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ggg
3 godziny temu, Gość gośc jan napisał:

  jak jest fazerowana to ona nigdy nie wypuści korzeni ani szczypioru 

Mylisz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Cebulion
1 godzinę temu, Gość Onionista napisał:

Patrząc na to co się dzieje - protesty -   Tusk zamknie za tydzień wschodnią granicę dla cebuli z Rosji, Uzbekistanu, Kazachstanu. To da kopa cenowego naszej cebuli zapewne. 

Przyda się ten kop cenowy, bo obecnie ceny sięgają dna... Z obraną jest tragedia 2 zł chyba długo nie zobaczymy już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...