Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek z vweja

Michał puknij się w głowę na Sieradzu teraz kapusty jest więcej niż ziemniaka to wy zj***li....scie Cenę ? i teraz macie musztarda po obiedzie ? się ostała. Zresztą popatrz na import wybawiali Rumunów z wczesnego a Rumunia i tak we Francji się ładuje i po co to było? jeszcze bardziej dołek zrobili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprowadzają to na pewno ich nie spłacimy, ale Firmy to obcemu dają zarobić a rodzimego w 4 literach mają, Rumuni mieli brać i pokazali ile są warci. Ale czy Rumunia to jeszcze Rumunia? czy tylko kolonia Francuzka? Oj Polaczki biznesmeni-garniturowcy to wy jesteście ugorem umysłowym tego Kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość handlarz

Jak młody był tylko na sieradzu i Miechowie pięknie się handlowało. Rolnicy nie plakali. Zaczęły kopać inne rejonu odrazu luj. A jak duże firmy chciały brać pyrke z polski to rolnik ze tanio ze zle ze drugi raz może nie przywieźć to firmy znalazły stalych dostawców za granicą z dobrym towarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciwdziałanie pogarszającemu sie stanu zdrowia zawczasu czas w  tle tanich ziemniaków jest kluczowe bo dalsze miesiące  ciezkiej pracy mimo pogarszającego zdrowia mogą przynieść nie odwracalne  skutki i pozbawic mozliwosci dalszej pracy za grosze przy tanich ziemniakach  kosztem mozna przepłacić zdrowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na broniszach ........to normalnie jakaś masakra ziemniaki i warzywa zero zejścia

bronisze smiechu warte a kiedy tam polskie warzywa i ziemniaki miały tam zejscie to jest giełda ale na towar z uni europejskiej nie z polski  wrocław katowice tam towar ma branie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie on jak kupi taki kombajn to napewno nie bedzie miał z tobą czasu flaszki wypić  jak idzie do kibla to ma sekundy policzone  na załatwienie  potrzeby fiziologicznej

Niekoniecznie-znam gościa co ma ponad 100ha i chyba też ze 100 krów i kiedy robota to robota ale ma czas na wczasy z rodziną,regularnie w siatkówkę grywamy zimą a i flaszeczkę nieraz zrobiliśmy! Ostatnio wczoraj ja talerzowałem a an orał  nowym Johnem 200km przez miedzę to światłami mrugnął na uwrociu i połóweczka pękła bo miał w kabinie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że wódeczke miał w klimatyzowanym schoweczku! To się nazywa pomyśleć w czasie projektowania ciągnika o człowieku który nim będzie pracował:-)

jak bedziesz pił wódeczke  to w polny mizerne nie znam rolnika co pije i w polu robi na czas  i ma plony  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie udaj świętego! PIje kiedy mam ochotę i możliwość wypicia! Jak wyjeżdzam za dom talerzować 20 ha i zejdzie mi do północy a sąsiad też robi obok i stawia flaszeczke bo nowy ciągnik kupił to czemu mam się nie napić? A ziemniaka mam średnio w tym roku 55t/ha z tego co ukopałem a 15ha jeszcze w polu! I to dlatego nie wykopane jeszcze bo taka susza że ukraińcy niemogli na kombajnie brył przerobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

Chłopie nie udaj świętego! PIje kiedy mam ochotę i możliwość wypicia! Jak wyjeżdzam za dom talerzować 20 ha i zejdzie mi do północy a sąsiad też robi obok i stawia flaszeczke bo nowy ciągnik kupił to czemu mam się nie napić? A ziemniaka mam średnio w tym roku 55t/ha z tego co ukopałem a 15ha jeszcze w polu! I to dlatego nie wykopane jeszcze bo taka susza że ukraińcy niemogli na kombajnie brył przerobić!

to juz ich nie wykopiesz mozesz spisać je na straty zgniły    alkochol to zguba kto pije rozpije sie   gospodarstwo na zatracenie pójdzie  znało sie takich co w polu walili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale żeś pojechał mi teraz - faktycznie za te  trzy dni deszczu zgniły w polu a te pięć dni temu  kopane jakims cudem są zdrowe w przechowalni! Chłopcze ja za ziemniaki żonie na 15 rocznicę ślubu w sierpniu  tego roku nową Astrę kupiłem więc mi tu nie filozofuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty ...

 

Ostatnią wypowiedź usunieto jako nie związaną z tematem i bzdurną.

 

Proszę przynajmniej w minimalnym stopniu trzymać się głównego tematu i nie pisać bzdur, robić prywatnych wycieczek albo założyć osobny temat o alkoholu, Astrach i żonach :)

 

Również proszę decydować się jak się podpisujemy, a nie raz 'armagedon' a raz 'nie znajdziesz' a jeszcze kiedy indziej inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki admin ale nie zdążyłem przeczytać jak mnie nazwał choć mogę się domyślać haha:-) Dygresja od tematu nie była zamierzona ale w sumie od kombajnu do ziemniaków się zaczęło.

Rumuni jeżdżą po wsiach za ziemniakiem i warzywami- za żółtego ładnego ,dość grubego oferują 30gr/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...