Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

panowie na inteligencje B) sprawdzcie ile kosztuje ziemniak w europie  na wschodzie czy zachodzie obojętne !!!!i teraz z kąd go przywieść? no właśnie  za dwa tygodnie porozmawiamy o  cenie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ceny z ogłoszeń obecnie są z kosmosu wzięte. Na Wieluniu można bez problemu kupić żółtego ziemniaka po 5zł za worek, takie są realia niestety.

 

Nie piszę tego jako handlarz ale jako rolnik.

chyba jednak jako handlarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dlaczego uważasz ze ceny jakie sa w ofertach to kosmos? 5pln za worek to wg Ciebie cena opłacalna przy produkcji ziemniaka? taka która pokryje koszty produkcji, amortyzacje sprzętu i przyniesie zysk to dalszych inwestycji???
 

PS. 2 dni temu sprzedałem naczepę 7,5pln worek, telefonów pełno o ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupi pyry 10zł macie swoje kosmiczne ceny za ziemniaki, handlarze robią swoje rolnik przed rolnikiem podbija cene. Po świętach podzieli się los Pyrki jak w marcu cena spadnie i będziecie znów płakać ale cóż. Trzymajcie cenę.ps koszta a DopłTy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niech jadą  ciekawe kupią ziemniaka taniej niz w polsce we gdzie , dobre czasy nastały ze handlarze martwią sie o chłopa . 50 gr za kilo ziemniaków to drogo posrednicy zarabiają 100 200 procent i nikt nie robi larum a chłop podniósł 10 gr na kilu i afera wszyscy muszą wyjsc na swoie oprócz chłopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie producenci nie dajmy sie tej krytyce ze strony handlarzy i straszenia za kupcy uciekli. bo co za sztuka jest produkować i sprzedawać 4pln za worek, jak by to chcieli handlarzyki, tak tylko garba i siwych włosów można nabyć. Jezeli kupcy uciekli by faktycznie to przestaniemy produkować ziemniaka i tyle, bo produkować i sprzedawać po kosztach produkcji to krótka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12zł za ziemniaka jak tu widzę ludzie sie ogłaszaja ciekawe ile dzwoni i kupuje??? I ziemniaka już nie ma??? Ja mam jeszcze 300 ton aktualnie sprzedałem wczoraj 24tony po 7,5zł mam stałego odbiorcę który sam dzwoni fakt faktem towar musi być solidnie przygotowany i wykalibrowany, ładny zdrowy pytam sie kto ds aje teraz więcej czy wy znacie podstawę ekonomi i handlu jak Czytam w euro za granica ziemniak drogi to ja powiem tak 120e za granica towar pierwsza liga, euro spada ze wzgledu na brexit freksit itp. W dodatku koszta transportu kto wam weźmie drozej??? Koszt Euro teraz 4,15 wiec zagranica się zamyka na nasz rynek w polsc plucha mokro szaro i ponuro za dwa trzy tygodnie wysypie się młody co kto zrobi ze starym??? Herezją pawacie co z was za sprzedawcy skoro sami kupujących szukacie. Panowie biznesu się mniej w kościele siedzcie i bądźcie elastyczni bo wasze żale znów wylewac bedziecie na forum komu sprzedać kto kupi polska tylko rolą i węglem stoji.wiec nie gledzcie ze już takie bicie cenowe robocie bo chłopy głupieja a jak ciepło będzie to jak już ludziska będą jedni młodego ziemniaka kasze ryz lub makarony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci proponuje 4złote chyba rolnik z innej wioski. A 8złoty też ci mało to zamiast ziemniaków co innego sadz na łatwizne idziecie a dopłate na uśmiech dostajesz??? Pazerność pazerność pazerność ale i tak wam nikt tego nie kupi a markety i sklepy zaraz zapchaja się młodym nie koniecznie z polski kto modry i ogarnięty sprzeda bez ogłoszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo zobacz ilu kupujących się ogłasza i w jakiej cenie chcą kupić towar. No to od straszenia się zaczyna ale jak widać coś ci kupujący się nie bardzo ogłaszaja bo tu ich mało, kto tu mądry, chytry czy przemądrzały nie wiem ale już zgłupiałem od tych waszych wpisów i wypowiedzi ja po świętach jade z towarem na giełdę zobaczymy ile tu prawdy prawicie tak jak na giełdzie rano cena później fakty koszty itp, zobaczymy,trzymam kciuki żebyście mieli racje a nie naganiali bajek na uszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mowisz ze musisz go wykalibrowac i wysortowac specjalnie to ja ci wspolczuje bo musisz polowe odrzucic. I czym sie podniecasz ze dostaniesz 8zl? Smiac mi sie.chce z takich ludzi. Pol wywalu i dostanie 8zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rezydent

Panie Januszu ile masz pan towaru w roku wiadro ziemniaka? ze chcesz sprzedać wszystko za jedne pieniądze to zielonego i zgniłka też sprzedaż byle była kasa... Każdy towar ma swoja cenę śmieją się z ciebie biedny rolniku bo kto mądry sprzeda kaliber drozej odsort taniej ale nic nie wywalu jak to ty piszesz? ps. Do sklepu idziesz bułki kupujesx to wszystkie chcesz dobre świeże czy można ci wcisnąć według twojej myśli na 5 bułek 2 czerstwe.... Szkoda słów ... Janku dorosnij i mleko spod nosa wytrzyj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...