Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Gość ELC napisał:

10 ton białej kapusty na 1 tonę mocznika. No brawo ? marchewki również 10 ton na tonę polifoski, No to już zasługuje na owacje na stojąco. Ale Ciule...

Chetnie wymienie tone polifoski na 10 ton marchewki handlowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu pisałem Wam że nie będzie starego ziemniaka wiosna i ten co pozostanie oczywiście nie po afalonie a normalny będzie w cenie i był po 15 za worek, a śmialiście się ze mnie że aż. Teraz Wam pisze że białej też nie będzie, nie będzie ziemniaków o które bije się w chwili obecnej Serbia u nas,marchewki która wykupują Węgry, ale powoli. Póki co jest panika i stanie w miejscu. Tłuste brzuchy myślą, że będzie przesyt i wierzą w sankcje z maseczkami. Do grudnia Panowie,do grudnia a potem abra kadabra I tadam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 20:51, Gość ELC napisał:

W marcu pisałem Wam że nie będzie starego ziemniaka wiosna i ten co pozostanie oczywiście nie po afalonie a normalny będzie w cenie i był po 15 za worek, a śmialiście się ze mnie że aż. Teraz Wam pisze że białej też nie będzie, nie będzie ziemniaków o które bije się w chwili obecnej Serbia u nas,marchewki która wykupują Węgry, ale powoli. Póki co jest panika i stanie w miejscu. Tłuste brzuchy myślą, że będzie przesyt i wierzą w sankcje z maseczkami. Do grudnia Panowie,do grudnia a potem abra kadabra I tadam 

 Czyli według Ciebie biała od stycznia idzie w gore, tak ? Moze tak byc bo wiekszosc jednorocznikow niema gdzie przechowac tego co ponasadzało jak da mocniejsza zima i zamrozi im w polu to tak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Pepe napisał:

Utyskiwanie na pośredników, że zarabiają jest śmieszne. Sami robimy,sobie krzywdę. Na wiosnę będzie płacz ,ale to będzie już łabędzi śpiew. Pozdrawiam myślących.

Handluje kapusta dosc duzo i powiem tyle ze sami sie ponizacie  bo Ty wy zescie zjechali do takiej ceny , chętnie bym placil wiecej bo wiekszy obrot większy zysk ale ja nie dam 1 zl gdzie ko konkurencja placi 40 gr. Wszędzie podniescie +-5% w zaleznosci od regionu i będziemy placic. Czy wy myślicie ze kupujemy 40 gr a sprzedajemy 1.20 ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Waculo napisał:

Handluje kapusta dosc duzo i powiem tyle ze sami sie ponizacie  bo Ty wy zescie zjechali do takiej ceny , chętnie bym placil wiecej bo wiekszy obrot większy zysk ale ja nie dam 1 zl gdzie ko konkurencja placi 40 gr. Wszędzie podniescie +-5% w zaleznosci od regionu i będziemy placic. Czy wy myślicie ze kupujemy 40 gr a sprzedajemy 1.20 ?? 

 

A po ile sprzedajecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to prawda ale coraz częściej słychać informacje o tym że diesel na wiosnę ma być po 8 zł za litr. Kujawski po 12 zł za litr, mocznik przekroczy 5000 za tonę. Cena nawozów jest równa na całym świecie. Czy grozi nam kontrolowany głód? Nie damy rady w tych cenach i w perspektywie 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obserwatore romano
11 godzin temu, Gość ELC napisał:

Nie wiem czy to prawda ale coraz częściej słychać informacje o tym że diesel na wiosnę ma być po 8 zł za litr. Kujawski po 12 zł za litr, mocznik przekroczy 5000 za tonę. Cena nawozów jest równa na całym świecie. Czy grozi nam kontrolowany głód? Nie damy rady w tych cenach i w perspektywie 5 lat. 

bardzo dobrze jak nikt nie dopilnuje bedzie cena a roboty mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość obserwatore romano napisał:

bardzo dobrze jak nikt nie dopilnuje bedzie cena a roboty mniej 

Nie wiem czy to tak dobrze? Wielkie hurtownie zamykają magazyny z środkami ochrony roślin. Ceny z godziny na godzinę się zmieniają. Nikt niczego nie kontroluje. Przyjmujemy to brzemię z pokorą. Wie Pan, odnośnie głodu to te pytanie trzeba zadać nie w postaci czy będzie tylko jak szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obserwatore romano
Godzinę temu, Gość ELC napisał:

Nie wiem czy to tak dobrze? Wielkie hurtownie zamykają magazyny z środkami ochrony roślin. Ceny z godziny na godzinę się zmieniają. Nikt niczego nie kontroluje. Przyjmujemy to brzemię z pokorą. Wie Pan, odnośnie głodu to te pytanie trzeba zadać nie w postaci czy będzie tylko jak szybko. 

zaczno szanowac prace rolnika bo do tej pory ani szacuku ani zywnosci nauczoni ze zawsze byl nadmiar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan pisowni j.polskiego tutaj leży,tragedia. Jeżeli typowy rolnik nie umie liczyć a 20gr/kg to cena maksymalna jaką chce otrzymywać to po co ta dyskusja na temat cen kapusty ?  

Druga rzecz to - produkcja jest zbyt łatwa i za tania. Być może jeżeli nawozy,ropa,środki ,zdrożeją X2 , w końcu doczekamy się opłacalności . 

Dlaczego tak myślę? Ponieważ chłopa na etacie, uprawiającego słaby produkt, nie będzie stać na dalszą uprawę. Część małorolnych zakończy działalność a profesjonalni dostarczą produkt dobrej jakości w dobrej cenie.

Dobrej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...