Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Na której giełdzie byłeś?

Jak sprzedam wszystko to się pochwale już tam trochę jeżdżę to mnie znają czasem trafisz na dzień ze sprzedaż dużo drożej niż komuś się wydaje. Niektórzy jadą w poniedziałki na rynki czy rozwożą towar i muszą mieć ziemniaka. Jak stoję jeden to cenę ustawiasz dużo wyższą. Jak stoją osoby które znasz to też ustalamy jakąś stałą cenę by sprzedać min za 6zl-7zł. Gorzej jak ktoś przyjedzie z Sieradza to już cenę ustawia 50% niżej niż my stali odbiorcy kupują od nas bo nas znają ale ceną okazyjną osoby nie grymaszą. Ten rok nie jest taki zaś by się zachwycać w zeszłym orku był dużo większy zbyt , niby się wydawało ze każdemu się urodziło ale więcej schodziło i bardziej się pytali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedam wszystko to się pochwale już tam trochę jeżdżę to mnie znają czasem trafisz na dzień ze sprzedaż dużo drożej niż komuś się wydaje. Niektórzy jadą w poniedziałki na rynki czy rozwożą towar i muszą mieć ziemniaka. Jak stoję jeden to cenę ustawiasz dużo wyższą. Jak stoją osoby które znasz to też ustalamy jakąś stałą cenę by sprzedać min za 6zl-7zł. Gorzej jak ktoś przyjedzie z Sieradza to już cenę ustawia 50% niżej niż my stali odbiorcy kupują od nas bo nas znają ale ceną okazyjną osoby nie grymaszą. Ten rok nie jest taki zaś by się zachwycać w zeszłym orku był dużo większy zbyt , niby się wydawało ze każdemu się urodziło ale więcej schodziło i bardziej się pytali .

I jaka ilość  sprzedajesz ziemniaków w takiej cenie 400,500 a może 50 worków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaka ilość  sprzedajesz ziemniaków w takiej cenie 400,500 a może 50 worków?

Zabieram z sobą 250- 350 woreczków   nie raz sprzedam wszystkie nie raz nie ale nie zdarzyło się ze bym nie sprzedał połowy. Czasem miałem klientów co chcą ponad 10 ton-12 to znajomy mi przywozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z okolic Wielunia i fatyczne Rumuni kupują ziemniaki. kaliber najlepiej ponad 5 cm. Płacą 5zł za woreczek ale jedyny minus ze paleta jest bez zwrotna trzeba mieć swoje (mi zostały po nawozie po budowie domu itp ) i trzeba im załadować jak ktoś ma widlaka tura itp to nie ma problemu. (ALBO ZAŁADUNEK RĘCZNY BEZ PALET ALE TO JUŻ JEST KŁOPOT bo autem nie podjadą za blisko ) . Zero targowania płacą do grosza mi wybrali wszystko. Chociaż nie będę myślał czy ziemniak będzie gnił czy zmarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Rolnik

Ale siejecie propagande nikt nie ładuje żadnych ziemniaków jeszcze 5 zł aleś wymyślił

Jak kupujesz po 2,5 zł to może to dla Ciebie propaganda, bo będziesz musiał więcej zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WałbrzychTKW

Rumki ładują się we Francji i Belgii tam obrodziło, Rumunia jest kolonią francuską nie zobaczycie ani jednego w tym roku, nas zaleje ziemniak niemiecki i holenderski jedynie może Ukraina albo Białoruś lub bracia Rosjanie nas poratują i coś kupią bo jeśli nie to 3zł na wiosnę albo 2zł za woreczek kiepski ten sezon.

Piszesz głupoty !! Rumunia jak będzie kupowała to tylko od Polski a czemu ? chodzi o cenę i odległość do Polski ma wiele bliżej niż do Francji  czy belgi. Zdajesz sobie sprawę jakie są teraz koszty paliwa czasu. A cena u nas nie jest wysoka więc jak tylko będzie im brakować to nie bój się przyjadą. Mi rok temu się udało znajomy nasadził 15 hektarów  ziemniaków a że tamten rok był udany ze każdemu się urodziły zaczął kopać coś mu się udało sprzedać później miał kłopot. i wkurzył się zostało mu większa połowa 8 hektarów i powiedział ze pierniczy ze tego nie kopie bo mu się nie opyla bo i tak nie będzie miał gdzie sprzedać . Dogadałem się z nim ze wykopie sobie te ziemniaki w zamian ze mu z oram i zasieje. Wykopałem je i zsypywałem w kopce ziemniaków było mnóstwo bo każdy wie jak sypały. Na początku mają w ziołem chłopaków by mi to sortowali (chodziło głównie o kiełki by się obiły) i wszystko mi poszło w 3 tyg zrobił się taki zbyt ze dziennie miałem kilku odbiorców. Nie wiemy co będzie w przyszłym roku trzeba być optymistą.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c

 

A można prosić o namiary na tych Rumunów?

Chłopie kto Ci da namiary ? W tym roku z wiosny jak sprzedawałem ziemniaki  miałem klientów na duże ilości ziemniaków ja wysprzedałem wszystko chętnych jeszcze było sporo widziałem gościa co miał Tajfuna z 100 ton na zbyciu ale nic się nie odzywałem ze znam kogoś co by sprzedał okazało się z z pas to bykami w tym roku wsadził tylko dla siebie ucieszył się. Jak ktoś jest z okol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kraśnik

Widziałem gościa kończył kopać z półtora tygodnia temu ale widziałem dużo ziemniaków takich ciemnych ze będą gnić i z kiełkami takie na kilka centymetrów. Dość grube ale mało pod krzakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...