Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian

Ja liczę że zachód będzie miał mniej towaru bo tam sucho do tego dochodzi koszt podlewania za darmo nie oddadzą a u Nas nawej lepiej jak będzie za darmo to wypchną handlarze ? Mi to nie przeszkadza bo mam na szczęście tylko 4ha jadalnego,resztę  sądzę dla mc ceina frytke i spokój może rekiny biznesu czegoś się naucza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Tak napewno. Z importem będzie ciężko mówię wam. Tak że ochłońcie i nie straszcie się że sprowadza. Zajrzyjcie do świata a nie bzdury na forum. 

Tak wiem kolego w zeszlym roku nigdzie mialo nie byc a 2 zl za kg bylo gwarantowane w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

A co taniej sprzedałeś. Latem było realne w hurcie z pewnym towarem i stałym odbiorca ? dlatego piszę że w tym roku realne jest 10 - 12 tylko trzeba się umieć zachować a nie panika jeden przez drugiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Gość Gość napisał:

A co taniej sprzedałeś. Latem było realne w hurcie z pewnym towarem i stałym odbiorca ? dlatego piszę że w tym roku realne jest 10 - 12 tylko trzeba się umieć zachować a nie panika jeden przez drugiego. 

mówimy o sezonie a nie o lecie w tamtym roku w lipcu tez nie było importu a to Ty się modlisz  i zaklinasz że importu nie będzie. Wiec jak sprzedajesz w lecie to sprzedaj wszystko po tej 10 pozniej sobie dokup od innych po 6. Dla ułatwienia Ci podpowiem ze to wychodzi 4 zl z wora na czysto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Każdy drogo sprzedaje tylko jak wjedzie kilka dużych aut ze  świeżym towarem to busiarze już po głowach się drapia. Jak zwerbować klienta do siebie i opuścić mu cenę i jechać po następne bo busem trzeba jeździć i wypychać towar. A jeśli mu doba wychodzi to wielki płacz i lament bo on busa nie może sprzedac.

Pozdrawiam. Bez zbędnych komentarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu

Cenę zepsuli pseudo rólnicy z Sieradza (tj okolic Sieradza), teraz pewnie rusza pseudo rolnicy z małopolskiego (Proszowice) to im życzę serdecznie żeby im wygnilo 99% plonu w tym i przyszłym roku, ja sobie poradzę choćbym nic nie sprzedał ale szkoda mi prawdziwych rolników którzy się napracują i nic z tego mieć nie będą w tym roku tylko że tych prawdziwych jest garstka reszta to żebraki którzy patrzą żeby im coś dać to za susze to za grad to za dużo deszczu, ostatnio zatrudniałem człowieka który mi na wstępie oznajmił ze upału nie lubi zimna też nie lubi, z niego to taki byłby pracownik jak z niektórych rolnicy, ja też jestem rolnikiem tylko i wyłącznie dlatego że lubię to robić ale z nikąd nie zebram i honor swój mam za grosze nic nie sprzedam. Mały rolnik 16 ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
13 godzin temu, Darekspire napisał:

Bo trzeba być człowiekiem myślącym a nie półgłówkiem. W zeszłym sezonie jak były 20 to stałemu odbiorcy można było po te 18 dać a teraz jak jest 5 to on sam dokłada te 3/4zlote. To się nazywa współpraca handlowa 

No uważaj napierdolą ci już widzę jak sprzedajesz po te 9 zł każdy handlarz patrzy żeby wyrywać jak najtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

I na Sieradz znów ból d*py dużo nasadzone duże plony małe zejście import idzie i tyle w temacie.... taki mamy kraj o rolnika zero troski zagraniczne firmy muszą mieć zejście a pośrednik w sklepie jak nie ma 70/100% to do ręki nie weźmie naszego towaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gość Krzychu napisał:

Cenę zepsuli pseudo rólnicy z Sieradza (tj okolic Sieradza), teraz pewnie rusza pseudo rolnicy z małopolskiego (Proszowice) to im życzę serdecznie żeby im wygnilo 99% plonu w tym i przyszłym roku, ja sobie poradzę choćbym nic nie sprzedał ale szkoda mi prawdziwych rolników którzy się napracują i nic z tego mieć nie będą w tym roku tylko że tych prawdziwych jest garstka reszta to żebraki którzy patrzą żeby im coś dać to za susze to za grad to za dużo deszczu, ostatnio zatrudniałem człowieka który mi na wstępie oznajmił ze upału nie lubi zimna też nie lubi, z niego to taki byłby pracownik jak z niektórych rolnicy, ja też jestem rolnikiem tylko i wyłącznie dlatego że lubię to robić ale z nikąd nie zebram i honor swój mam za grosze nic nie sprzedam. Mały rolnik 16 ha

Tak będzie jak mówisz-sam jestem KPR i widzę ile ziemniaków nasadzili w ciemno licząc na interes życia- myśleli że Herkules na jarmarku łyknie po 20zl. Ja przynajmniej mam gdzie sprzedać ale cena już spiep...a. A jeszcze jakby gnić zaczęły to po 2zl za worek będą sprzedawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik
25 minut temu, Gość Krzychu napisał:

