Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr, dnia 24 Paź 2017 - 19:08, napisał:snapback.png

Nie znam firmy mimo ze nie daleko mieszkam ale dzieki za info zeby nie handlowac ze szmaciarzami

a może konkurencja chce zepsuć  marke  mnie zapłacił kolegą też.

żadna konkurencja wisi kase za biała kapuste z kwietnia.jeszcze tel nie odbiera ,,,,,,,ale jak zbiorę kapuste to Kraków niedaleko ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr, dnia 24 Paź 2017 - 19:08, napisał:snapback.png

a może konkurencja chce zepsuć  marke  mnie zapłacił kolegą też.

żadna konkurencja wisi kase za biała kapuste z kwietnia.jeszcze tel nie odbiera ,,,,,,,ale jak zbiorę kapuste to Kraków niedaleko ....

 

na giełdę do krakowa kolego jedżież,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z pytaniem do profesjonalistów czy kapusta biała odmian do długiego przechowania przy plonach 140 ton z 1h. będzie leżeć do maja?To mój debiut z tym warzywem,a mamy tego z kumplem z 37h  wiec gra jest warta świeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z pytaniem do profesjonalistów czy kapusta biała odmian do długiego przechowania przy plonach 140 ton z 1h. będzie leżeć do maja?To mój debiut z tym warzywem,a mamy tego z kumplem z 37h  wiec gra jest warta świeczki. 

 

takie  pytanie   to niewiesz  co robisz  i   sadzisz

zależy jak będzie leżeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Heh 140 ton x 37 ha to ponad 5000 ton i jakieś 10-11 tys. Skrzyniopalet. Wczoraj byłem na weselu i mnie jeszcze procenty trzymają ale ty musisz mieć hangar na to jak lotnisko Chopina w Wawce . Pierwszy raz masz kapustę i ostatni bajkopisarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto sądzi kapuste pierwszy raz na plon 140 T mało wiarygodne ja uprawiam kapuste 20 l i w tym roku z hektara wyciągnąłem max120t fakt jest taki ze w tym roku to lepiej stalezowac .kapusta do długiego przechowania 300t zmagazynowane reszta pod talerzowke idzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet może mówić prawdę, potrzebny jest na przechowanie budynek lub pomieszczenie o wym 45 m szerokie, 100 m długie na ok 8 wysokie. Widziałem takie w Choczewie na Pomorzu, można sprawdzić w googl mapa, 11 000 tys hektarów, 700 ha samej marchwi tam było... Ale do rzeczy, nikt nie zasadzie takiej ilości bez umowy, a wolny rynek to można sobie w pośladki włożyć i pociągnąć... Druga taka firma to było chyba Top Farms gdzie się mieszcza nie pamiętam ale był o nich artykuł w Top Agrar i mieli na prube wysadzone 30 ha białej... Na prube, rozumiesz?? No i chyba cos pod 11 000 ton ziemniaka na frytki i chipsy. Ale to tez na umowę. A te ary o których tu klutnie i wrzaski to kupi Woła z Białorusi jak zjedza swoja zgnita, smierdzaca trzymana w bunkrach wojskowych co by w styczniu przy -22 nie zamarzła. W d*pie ma nas Jurgiel, jak dziwki utrzymuje my swoich alfonsów zwanych potocznie pośrednikami lub tez biznesmenami, Ukraina robiła do tej pory za 7 + micha a teraz jest dyszka . A Ty ponosisz koszty i straty w przechowywaniu i produkcji. 35 gr/kg cos ok 8 euro centów i ktoś tu mówi o luksusie bo zarobi 35 tysiące z ha, a hektarów w domu 10 a wiec wychodzi po 3500 + nawóz, paliwo, prąd, czas i najważniejsze WŁASNE ŻYCIE. Z Bogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TW. Balbina

Facet może mówić prawdę, potrzebny jest na przechowanie budynek lub pomieszczenie o wym 45 m szerokie, 100 m długie na ok 8 wysokie. Widziałem takie w Choczewie na Pomorzu, można sprawdzić w googl mapa, 11 000 tys hektarów, 700 ha samej marchwi tam było... Ale do rzeczy, nikt nie zasadzie takiej ilości bez umowy, a wolny rynek to można sobie w pośladki włożyć i pociągnąć... Druga taka firma to było chyba Top Farms gdzie się mieszcza nie pamiętam ale był o nich artykuł w Top Agrar i mieli na prube wysadzone 30 ha białej... Na prube, rozumiesz?? No i chyba cos pod 11 000 ton ziemniaka na frytki i chipsy. Ale to tez na umowę. A te ary o których tu klutnie i wrzaski to kupi Woła z Białorusi jak zjedza swoja zgnita, smierdzaca trzymana w bunkrach wojskowych co by w styczniu przy -22 nie zamarzła. W d*pie ma nas Jurgiel, jak dziwki utrzymuje my swoich alfonsów zwanych potocznie pośrednikami lub tez biznesmenami, Ukraina robiła do tej pory za 7 + micha a teraz jest dyszka . A Ty ponosisz koszty i straty w przechowywaniu i produkcji. 35 gr/kg cos ok 8 euro centów i ktoś tu mówi o luksusie bo zarobi 35 tysiące z ha, a hektarów w domu 10 a wiec wychodzi po 3500 + nawóz, paliwo, prąd, czas i najważniejsze WŁASNE ŻYCIE. Z Bogiem.

Agro North już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agro North już nie istnieje.

Ale 3 chłodnie z kontrolowaną atmosferą zarządzane z każdego miejsca na ziemi o pojemności 12 000 ton każda nadal wyśmienicie prosperuja choćby przy ściąganiu marchewki z Irlandii prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem coś z innej beczki, jeśli już poruszamy mechanizmy czy też celowe rozchwianie rynku aby nie doprowadzić do wzrostu ekonomicznego małych gospodarstw (powierzchnia do 50 ha zaliczają się małe gosp.) to czy wiecie, że w tym roku na same Bronisze z młodym ziemniakiem wjechało 400 tirów czyli 8000 ton ziemniaka? a dla uzupełnienia dodam, że w Gdańsku pewna firma z zachodniej części Polski zamówiła z Izraela czy też Egiptu statek ziemniaków o ładowności 12 000 ton, całą pula dała nam cenę średnią 3zł/wór na giełdach i brak zejścia. Ten wątek jak i wątek wielkich chłodni z pomorza łączy pewną całość, czekam na Wasze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech w koncu przyjdzie ta zima stulecia i zrobi porzadek z tymi co oddaja za te pare groszy albo prosza sie aby wez pan ile pan dasz aby wez ...LUDZIE CEŃCIE SIEBIE I SWOJA

CIĘŻKA PRACE.

NA susz brali po 20 gr . firmy na kontraktacji płaca po 30 gr. kiszarnie pod Lublinem płaca 40 gr .dlaczego dajecie sie robić w bambuko....

JAK NIE MASZ RYNKU ZBYTU ZAPEWNIONEGO NA WIOSNE  TO PO JAKI H..........SADZISZ .KREW SIE PRZELEWA JAK CZYTAM ZE PO 7 GR ....TO ZOSTAW NA POLU DLA ZWIERZYNY niech sie sarenki i zajace najedza dobry uczynek dla nich zrobisz  :angry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...