Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Przemysłowych 2017


Gość Mazowieckie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 Proponuje zakończyć tą jałową dyskusję i podawać cenne i miejscowość, a wszyscy na tym lepiej wyjdziemy. Grójec 0,85.  PS jak to mówią młodzi - Nie karmić Trolla !

 

 

Czytając to forum nie wiem czy się śmiać czy płakać.. obrażacie siebie na wzajem niektórzy piszą o swoich marzeniach inni cwaniakuja a prawda jest taka że wszyscy gówno wiemy i że to czyste spekulacje.. Ten rok pokazał że chytry dwa razy traci bo i waga i cena spadła ale nie o tym bo z cena jeszcze się może wiele wydarzyć tylko o tym że to forum zeszło na psy tu mieliśmy się wymieniać cenami a nie cwaniactwem.

 

 

Tak jak paru przedmówców napisało - proszę trzymać się tematu i nie obrażać wzajemnie.

 

W treści proszę obowiązkowo podawać miejscowość i cenę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Co ma stanieć ? Przemysł.........hahah :lol: celowa propaganda ,nic nie stanieje prędzej zdrożeje żeby ściągnąć jabłko z przechowalni.Zobaczcie na IGRIT ZERO OGŁOSZEŃ ŻE KTOŚ SPRZEDA PRZEMYSŁ. A jak było po inne lata o tej porze ,masa ogłoszeń.po 20,40, 50 ,100 ton sprzedam .A W TYM ROKU CISZA :o

o co ? Jeszcze chwilka i będzie te 1,20 ale za 2 kilo dziś 0,80 ale nawet nie kupują najlepiej bez ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróci  do 095 i wtedy będą ludzie sypać z przechowalni z podziękowaniem. I wszyscy będą zadowoleni i sadowniki i przetwórnie, że nie przekroczyły magicznego jednego złotego za kilo.Ot i cała filozofia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob trzymalo jablko czekajac na te 1.2 ale jak poszla obnizka wszyscy sie rzucili na sypanie,a dla przetworni to woda na mlyn. Byc moze cena wzrosnie ponownie za jakis czas,ale watpie w to. Czesc przetworni sie zamknela, zostaly same duze,a one co maja kupic to kupia, tym bardziej ze jablko w tym roku bedzie slabo lezec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość małych przetwórni wykonuje usługę pod duże Niemieckie.Nasza okolica sypała praktycznie na bieżąco, mało który stawiał na podwórku . A jak postawił to za jakiś czas sypał , na podwórkach zostało praktycznie nic.Zostało to co ludzie jeszcze zbierali po świętach i też by to spokojnie zeszło w ciągu paru dni gdyby nie ten spadek. Dziś na skupach brak cenny, bo przetwórnie Niemieckie świętują 11 listopada ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BiznesmenWgumiakach

Potwierdzam, na Niemcy cena dziś 97 groszy. Bez jakiegos totalnego gruzu i połowy zgniłków w palecie, idzie łódkami na bierząco. Marek, skoro rakie masz ilości to o ttch którzy wysyłaja towar na niemcy powinieneś wiedzieć a nie dorabiać tych pajacy co teraz będą sztucznie cenę obnizać.97 groszy na merkeland dziś łódzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BiznesmenWgumiakach

Marek, to może zróbmy inaczej, zróbmy deal. Ty podaj namiary do siebie, a ja to wezme od Ciebie po 90 groszy. Jak jesteś zainteresowany to daj znać. Tylko powiedz skąd jestes bo nie wiem czy bedzie sie opłacało jechac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BiznesmenWgumiakach

A ja Ci mówie, że taka firma istnieje i dzisiaj ładowały się samochody po 97 groszy tylko bez szrotu jakiegoś tytalnego stojącego miediac w paletach. Ja Ci namiarów nie bede dawał do firmy z która handluje od 20 lat czy jest rok dobry czy kiepski. Jak chcesz taką cenę to dzwoń pytaj. Jak chcesz iść na łatwizne to daj namiary do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zainteresowany

A ja Ci mówie, że taka firma istnieje i dzisiaj ładowały się samochody po 97 groszy tylko besz szrotu jakiegoś tytalnego stojącego miediac w paletach. Ja Ci namiarów nie bede dawał do firmy z która handluje od 20 lat czy jest rok dobry czy kiepski. Jak chcesz taką cenę to dzwoń pytaj. Jak chcesz iść na łatwizne to daj namiary do siebie.

