Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Exportu niema rumki sie obrazily ze nie chcieliscie od nich mlodego to teraz sami jedzcie swoje stare... ale za to jaki piekny import jest z francji i nie drogo :)

Jak chodzi Belg i Francuz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumuni to patrzą sprzedać swoje do nas ziemniaki młode i popsuć cenę Nie po to kiełkujemy okrywamy inwestujemy w młode żeby Rumun zaraz zniszczył ceny.Jak sprzedawaj nam swoje niech i kupują nasze.Niech się popaprańcy obrażają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RepublikaBananowa

Tomuś ale oni nie okrywają i nie kiełkują przewaga to klimat i okres wegetacji więc już po nas. Oni pod koniec stycznia sadzą a my kiełkować zaczynamy. W tym roku masowo kombajny kupują i przerabiają tak jak nasze. Młode w tym roku poniżej 3złotowek za wór będą. Trzeba wyjść z tej EU oddać tę jałmużnę co nam dają w postaci dopłat zamknąć granicę cło i będzie dobrze. Tylko wtedy my nic nie wyeksportujemy. O ile Rumunii coś jeszcze brali o tyle Belgia i Francja nigdy nic nie kupiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Jak rumun bieże to jest dobry jak słabo to jest popapraniec ... nieumiecie trzymać ceny tylko jede drugiemu tyłek obrabia byle sprzedać trzymajcie cene wszyscy naprzykład 40 gr i tyle i będzie dobrze a nie narzekajcie szanujce siebie nawzajem

Edytowane przez IGRiT
usunięto wyzwiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumun w tamta zime uratowal niejednego a na wiosne przywiozl ulamek tego co zabral z zime to rumun wrog!!! A teraz czekacie zeby rumun poratowal??? Jacys ci ludzie mie zrownowazeni emocjonalnie... rynkiem rzadzi poptyt i podaz tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie stanieje, po prostu część osób nie sprzeda go wcale.

 

ziemniak ogólnie robi się be, młodego każdy chętnie zje, później wiadomo, że też, aczkolwiek zmienia się pokolenie, młodzi ludzie kupują coraz mniej ziemniaków, a nasadzeń nie ubywa, stąd taka, a nie inna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Chocbym mial sprzedac pyre po 10 gr to sprzedam co roku na pole cofke nie bede robil!

A ja przeciwnie, wole wyrzucić i nikt nie dorobi się na moim garbie. Szanujmy swoją prace, póki tego nie zrozumiecie będziecie robić za murzynów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

DOKŁADNIE NA TAKI ROK AŻ ZA BARDZO MOKRY ABY ANI ZEJŚCIA ANI CENY NIE BYŁO ...SADOWNICY MAJĄ REKOMPENSATY I TO ZAWSZE ALE WSZYSCY SADOWNIKAMI NIE BĘDZIEMY MUSZĄ BYĆ I ZIEMNIAKI CZY INNE WARZYWA ALE DO PRODUCENTÓW ZIEMNIAKÓW NIKT JAK ZWYKLE ŻADNEJ REKOMPENSATY NIE DAŁ :( :(  EXPORT MINIMALNY A IMPORT TO JAK ZWYKLE  DO OPORU KIEDY TO SIĘ SKOŃCZY??? JAKO PRODUCENT ZIEMNIAKA WIEM ILE POTRZEBA WYSIŁKU OD ZASADZENIA AŻ DO ZBIORU ALE KOLEJNYCH LAT BEZ ZMIAN CENOWYCH JUŻ NIESTETY NIE BĘDĘ CZEKAŁ KLĘSKA :( ILEŻ TO MOŻNA DOKŁADAĆ NIE DOŚĆ ŻE ROBISZ TO W ZAMIAN I TAK MASZ SAME STRATY I DZIURAWE KIESZENIE :angry:  :angry:  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość producent

Bo u nas wszyscy troszczą się aby o jabłka, inni producenci są osrani, najważniejsze są jabłka, bo sadownik musi mieć na nową furę i traktor.

czytasz a moich myślach to samo miałem napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

ja z ziemniaków się wyleczyłem, pracuje i zarobie kasę na czysto, i nie wrócę do ziemniaków i tyle.wszystko obsianie i tyle w temacie. :D  :) . A w skrucie jestem zadowolony ze zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas wszyscy troszczą się aby o jabłka, inni producenci są osrani, najważniejsze są jabłka, bo sadownik musi mieć na nową furę i traktor.

