Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lolek...

Tczycok - Nie masz pewnie wogole kapusty a tak piszesz i denerwujesz tych co maja tego opor, jeden na igrit sie oglaszajacy ma 1500 ton, ile dni  tygodni trza to bylo sprzatac a ile teraz wywozic z powrotem w pole, a jaki naklad ??? Masakra.... Ja mam jeszcze ok 5 ton i koniec. Cena bialej dalej leci w dol, pyra to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tczycok
W dniu 3.03.2020 o 20:52, Gość Lolek... napisał:

Tczycok - Nie masz pewnie wogole kapusty a tak piszesz i denerwujesz tych co maja tego opor, jeden na igrit sie oglaszajacy ma 1500 ton, ile dni  tygodni trza to bylo sprzatac a ile teraz wywozic z powrotem w pole, a jaki naklad ??? Masakra.... Ja mam jeszcze ok 5 ton i koniec. Cena bialej dalej leci w dol, pyra to samo.

Kolego nie znasz mnie nie wiesz jaki mam profil oraz  produkcję kto myśli i ma zbyt ten w tym roku wyszedł bardzo dobrze na przełomie września i  jesieni ceny były bardzo dobre nawet 1zl do kiszenia ale jak ktoś się chciał nachapac to teraz po 50gr ja wywiezie wykalibrowana i piękna.I trzeba się cieszyć że chociaż jest taka cena a nie jakieś 20-30gr albo  wywóz na pole.. a ten co ma 1500 ton niech myśli i na przyszły rok wsadzi sobie 2000ton i czeka na cenę albo wsadzi sobie tyle ile wie, że sprzeda w lepszej cenie i mniej się narobi a zarobi tyle samo.Ryzykowac na takie ilości można było jak Rosja brała od nas towar i nie było takich anomalii pogodowych jak są teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Napiszcie czy u Was też ostatnio zrobiło się straszne zainteresowanie za kapustą , bo w moim rejonie wszyscy jak nie mieliśmy komu podać tak od dwóch dni pełna moc i telefon za telefonem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rychu
Godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Napiszcie czy u Was też ostatnio zrobiło się straszne zainteresowanie za kapustą , bo w moim rejonie wszyscy jak nie mieliśmy komu podać tak od dwóch dni pełna moc i telefon za telefonem . 

charsznica to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Do czwartku do mojego odbiorcy w kilku na zmianę co dzień kto inny po kilka palet woziliśmy , dziś ten sam odbiorca załadował 2 tiry , jutro t tiry i tak do wtorku zagwarantowane mamy . Kto ma moce przerobowe to we wtorek będzie wyczyszczony .  łuszczkę bez zmiany po 70gr/kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Tczycok
8 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Napiszcie czy u Was też ostatnio zrobiło się straszne zainteresowanie za kapustą , bo w moim rejonie wszyscy jak nie mieliśmy komu podać tak od dwóch dni pełna moc i telefon za telefonem . 

Lolek musi mnie przeprosić za to co powiedział ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik Kalisz

u mnie na giełdzie w Kaliszu kapusta sprzedaje się dobrze ,ale niska cena ok 40 gr,na kiszenie i przemysł płacili 30 gr ,ale coś zaczyna się podnosić,a te tiry to gdzie ładują ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość KAPusta

No i blado to wyglada wszystko, nikt kapusty nie chce na gieldach rolnych rynkach ryneczkach praktycznie zerowe zainteresowanie warzywami, tylko markety sa okupowane maksimum i jest tam ogromny ruch. Winny koronawirus. Kto sprzedal towar to dobrze zrobil, kto nie sprzedal to bedzie wywalal na pole bo to nie pojdzie takie sa realia, ja sprzedalem. A swierzy mlody towar juz rosnie. Wszystko sie zablokuje i stanie caly kraj wedlug mnie juz po niedzieli i bedzie d.pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Południe Europy opanowane przez sławnego koronowirusa , ciekawe czy teraz będą ryzykować i jeździć np do Włoch czy Macedonii  po  warzywa ???? Teraz to kwarantanną 14 dniową powinni obiąć  każdy zaimportowany owoc i warzywo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Dziś  to totalna wariacja  , kapusta , kapusta , kapusta . Pełna moc od paru dni że oddechu nie ma kiedy złapać . Ja do niedzieli skończę . Robimy w łuszczki po 0,70 od paru tygodni . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sieradzak napisał:

A to było już jakieś duże zainteresowanie kapustą w tym mijacym sezonie? Bo jakoś nie zauważyłem. 

Nie nazwałbym tego wariacją jak kolega wyżej ale zainteresowanie jest większe niż było np. miesiąc temu. Ceny raczej bez zmian handlowa ok. 0,40zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...