a z jakiego woj ta firma jest?bo ja taz jestem zainteresowany woj świętokrzyskie ja mam 60 ton ale na wsi po sąsiadach to by i ze 300 się zebrało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnijcie się i dodajcie ogłoszenie że sprzedacie tyle a tyle ton i ktoś się zgłosi. Ja sprzedaję na Niemcy i faktycznie płacą tyle ale jabłko musi wyglądać, zero zgniłych bo będą wybierać i odciągną wam z wagi. Policzcie sobie na aucie np. 5% zgnilych i wyjdzie wam że lepiej sprzedać w Polsce. No ale jeśli ma ktoś porządny towar to śmiało wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BiznesmenWgumiakach

Świetokrzyskie to troche daleko, ja jestem z łódzkiego ogólnie. Firma która pcha na germanię też jest z łódzkiego. No widzicie można, można. Kolega gytr potwierdza, że można. Jesteśmy kolego z tej samej branży ale ja swoich kontaktów nie buduje tylko w tym roku bo przemysł jest drogi ale od 20 lat i nie po to żeby teraz na forach podawać ludziom których nie znam kontakty na tacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczery chytry wkurzony

Czekałem na 1.00.zl wysypałem po 0,80 I mi jeszcze łaske skupowy robil a moglem Po 0,95 z povalowaniem w rękę sprzedać dziękuje sadowników za dobre rady więcej was na pewno słuchać nie będę bo z tego same straty wychodzą wesołych świat ja już jestem po jabłku przemysłowym niestety ze strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od wielu lat jest taka zasada ze jabłko przemysłowe (notabene nasz odpad od produkcji) jest skupowane przez "soczków" intensywnie do końca rwania. Zawsze najlepszą cenę osiąga na początku rwania bo badają rynek i pod koniec rwania jak wiedzą ze za chwile nie kupią już dużej ilości a mają braki w przerobie. Mniej więcej w środku sezonu zaczynają obniżać ceny i jeżeli jest dużo jabłek to zniżają do dolnej granicy opłacalności wysypywania tego wtedy. Co innego jest z  tzw. "suchym przemysłem" i "obierką" za które to jabłko płaci się o 10-20 gr więcej ale wymogi co do jakości są większe. Pamiętajmy też że nas sadowników jest kilkadziesiąt tysięcy a przetwórców kilku więc przy kawce ustalają sobie ceny a my nic nie możemy zrobić bo mamy gospodarkę wolnorynkową i zaraz by raban był w unii jak byśmy w Polsce ustalili cenę minimalną skupu.Więc koniec końców trzeba polegać na własnej intuicji i chociaż w małym stopniu monitorować rynek. Nieźle się opłaca sprzedaż przemysłu na bieżąco( większa waga i lepsza jakość ) ale więksi sadownicy zbierają po zbiorze kwatery lub na końcu rwania i tu może być już późno w sezonie a ceny zaczyna się obniżać bo już przetwórcom nie zależy, a potem na przemysł od przerobu ustalają jedną cenę i tak jest do nowego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na 1.00.zl wysypałem po 0,80 I mi jeszcze łaske skupowy robil a moglem Po 0,95 z povalowaniem w rękę sprzedać dziękuje sadowników za dobre rady więcej was na pewno słuchać nie będę bo z tego same straty wychodzą wesołych świat ja już jestem po jabłku przemysłowym niestety ze strata

 

i bardzo dobrze, byłoby 1,00zł, to byś czekał na 1,10

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Już coraz bardziej mnie irytują te docinki do sadownikow, moich znajomych też a należymy do tych wielkich, fikajcie dalej a skupimy wam całe jabłko w przyszłym roku i zobaczymy czy będziecie tak wylewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na 1.00.zl wysypałem po 0,80 I mi jeszcze łaske skupowy robil a moglem Po 0,95 z povalowaniem w rękę sprzedać dziękuje sadowników za dobre rady więcej was na pewno słuchać nie będę bo z tego same straty wychodzą wesołych świat ja już jestem po jabłku przemysłowym niestety ze strata

Już dziś jesteś w plecy 0.10. Grójec 0.90 CAŁY SKŁAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.niestety sytuacja taka ,że jest przemysł 80gr. i jeszcze nie ma gdzie za bardzo sprzedac .Większość zakładów nie bierze a te co kupują to limity mają wiec chyba te 60 gr. to jest nieuniknione.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...