Cenę zepsuli pseudo rólnicy z Sieradza (tj okolic Sieradza), teraz pewnie rusza pseudo rolnicy z małopolskiego (Proszowice) to im życzę serdecznie żeby im wygnilo 99% plonu w tym i przyszłym roku, ja sobie poradzę choćbym nic nie sprzedał ale szkoda mi prawdziwych rolników którzy się napracują i nic z tego mieć nie będą w tym roku tylko że tych prawdziwych jest garstka reszta to żebraki którzy patrzą żeby im coś dać to za susze to za grad to za dużo deszczu, ostatnio zatrudniałem człowieka który mi na wstępie oznajmił ze upału nie lubi zimna też nie lubi, z niego to taki byłby pracownik jak z niektórych rolnicy, ja też jestem rolnikiem tylko i wyłącznie dlatego że lubię to robić ale z nikąd nie zebram i honor swój mam za grosze nic nie sprzedam. Mały rolnik 16 ha

Krzychu nie spinaj się. Jak komuś cena nie pasuje nie musi sprzedawać teraz, może exportowac świat jest wielki i potrzebuje jeść. Opcji jest milion ale wszyscy by chcieli po 30 zł 15 kg i żeby go jeszcze prosili. No sory ale uprawa ziemniaka jest banalna. 55 ton z ha żaden problem . Więc cena 30-40 gr nie jest zła dla kogos kto ma 100 ha. To i tak dobry zarobek. Ja mam ziemniaka 120 ha i zbyt zawsze jest i tak lepiej jak zboże placi. Najgorsi są Ci co nie mają gdzie przechować i na siłę wypychają. A tacy gracze co mają po parę ha ziemniaka tak jak pewnie Ty oni najwięcej bałaganu robią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tydzień dwa i zobaczycie sytuacja się unormuje na +. Ostatnio dzwonili do mnie kilku kupcy i szukają towaru wiadomo cena 30 gr mnie nie satysfakcjonuje ale to już coś oznacza. Podkreślę ze mowa o ilościach calosamochodowych jednej odmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu
7 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Krzychu nie spinaj się. Jak komuś cena nie pasuje nie musi sprzedawać teraz, może exportowac świat jest wielki i potrzebuje jeść. Opcji jest milion ale wszyscy by chcieli po 30 zł 15 kg i żeby go jeszcze prosili. No sory ale uprawa ziemniaka jest banalna. 55 ton z ha żaden problem . Więc cena 30-40 gr nie jest zła dla kogos kto ma 100 ha. To i tak dobry zarobek. Ja mam ziemniaka 120 ha i zbyt zawsze jest i tak lepiej jak zboże placi. Najgorsi są Ci co nie mają gdzie przechować i na siłę wypychają. A tacy gracze co mają po parę ha ziemniaka tak jak pewnie Ty oni najwięcej bałaganu robią. 

I tu się z tobą zgodzę całkowicie z tym że ja napewno bałaganu nie robię bo ja też mam komu sprzedać ale jak mi klient dzwoni i mówi że chce kupić po 3 zł za 15 kg bo po tyle można kupić (bo można sprawdziłem) to mnie szlak trafia i nie sprzedaję i nie dyskutuje z nim nawet, że uprawa jest banalna to te, się zgodzę ale cenę nie psują kupujący tylko rolnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
1 godzinę temu, Gość zły rolnik napisał:

do mnie też powoli zaczynają dzwonić ale narazie nie kopię za te pieniądze więc zaczyna się coś klarować

Wykopiesz po trzy złote i tego jestem pewny. Jesteście poza rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 zł i się cieszcie że tyle dają. Ehh rozum zimniokarza i myslenie jest słabe. Ja kopię bo wiem że lepiej nie będzie, a z tej ceny i tak zostaje 

Panowie kupcy, tylko nie kupujcie  z Podkarpacia. Uwalic ich za głosy na Andrzeja. On im napewno da, pieniążki i całe "dobro" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

5 zł i się cieszcie że tyle dają. Ehh rozum zimniokarza i myslenie jest słabe. Ja kopię bo wiem że lepiej nie będzie, a z tej ceny i tak zostaje 

Panowie kupcy, tylko nie kupujcie  z Podkarpacia. Uwalic ich za głosy na Andrzeja. On im napewno da, pieniążki i całe "dobro" :)

Podkarpacie sobie poradzi tylko nie przywozcie do nas swojego syfu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość ziemniak pl
2 godziny temu, Gość math napisał:

5 zł (2020) + 25 zł (2019)+ 10 zł (2018) = 40 zł / 3 lata = 13,3 zł 

Średnia z 3 lat to 0,88 zł/kg. Mało?

Słabe te twoje obliczenia .25 można by zapisać pod warunkiem że kopane byłoby 40 t z ha.W naszej okolicy plantacje nie podlewane dawały do 5 t.To zamiast 25 zł trzeba by zapisać 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
Godzinę temu, Gość Zły rolnik napisał:

Handlarzyku nie podniecaj się tak mam dobry towar sprzedam luzem do pakowalni za lepsze pieniądze niż Ty kupujesz w worku pozdrawiam.

Kolego ty też nie zaprzeczaj z tą jakością bo na polach mokrych ziemniaki nie są dobrej jakości. Bądzmy obiektywni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...