Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość sląśk napisał:

proteusem  jutro spróbuje radzą żeby z coragenem.  dawałem zwilżacz wczoraj 1 l dursban i 0,10 cyperkill. dzsiaj robaka jeszcze więcej

Żeby szybko pozbyć się tatnisia trzeba mieszać środki i przekraczać znacznie dawki. Albo lać deszczownią. Bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Coragen i zwilzacz, proteus nie działa na tantnisia, w podlaskim jest plaga w tym roku robactwa mimo opryskow i to co 5 dni tantnis nadal jest w kapuscie a dodatkowo maczlik i mszyca sie wdarła,  przy takich upałach te robaki bedzie bardzo ciezko zwalczyc, pryskam i to wysokie dawki daje, środki same z gornej połki a te ustrojstwo dalej jest, stare larwy sa zabite to widać w głowkach odrazu nowe .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
W dniu 24.06.2019 o 07:21, Gość sląśk napisał:

gośc i inni. jakie środki zmieszać żeby pozbyć się tantnisia?

 

Coragen plus zwilżacz, nie mieszaj z proteusem bo to nic nie da, proteus nie działa na tantnisia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość podkarpackie
41 minut temu, Sieradzak napisał:

Ja stosowałam DIPEL. Tylko najlepiej wieczorem i powoli jechać. Po 24h byl martw. Coragen jakoś słabo umnie działał, może za gorąco. Ogulnie jakieś dramat z tym tętniśiem w tym roku jest. 

Potwierdzam dipel  z tantnisiem robi porządek,  coragena w stym roku nie próbowałem ale w poprzednich latach rewelacji w tantnisiu nie narobil. Do Dipelu koniecznie  zwilżacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
42 minuty temu, Gość gosc 2 napisał:

idz do sklepu to ci powiedzo jak nie wierzysz

Wystarczy opakowanie przeczytać. Chyba że przez cala wegetacje bedziesz stosowal co 7-10 dni.  No daj żyć po to są pułapki po to są oczy żeby kontrolować uprawe. A opryskiwanie proteusem ile Ci wychodzi?? Chociaż ile się teraz nie myle tam pisze że zabieg można wykonać 1-2  razy w czasie wegetacji to pewnie nie drogo:)

kapusta ponad 2 zl sztuka a tu mówią że na opryski nie mają to strach pomyśleć jakby była po 0,80  gr

Ja średniowczesnej na hektar wkładam 30-33 tysiące liczmy ze 10 % odpadnie (u mnie zdecydowanie mniej) to masz 27000  po 2 z (smiało idzie sprzedać po 2,5 nawet)  to masz 54 kola ale wiadomo nie ma na oprysk skad wziąść :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek
3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

W łuszczki od 0,8 -2,5 kg 

To nieźle rozdajecie

Samdomierz koniec tygodnja nawet 3 zl ale glowka 2.5-3 kg plus. Tak to cena cały czaskolo 2.5 zl

Przemysl z domu biora 2.5 zl

Krakow podobnie ale tam to az słychac jak robaki mlaskaja ale idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...