Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość ArcelorMittal
W dniu 22.08.2022 o 21:42, Włodzimierz napisał:

Witam,

Na wstępie dziękuję za słowa krytyki pod moim adresem. Nikt nie jest idealny.

Moja wiedza o cebuli nie wzięła się z nikąd a sam nie uważam się za niewiadomo jakiego specjalistę. Naukę odbywam na własnym polu ale też bardzo dużo nauczyłem się na seminariach, webinariach i innych pokazach polowych. Mój post miał  na celu zasygnalizować ze przyszedł czas na wizyty na polach i AKTYWNE uczestnictwo w takich spotkaniach. Często byłem świadkiem że rolnicy na takie spotkania przynoszą własne rosliny i pokazują je prelegentom w kuluarach z zapytaniami co to za choroba lub szkodnik czy też brak jakiego nawozu spowodował takie objawy. Łatwiej jest porozmawiać z prelegentem na polu niż jechać do niego do Warszawy. Fachowe doradztwo jest bardziej profesjonalne gdy rozmawia się z ekspertem na polu niż z super fachowcem przez forum internetowe czy też telefon. Na takich spotkaniach około 30-40 procent uczestników słucha prelegentów, następna 30 procentowa grupa spotyka się towarzysko a ostatnia grupą około 20 do 30 procent przyjechała na darmowe jedzenie i picie. 

Nie wiem co dolega waszej cebuli ale wiem że jak okazało się, że jest pożar i za późno jest na gaszenie to nagle rolnicy stwierdzili że może by nawet kogoś mądrego posłuchali i może nawet by popryskali środkiem nawet za 2 tysiące na hektar byle by tylko mieli szansę zebrać godziwy plon ale było już za późno. 

Zawsze uważam że należy rozpocząć od najprostrzych rzeczy czyli próby glebowe, próby wody do nawodnien (co niektorzy na kujawach nawadniają zasolona woda), wybór stanowiska, herbicydy zastosowane pod przedplon itd.... Jest tyle prostych i tanich rzeczy do sprawdzenia o których tak wiele osób zapomina.

Pytajcie się specjalistów na polu prosto w oczy a nie, że anonimowo na forum wylewacie swoje żale.

Pozdro

Mądrego dobrze posłuchać.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do farmer

Myślę że kto siedzi w tym interesie to będzie dalej siał a kto już odpadł to baj baj. Koszty uprawy robią się kosmiczne byle jakiego nowicjusza nie stać by wejść w uprawę i zrobić ją dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
27 minut temu, beowulf87 napisał:

Podobno chcą cenę obranej zbić, albo już zbili

Mi na przyszły tydzień nic nie zbili. Teraz może będą próbować swoich znanych sztuczek ale od października będą musieli płacić złotem bo towaru ewidentnie brakuje. Teraz trwają zbiory i już wiadomo, że jest ogólnie mniejsza wydajność i mniejszy areał zasiewow. Jak komuś opuszczają ceny to wstrzymywać dostawy i tyle, tydzień wolnego nikomu nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Każdy zbiera 100t/h i teraz walka by to wszystko pochować !!!

Chyba pomyliłeś się o jedno 0 haha

ogólnie to jest słabo a nawet bardzo słabo, cena wysoka i co z tego jak zostanie mniej jak inne lata. Jednostki zarobią co wyprodukowali 60t i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...