Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Jak tam u was w regionach z nasadzeniami ziemniaka ? U mnie w okolicy to zmniejszone są powierzchnie ziemniaków dużo ludzi poszło w siew korzeniowego oraz  w zborze . Rozmawiałem raz z gościem w sklepie to mówił że jest bum na kalafiora bo w tamtym roku płacił . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, ten co uprawia 300 czy 500 ha ziemniaków nie sprzedaje tego na giełdzie, ani na rynku, nie sprzedaje tego nawet przemytnikom (to ci co za granicę bez fito wożą), nawet tego nie sortuje, takie ilości idą prosto z przechowalni na frytki albo chipsy, ten towar nie ma wpływu na obrót ziemniakiem jadalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gość kkk napisał:

A u nas zwiększają z 500 hektarów do 800 , z 400 do 700 , 300 na 600, Dolny Śląsk więc bym się nie cieszył wszystkie duże gospodarstwa zwiększają nasadzenia od 30% do 70%

Zwiększają ale to raczej nie na typowo jadalnego tylko na frytke albo chipsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gość kkk napisał:

A u nas zwiększają z 500 hektarów do 800 , z 400 do 700 , 300 na 600, Dolny Śląsk więc bym się nie cieszył wszystkie duże gospodarstwa zwiększają nasadzenia od 30% do 70%

Potwierdzam okolicę Legnicy wszyscy liczą na to że ludzie się wycofają i każdy zwiększa. Paranoja a jak się pytam jednego z drugim żeby powiedział kto zrezygnował lub zmniejszył nasadzenia to nie umieją odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirek1 napisał:

Potwierdzam okolicę Legnicy wszyscy liczą na to że ludzie się wycofają i każdy zwiększa. Paranoja a jak się pytam jednego z drugim żeby powiedział kto zrezygnował lub zmniejszył nasadzenia to nie umieją odpowiedzieć.

ziemniaka będzie nasadzone w tym roku do oporu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik krk
43 minuty temu, Mirek1 napisał:

Potwierdzam okolicę Legnicy wszyscy liczą na to że ludzie się wycofają i każdy zwiększa. Paranoja a jak się pytam jednego z drugim żeby powiedział kto zrezygnował lub zmniejszył nasadzenia to nie umieją odpowiedzieć.

Ja w tym roku z 80ha  na 120ha a zwiazane z tym ze mam sadzeniaka gali swiezego i kupca nie ma na sadzonke a wyzucic szkoda .Jadalny sprzedany ?mali odpadaja ale duzi zwiekszaja .kredyty trzeba splacac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wlkrolnik

U mnie w okolicy ten co sadził to sadzi nic się nie zmieniło areały podobne od tamtego może nawet większe. W tym roku do Ukrainy poszło sporo ziemniaków i jeszcze idą ale to tylko od większych gospodarzy bo ich tylko interesują ilości tirowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małorolny

Wykruszyli sieCi najmniejsi, którzy sadzili mniej jak hektar, ewentualnie trochę więcej. Zawsze to jakaś plus bo tacy mieli kilkanaście ton ziemniaków i nie wiedzieli co z tym zrobić więc sprzedawali za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zenon
W dniu 28.04.2021 o 01:55, Gość Małorolny napisał:

Wykruszyli sieCi najmniejsi, którzy sadzili mniej jak hektar, ewentualnie trochę więcej. Zawsze to jakaś plus bo tacy mieli kilkanaście ton ziemniaków i nie wiedzieli co z tym zrobić więc sprzedawali za grosze

Dokładnie tak, im większy areał ziemniaka tym łatwiej o zbyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzak

