Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek

cofnij sobie X stron jak wy pluliście na skupczyków handlarzyków i exporterów. To raz. żeby waszym wymaganiom cenwowym sprostać to jest nie możliwe. Jest mało jabłka, cena jest chyba dobra, więc raczej na swoje wyjdziesz. Jak miałeś ubezpieczone tym bardziej, jak nie twoja strata. To dwa. Nikt cie nie zmusza pchać sie na siłe w mało dochodowy biznes. Bierzesz kreche to chyba jakoś kalkulujesz że ci sie to zwróci.  To trzy.  Wymagania to ma klient. To dla niego produkujesz i on za to płaci. Reszta ma mniejszą lub większą marże/dochód z końcowej ceny w sklepie. To cztery. Jak każdy bedzie ładował jak to ująłeś ogromne pieniądze i to nie swoje w nowe nasadzenia to za X czasu bedzie to co będzie. Ale wtedy pewnie też winny bedzie handlarz. Sadzcie więcej na kredyt  to bedziecie brać kase tylko wtedy jak wam mróz albo grad przetrzepie połowe tego co w pocie czoła sadzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Proste, jest mniej towaru jest cena, to nikt na to nie patrzy tylko jeden przez drugiego sądzi na cholerę to komu było? 

Mniej roboty by było, a zarobek byłby w najgorszym wypadku taki sam, a tak baran jeden z drugim bo on musi mieć więcej, a przyjdą lata urodzaju i płacz i najlepiej strajk i niech państwo pomaga, bo on ma kredyty, a cena niżej kosztów. 

 

Chłop od zawsze był chciwy i głupi, dlatego kiedyś zgubi to całe rolnictwo i sadownictwo do reszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze! Sadownictwo upadnie, chłop sobie poradzi a handlarz co nic więcej nie potrafi tylko zarobić na sadowniku i na niego pluć (swojego chlebodawce) bo to sadownik Was utrzymuje pamiętajcie o tym z czyjej ręki chleb Masz panie wyśmiewaczu. Wtedy dopiero przyjdziesz do sadownika i przeprosisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha  a ty co potrafisz oprócz pryskania chłopku ?  taki z ciebie sadownik jak..........co sie cieszy że sadownictwo upadnie a chłop sobie poradzi tak tak ciekawe z czego kredyty pospłacacie i jak sobie poradzisz.  Ciekawe co byś zrobił bez tych eksporterów i pośredników handlowalbyś chyba na targu tymi jabłkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Przynajmniej miałbym co targować:) z głodu bym nie zmarł. Akurat ja kredytów nie mam. A potrafię Tylko pryskać a jakość mam taką że kupcy sami wydzwaniają o towar. Jakbym nie umiał pryskać to musialbyś asfalt łopatą rozrównywać bo byłoby taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Gość Sad napisał:

Przynajmniej miałbym co targować:) z głodu bym nie zmarł. Akurat ja kredytów nie mam. A potrafię Tylko pryskać a jakość mam taką że kupcy sami wydzwaniają o towar. Jakbym nie umiał pryskać to musialbyś asfalt łopatą rozrównywać bo byłoby taniej :)

to jedz na bazar  i handluj kto ci broni ? ktoś ci każe przez pośredników sprzedawać ?   masz taką wspaniałą jakość to bedziesz miał zbyt jak nikt.

 

  idared od 7 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HENIEK
10 godzin temu, Gość kamil napisał:

ja ceny 2 zl nie slyszalem sprzedaje po 1.5 ,od jesieni sie cena nie zmienila tylko zejscie slabsze,bialorus zablokowana.mazowieckie

albo masz słabej jakości jabłka i po tyle sprzedajesz ,albo  oszukujesz , bo ceny są dużo leprze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomWGR

Jakie ceny za Princa, Goldena, Championa, gale shnige i Elize? Piszcie czy podana cena jest za swoje sortowanie na gotowy towar, czy przesortowane w grupie.

Co do tych kłótni: Gdy towar jest droższy to jest zawsze łatwiej zarobić pośrednikowi - na pewno przy cenach 1.2 - 1.4 za jabłka od sadowników to spokojnie zł na kg. Gdy towar jest tani każdy o tym wie i nie ma na niego chęci (jak klient wie że kupi kg jabłka delikatesowego od sadownika za 0.60 czy 0.70 gr to nie chce płacić 2zł pośrednikowi)   - tak jak były programy na banki żywności i ludzie nie chcieli kupować, gdyż każdy dostał ze szkoły czy caritasu - tragedia dla handlarzy i sadowników (- rozwalony rynek- taki towar powinien iść za granice wtedy zarobiłby pośrednik i sadownik - lepiej schodziło by jabłko w kraju).

W mojej opinii jabłko raczej nie stanieje, może tylko pójść w górę - jest go nie dużo [w Europie cały czas kupują na Niemcy i inne kraje UE, i gdy kupiec może kupić jabłka po gradzie w cenie 1.5 zł za kg (cena z miesiąc wcześniej u znajomego) to nie ma się co dziwić że sadownik chce wziąć 2 zł za ładny towar]. Towaru będzie tylko mniej więc cena może wzrosnąć - truskawka u nas wyjdzie gdzieś na początek czerwca do tego czasu jabłko będzie dobrze schodzić pytanie tylko czy doleży. Już teraz cena jest dyktowana brakiem towaru, a jabłka takie jak champion czy princ'e u niektórych słabo się przetrzymały, zebrane jabłko w komorach nie ma pestek i zaczyna się przerabiać - brak odpowiedniego poboru wapnia w tym roku przez jabłonie spowodował u niektórych wystąpienie "korka"  co po otwarciu niektórych komór się uwidacznia - czyli ten kto trzyma może zarobić, ale ryzykuje tym że po otwarciu okaże się że zamiast zarobić to stracił - wywali na soki lub przemysł.

PROSZĘ O CENY!!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Lidlu Ligol Szampion Jonagold  2,49 i wy czekacie na 3 złote ?  powodzenia. Cene można zrobić w sklepie i  8 złotych tylko tego nikt do ręki nie wezmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...