Tylko, że sadownictwo to inwestycja zakładana na lata.Koszt początkowy to kosmos w porównaniu z kosztem zasadzenia ziemniaków.Pierwsze lata to ochrona i pielęgnacja a nie czerpanie zysków i nie czepiaj się człowieku sadowników bo sam możesz spróbować czym to pachnie i ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że sadownictwo to inwestycja zakładana na lata.Koszt początkowy to kosmos w porównaniu z kosztem zasadzenia ziemniaków.Pierwsze lata to ochrona i pielęgnacja a nie czerpanie zysków i nie czepiaj się człowieku sadowników bo sam możesz spróbować czym to pachnie i ile to kosztuje.

Właśnie na lata zakładasz, a ziemniaki co roku zaczynasz od zera z plantacja, tez są koszta. Nie ma co ukrywać ze w sadowników pompują większe pieniądze. Do tego promocja, rynki zbytu itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo bylo ze ziemniaka jest w brod w europie to wypisywaliscie ze gnije ze ze niewykopanego jest troche to ze tamto propaganda ze drogi bedzie i liczyli na rumuna teraz trzeba myslec globalnie a nie ze u staska i zenka wygnily to na jarmaku zlotowa bedzie. Ja tam sierpien wrzesien po 5zl wor sprzedalem i temat na ten rok zamkanolem a ty mysl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatwardziały rolnik

Tylko, że sadownictwo to inwestycja zakładana na lata.Koszt początkowy to kosmos w porównaniu z kosztem zasadzenia ziemniaków.Pierwsze lata to ochrona i pielęgnacja a nie czerpanie zysków i nie czepiaj się człowieku sadowników bo sam możesz spróbować czym to pachnie i ile to ko

WIEM,ŻE NA LATA TYLKOJAK PISAŁEM NIE KAŻDY MUSI BYĆ TYLKO SADOWNIKIEM SAMYCH JABŁUSZEK NIE BĘDZIEMY JEDLI,.NA LATA ZGADZAM SIĘ,ALEŻ POSADZISZ RAZ I NA  MINIMUM 10 LAT WYSTARCZY OPRYSKI CZY NAWOZY MY TEŻ MUSIMY DAĆ ALE ILE JEST Z HA A ILE JABŁUSZEK? WY JAK MACIE SPAD PO 20 GR TO OD RAZU STRAJKI I NARZEKACIE.ALE MIEJMY NADZIEJĘ,IŻ RYNEK ZBYTU WKOŃCU USTABILIZUJE CENY CZY TO DO WARZYW CZY DO OWOCÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

i znowu ta sama gadka sadowników, spróbuj to zobaczysz itd.

każdy dobrze wie, że biznes sadowniczy jest opłacalny jak żadna inna gałąź rolnictwa, jak ktoś wyżej napisał, przemysł 20gr zaraz strajki, embargo to banki żywności i przekręty, że hoho.

która gałąź branży dostała taką pomoc na taką skalę? żadna. każdy tylko jabłka, jabłka, jabłka i sadownicy nie mają co zrobić z towarem.

tylko komu się na wsi żyje tak jak tym biednym sadownikom, którym co roku się nie opłaci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie spodziewałem się,że wywołam burze na forum.Ja tylko postawiłem tezę.A co kto robi i jak to zależy od niego.Zyczę wszystkim rolnikom nie tylko sadownikom godnych cen obfitych zbiorów my wszyscy jedziemy na tym samym wózku.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

i znowu ta sama gadka sadowników, spróbuj to zobaczysz itd.

każdy dobrze wie, że biznes sadowniczy jest opłacalny jak żadna inna gałąź rolnictwa, jak ktoś wyżej napisał, przemysł 20gr zaraz strajki, embargo to banki żywności i przekręty, że hoho.

która gałąź branży dostała taką pomoc na taką skalę? żadna. każdy tylko jabłka, jabłka, jabłka i sadownicy nie mają co zrobić z towarem.

tylko komu się na wsi żyje tak jak tym biednym sadownikom, którym co roku się nie opłaci? 

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...