O jaki piekny deszcz teraz to nawet nie potrzeba wrozyc za ile beda pyry bo juz wiadomo wczesny 50 ton z ha wszystko ustawi cena maks 20 gr kilo ale ja juz sie nie martwie bo sadze coraz mniej tego niesprzedawalnego badziewia a skrobiowe odmawiam na kolejny sezon bo cena za skrobie nie drgnela od 10 lat i to jest kpina a ciagnik tej samej mocy co 10 lat temu to nie rzad 250 tys tylko conajmnoej 500 tys na moj areal a przez te 10 lat to wszystko do gory razem z praca ludzka ,czesci,w zasadzie brak rak do pracy,niemoznosc podudowania juz niczego bo za banke to cos smiesznego pobudujesz z niemozliwoscia splacenia kredytu ale z duza doza prawdopodobienstwa zabrania ziemi za kredyt,a i coraz to lepsze parametry pakowanych ziemniakow w paczkowalniach tylko gala i sralala,,paliwo 5.30 ,najlepiej posiadanie chlodni pod pyry z cena za prad symboliczny grosz ponadto wycofanie najlepszych srodkow ochrony roslin przez unie (dziekujemy unio),dziekuje tez unio za mocznik za 2000 tys za tone ,za te sadzeniaki co nie mozna ich 3 rok zasadzic ,wsadzcie se colombe w 2 roku jak susza to szajs jak nic!,dziekuje za wysoki podayek rolny i brak ubezpieczenia arealu.Jak sie przejedziecie autem to te nasze gospodarstwa warzuwnicze to fatalne bo z reguly stoi jakis nowy ciagnik nowy kombajn a reszta fatalna !.Narzekalem na kolodziejczaka ale to on wyszedl pierwszy z gospodarstwa warzywniczego i powiedzial jak jest .Chcialem jeszcze podziekowac panstwu na koniec bo to jednak KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Rolnik9876 napisał:

Ktoś ma chyba problemy finansowe... 

Prawdę napisał ! Prędzej czy później ciebie tez takie problemy spotkają . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rolnik9876 napisał:

Ktoś ma chyba problemy finansowe... 

Porozmawiamy za trzy lata jak się nic nie zmieni to nie jeden, który ostro inwestował z kredytu może mieć problem. To samo może być że zbożami i rzepakiem jak rolnicy tegoroczne ceny wezmą za normę. Wydaje się że grupa azoty już wzięła je za normę. Trzeba podzìękować pisowi że tak szybko reaguje na rosnące ceny zbóż. Kto liczy że zarobi więcej w gospodarstwie jest bardzo naiwny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość koleś

żeby wyleczyć chorobe trzeba najpierw ją zdiagnozować.mężczyzna to takie duże dziecko które jadąc traktorem tkzw.unijnym albo bmw x5 czuje się jak dziecko które ma nową zabawkę której inne dzieci mu zazdroszczą .dopłaty są po to byście produkowali coraz więcej za coraz mniej. a te prowy i srowy by was uwiązać na ojcowiznach.jak obserwowałem olx w ciągu ostatniego roku w mojej okolicy krowiarze którzy mieli ok 10 krów bo takie obory mieli ich ojcowie sprzedawali zwierzęta  bo nie mogli z tego utrzymać swoich gospodarstw domowych.dopłaty są po to by półki sklepowe zachodnich sieci marketów uginały się od towarów ,by dostawcy prosili się by wzieli od nich towar.to markety decydują kogo utrącą a kogo będą utrzymywać z głową na powierzchni.przejęły handel żywności niemal zupełnie.ja akurat jestem w owocach miękkich i wg  tabel ESU borówka ma duże wartości bo markety będą chciały nia handlować ,natomiast  śliwka którą markety handlują gdy jest twarda i niesmaczna ma małą wartość ,bo markety od lat 90 przyczyniają się spadku spożycia na głowe tego gatunku.nie chce was dołować ale państwo(urzędnicy) i korporacje nastawione na zysk ,a nie na dobro świata i satysfakcje konsumentów co przewija w ich reklamach zrobią z was niewolników na własnej ziemi. zwróccie uwage na to jak za ilośc plastiku i folii ,śmieci obwiniaja konsumentów a to dzieki upowszechnieniu się folii i plastiku korporacje mogą sprzedawać swoje produkty na cały świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...