Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Sadownik
15 godzin temu, Gość Gość konsument napisał:

Jablek jest dużo na bronkach stoja 3 alejki.W czerwcu będą po 4 ale  tylko z zagranicy bo wasze dawno wygnija.

Czytam i wiem że nie masz pojęcia o czym piszesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopy widzę tu mają pojęcie o wszystkim, na handlarza i giełdy się pluje, a do grup daje się jabłka i czeka na faktury po 2 miesiące albo więcej aż łaskawie wystawia a termin płatności faktury dopiero jak fakturka wystawiona, a nie od dnia jak jabłka poszły i tak was robią w uja, obracają wasza kasa. 

Żaden tir nie wyjeżdża na zachód ani wschód bez kasy a wam płacą po pół roku naiwniaczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel
19 godzin temu, Gość sad napisał:

w następnym roku to dopiero jabłka będą drogie ,bo po tych mrozach co podają i przy braku śniegu to sady na podkładce m9  wymarzną

 

Żeby tylko tak chciały wymarznąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy pier**licie z tym wymarznieciem m9, nie takie bezsniezne zimy juz byly a m7 jest bardziej wrazliwa i jakos te 30 letnie idaredy nadal rosna i maja sie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heniek
1 godzinę temu, Gość Tomek napisał:

Co wy pier**licie z tym wymarznieciem m9, nie takie bezsniezne zimy juz byly a m7 jest bardziej wrazliwa i jakos te 30 letnie idaredy nadal rosna i maja sie dobrze.

ale teraz nie ma śniegu i dlatego mogą wymarznąć korzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Iiiii napisał:

Chłopy widzę tu mają pojęcie o wszystkim, na handlarza i giełdy się pluje, a do grup daje się jabłka i czeka na faktury po 2 miesiące albo więcej aż łaskawie wystawia a termin płatności faktury dopiero jak fakturka wystawiona, a nie od dnia jak jabłka poszły i tak was robią w uja, obracają wasza kasa. 

Żaden tir nie wyjeżdża na zachód ani wschód bez kasy a wam płacą po pół roku naiwniaczki. 

Widac jak sie orientujesz w temacie. Faktura jest pisana z data sprzedazy, a kasa w zaleznosci od kupca 1-2 miesiace lub platne od reki. Poza tym nie wyobrazam sobie wywiezc 300 ton jablek na rynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomoce beda za mróz a później za wiosenne przymrozki a później za grad a później za susze albo ze ulewy a później za obecne embargo pięknie jest idared 1,5  i droższy nie będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zainteresowany
15 minut temu, Gość Sprzedajacy napisał:

Ładny idared z ka 1.7 1.8 więc jest drożej

Sprzedam 200 ton po 1,65 to zarobisz jak jesteś zainteresowany to się odezwij daj w mail 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aj tam

Każdy chce sprzedać same ogłoszenia tylko szanownego kupca brak przynajmniej w grojeckiem. Acz kokwiek w Sandomierskiem jeszcze taniej , nie sadzić tyle tych ogrodów bo za darmo będziemy robić idared o tej porze powinien być 2 zł a nie 1,6 i amatora na niego nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pomidor

Ależ tu jest bałagan, ceny niektórzy to podają z kosmosu, 1,8 dają za idareda, ciekawe gdzie  ja daję 2zł, ale jakby ktoś chciał sprzedać to obecnie nie potrzebuję, takie to są właśnie wysokie ceny. 

 

Jabłko słabo idzie, co będzie dalej czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pomidor

I niech niektórzy trzymają i liczą na 3zł, będą sypać albo połowę albo całość. 

Jabłko się słabo przechowuje, może być równie dobrze tak, że w kwietniu czy maju będzie naprawdę mało jabłka i cena nie dość, że nie wzrośnie to nie zdziwię się jak spadnie,  bo to co zostanie to może być w wielu przypadkach szrot,  który będzie szybko siadał i popyt zmaleje momentalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wszyztko zależy jaki kupiec i gdzie to dalej jedzie. Mam gościa co kupuje prawie samefo Idareda w obecnym tygodniu płacił 1.7zł przy kole a od 7.5 1.85zł i kupował 2 auta dziennie. Do 6 palet było innych odmian reszta Idared na Kazachstan. Ten co w tym roku mało sprzedaje to dlatego że dostał zamówienie i kupował po zeszle lata tańszą chłodnie żeby więcej zarobić i teraz nie chcą u Niego zamawiać. Na własnw oczy widziałem jak dwóch kupców się kłóciło bo samochody firmy pierwszego przyjechały do drugiego na załadunek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

Ten kto jabłko produkuje porządnie oraz nie zamyka trefnego towaru nie ma strat i jabłko się przechowuje jak co roku. U mnie prince ligol champion 3% ubytku ze 120 ton. Komora otwsrta tydzien temu. To samo mowia znajomi. Wiec nie piszcie ze się źle przechowuje. Przechowuje się może troszeczkę gorzej. No chyba ze się wstawiło bydło. Idared 1.6 juz bez problemu. Jak będzie czas pokaże. Jeżeli będą przejścia,ma czym KAŻDEMU zależy to jabłka będzie jeszcze droższe na wiosnę. Jeżeli nie to może nie być komu zabrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak z sampoona Ci odpada 3% to pogratulowac. Mi 15% odeszlo, u mnie akurat oczkuje.  U znajomych podobnie. Reszta odmian ok przelezala. Choc u znajomego nawet idared oczkuje. Reguly nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Waćpan
9 godzin temu, Gość Aaa napisał:

No to jak z sampoona Ci odpada 3% to pogratulowac. Mi 15% odeszlo, u mnie akurat oczkuje.  U znajomych podobnie. Reszta odmian ok przelezala. Choc u znajomego nawet idared oczkuje. Reguly nie ma.

Ja nwm jak to możliwe ze idared ci oczkuje.. Ty go trzymasz na pakowni czy co bo u mnie szampion w ka i wygląda jak prosto z drzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...