Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość sląśk napisał:

proteusem  jutro spróbuje radzą żeby z coragenem.  dawałem zwilżacz wczoraj 1 l dursban i 0,10 cyperkill. dzsiaj robaka jeszcze więcej

Żeby szybko pozbyć się tatnisia trzeba mieszać środki i przekraczać znacznie dawki. Albo lać deszczownią. Bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal

Coragen i zwilzacz, proteus nie działa na tantnisia, w podlaskim jest plaga w tym roku robactwa mimo opryskow i to co 5 dni tantnis nadal jest w kapuscie a dodatkowo maczlik i mszyca sie wdarła,  przy takich upałach te robaki bedzie bardzo ciezko zwalczyc, pryskam i to wysokie dawki daje, środki same z gornej połki a te ustrojstwo dalej jest, stare larwy sa zabite to widać w głowkach odrazu nowe .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał
W dniu 24.06.2019 o 07:21, Gość sląśk napisał:

gośc i inni. jakie środki zmieszać żeby pozbyć się tantnisia?

 

Coragen plus zwilżacz, nie mieszaj z proteusem bo to nic nie da, proteus nie działa na tantnisia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość podkarpackie
41 minut temu, Sieradzak napisał:

Ja stosowałam DIPEL. Tylko najlepiej wieczorem i powoli jechać. Po 24h byl martw. Coragen jakoś słabo umnie działał, może za gorąco. Ogulnie jakieś dramat z tym tętniśiem w tym roku jest. 

Potwierdzam dipel  z tantnisiem robi porządek,  coragena w stym roku nie próbowałem ale w poprzednich latach rewelacji w tantnisiu nie narobil. Do Dipelu koniecznie  zwilżacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość gosc 2 napisał:

idz do sklepu to ci powiedzo jak nie wierzysz

Wystarczy opakowanie przeczytać. Chyba że przez cala wegetacje bedziesz stosowal co 7-10 dni.  No daj żyć po to są pułapki po to są oczy żeby kontrolować uprawe. A opryskiwanie proteusem ile Ci wychodzi?? Chociaż ile się teraz nie myle tam pisze że zabieg można wykonać 1-2  razy w czasie wegetacji to pewnie nie drogo:)

kapusta ponad 2 zl sztuka a tu mówią że na opryski nie mają to strach pomyśleć jakby była po 0,80  gr

Ja średniowczesnej na hektar wkładam 30-33 tysiące liczmy ze 10 % odpadnie (u mnie zdecydowanie mniej) to masz 27000  po 2 z (smiało idzie sprzedać po 2,5 nawet)  to masz 54 kola ale wiadomo nie ma na oprysk skad wziąść :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jarek
3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

W łuszczki od 0,8 -2,5 kg 

To nieźle rozdajecie

Samdomierz koniec tygodnja nawet 3 zl ale glowka 2.5-3 kg plus. Tak to cena cały czaskolo 2.5 zl

Przemysl z domu biora 2.5 zl

Krakow podobnie ale tam to az słychac jak robaki mlaskaja ale idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...