Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy też tną kapustę zimową bo cena na giełdach jest bardzo wysoka.

Z resztą tak jest również z ziemniakami. Kopią póki jest cena i nie myślą żeby wrzucić coś do przechowywania więc towaru będzie brakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W Niemczech kukurydze są do pasa w najlepszych miejscach , w Austrii krowy mają miesiąc wcześniej z pastwisk zajść bo pastwiska i źródła  wody wyschły . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gosc 2 napisał:

przechowanie to duze koszta i ubytki dodatkowa praca

Jakie to sa duze koszta ?? Jesli ktos tego nie robi 1 raz w senie ma juz odpowiednią przechowalnie i odpowiedni sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak pisałem wcześniej tak i napiszę poraz kolejny, o cene się nie martwić bo będzie wysoka to jest pewne, dbać o plon teraz pryskac od chorób grzybowych bo raz deszcz raz słonce ja polecam Scorpion i Amistar. Jeśli chodzi o przechowywanie kapusty to koszta są ale przy cenie która jest i powinna być taka zawsze to odrobi się na te niby wysokie koszta i zostanie na zainwestowanie w maszyny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Rrr napisał:

Ogłoszenia sprzedaży kapusty przemysłowej  widać po 1zl więc trochę przeplaciles 

Kupowałeś te po 1zł czy tylko z ogłoszenia to widzisz ? Kupiłem dwa razy po 10 ton za 1,30 odrazu do szatkownicy kapusta biała idealnie obrana a odmiana chyba megaton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośc E.

W tym roku cena kapusty bedzie ,podobna jak w zeszłym , raz że sucho , a dwa brak rak do pracy, sąsiedzi zza wschodu bardzo roszczeniowi sie zrobili, są zorganizowani w różnego rodzaju nowinki techniczne komunikacja miedy nimi i wieda co i gdzie i za co rolnicy płacą, także kto umie liczyc i ma głowe na karku to policzy koszty , 

A kupczyki beda wystawiac ceny tańsze wiadomo żeby kupić taniej, zachód zna ceny swoich warzyw i ponizej ceny na ich giełdch nikt nie sprzeda, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie zimówka bedzie po 2 zl/kg  teraz Ci co niemogą opanowac cisnienia bedą oddawać po 50 -60gr/kg na przemysł a na giełde zimową bedą pchac aby tylko poszło, wygra ten co podejdzie spokojnie do tematu, sierpien-wrzesien to miesiąc dla tych co niemaja gdzie przechować kapuchy i oddają za darmo a potem płaczą ze zarobili połowe tego co powinni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Mirek napisał:

Panowie spokojnie zimówka bedzie po 2 zl/kg  teraz Ci co niemogą opanowac cisnienia bedą oddawać po 50 -60gr/kg na przemysł a na giełde zimową bedą pchac aby tylko poszło, wygra ten co podejdzie spokojnie do tematu, sierpien-wrzesien to miesiąc dla tych co niemaja gdzie przechować kapuchy i oddają za darmo a potem płaczą ze zarobili połowe tego co powinni. Pozdrawiam

Przy tym układzie pogody już taki pewny nie jestem deszczu pod dostatkiem temperatura idealna jak u mnie raz pryska  na szkodnika i czysta nawet cienki w tym roku po szumnych zapowiedziach może skończyc się jak z cena ogórka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tkiki napisał:

Przy tym układzie pogody już taki pewny nie jestem deszczu pod dostatkiem temperatura idealna jak u mnie raz pryska  na szkodnika i czysta nawet cienki w tym roku po szumnych zapowiedziach może skończyc się jak z cena ogórka 

Skoro tak myślisz oddaj teraz po 90 gr. każdy wezmie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Mateusz napisał:

Gdzie tak pada? Bo ja jestem z dolnego Śląska i od posadzenia kapusty czyli od 2 miesięcy spadło niecałe 40l deszczu.

Mazowieckie dość spore opady na dzień dzisiejszy dobrze przemieniło i to tak co kilka dni opady jak ostatnio padało calom noc wcześniej kilka burz solidnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...